Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Ekspres DeLonghi Perfecta ESAM5600 nie podgrzewa wody oraz nie podgrzewa mleka

09 Sty 2019 19:29 690 5
  • Poziom 10  
    Witam serdecznie
    Problemem moim jest ekspres do kawy De Longhi Perfecta. Otóż kawę czarną robi normalnie. Niestety schody zaczynają się przy próbie podgrzania wody z wykorzystaniem dyszy do mleka. Nie robi także mleka, nie działa czyszczenie obiegu mleka jak i nie robi kombinacji kawy z mlekiem. Po rozkręceniu okazało się że ma dwa obiegi. Jeden do robienia samej kawy i uruchamiania drugi do podgrzewania przepływowego mleka i wody. Po uruchomieniu robienia gorącej wody bądź mleka wyświetla się komunikat "Przygotowanie w toku" i nic się nie dzieje. Sprawdziłem grzałkę do mleka i wody tę drugą z tyłu miernik pokazuje 50 omów czyli działa. Sprawdzałem oba elektrozawory jeden przy grzałce drugi przy dyszy mleka też są okey. Są też zabezpieczenia termiczne przy grzałce ale je nie wiem jak sprawdzić. Nie wiem też jak sprawdzić czujnik NTC był trochę luźny i posypał się z pod niego taki biały nagar. Pomóżcie ludziska bo nie chcę go w śmietnik wyrzucić ;) Z góry dziękuję za podpowiedź. Hubert 14 dzień bez kawy ;(
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 9  
    Witam. Mam też problem z grzałką ale w ekspresie Delonghi esam 4500. U mnie ekspres się nie uruchamia jest grzanie wody i tak wisi z 5 minut a potem wywala "GENERIC ALARM". W moim ekspresie grzałka od ciepłej wody/spieniania mleka grzeje multimetry wykazuje 53 Ohm zaś na drugiej grzałce od parzenia kawy nic nie wykazuje. Czyli jak mniemam to wina tej grzałki od zaparzacza. ?
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 10  
    Sprawdzałem grzałkę o którą ci chodzi i także pokazuje 50 Ohm
  • Poziom 9  
    Wielkie dzięki przynajmniej już wiem co u mnie się dzieje i co dalej robić.😊
  • Poziom 10  
    Witam serdecznie ponownie.

Chciałem się z Wami podzielić efektem moich prac i poszukiwań odpowiedzi na to co jest nie tak z ekspresem. Otóż po tym jak wykluczyłem uszkodzenie elektrozaworów, grzałek jak i po tym jak przedmuchałem wszystkie rurki, które są w bebechach ekspresu wpadłem niechcący na pomysł aby czujnik NTC z grzałki od mleka przyłożyć do grzałki od kawy. Co się okazało po podgrzaniu się czujnika NTC zadziałało podgrzewanie przepływowe wody. Lecz w dalszym ciągu nie rozpoczynał się proces czyszczenia mleka i robienia kawy z mlekiem. Wtedy to proszę państwa po konsultacji z moim kolegą elektronikiem z telekomunikacji wpadliśmy na pomysł by zmierzyć zabezpieczenie termiczne grzałki do mleka. No i bingo jedno zabezpieczenie pokazuje 0,05 Ohm natomiast drugie zabezpieczenie nic. Puściłem więc przewody drugiego zabezpieczenia na sztywno no i bingo grzałka grzeje. Po dwóch tygodniach odpoczynku od tematu przy rozbebeszonym ekspresie eureka "LAIK NAPRAWIŁ" ekspres. Cieszę się z tego tym bardziej bo pierwszy raz coś takiego rozkręcałem. I powiem Wam, że naprawdę rzeczy, które wydają się nam nie do ogarnięcia z czasem śmieszą prostotą. Pozdrawiam Hubert.
  • Poziom 10  
    Witam serdecznie ponownie.

Chciałem się z Wami podzielić efektem moich prac i poszukiwań odpowiedzi na to co jest nie tak z ekspresem. Otóż po tym jak wykluczyłem uszkodzenie elektrozaworów, grzałek jak i po tym jak przedmuchałem wszystkie rurki, które są w bebechach ekspresu wpadłem niechcący na pomysł aby czujnik NTC z grzałki od mleka przyłożyć do grzałki od kawy. Co się okazało po podgrzaniu się czujnika NTC zadziałało podgrzewanie przepływowe wody. Lecz w dalszym ciągu nie rozpoczynał się proces czyszczenia mleka i robienia kawy z mlekiem. Wtedy to proszę państwa po konsultacji z moim kolegą elektronikiem z telekomunikacji wpadliśmy na pomysł by zmierzyć zabezpieczenie termiczne grzałki do mleka. No i bingo jedno zabezpieczenie pokazuje 0,05 Ohm natomiast drugie zabezpieczenie nic. Puściłem więc przewody drugiego zabezpieczenia na sztywno no i bingo grzałka grzeje. Po dwóch tygodniach odpoczynku od tematu przy rozbebeszonym ekspresie eureka "LAIK NAPRAWIŁ" ekspres. Cieszę się z tego tym bardziej bo pierwszy raz coś takiego rozkręcałem. I powiem Wam, że naprawdę rzeczy, które wydają się nam nie do ogarnięcia z czasem śmieszą prostotą. Pozdrawiam Hubert.

Dodano po 14 [godziny] 51 [minuty]:

Ostatni post jest rozwiazaniem