Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka i lodówka - wybór prostych sprzetów

10 Sty 2019 01:31 489 4
  • Poziom 7  
    Bardzo prosiłbym o pomoc wyborze pralki oraz lodówki.
    Mają to być urządzenia w miarę proste bez większych fajerwerków, o ile to możliwe trwałe i spełniające dobrze swoje zadanie.

Wstępnie przeglądnąłem forum i wybrałem następujące pralki oraz lodówki.

Pralki - tutaj cena najlepiej w okolicy 1200-1300 zł, da się już kupić z tego, co widzę jeden z polecanych modeli, który ma możliwość rozsądnego serwisu po gwarancji:

LG F0J5QN3W ok 1300 zł
    LGF2J5QN4W ok 1450 zł
    Bosch WAN2826EPL ok 1550 zł
    Bosch WAE2026EPL ok 1200 zł
    Siemens WM12N06BPL ok 1350 zł
    Samsung WW70J5346MW ok 1200 zł

Lodówka - od około 180 cm w górę, cenowo ok 1600-1700 zł, wiem, że z lodówkami to teraz loteria... Może, chociaż których z poniższych modeli w miarę by się nadawał? Nie wiem zupełnie, czym się sugerować przy wyborze lodówki z kwestii związanych z ich trwałością

Samsung RB29FSRNDSA ok 1600 zł
    Samsung RB31FERNCSA ok 1900 zł
    LG GBB59PZRZS ok 1800 zł
    Bosch KGV36KL32 ok 1500 zł

Z góry dziękuje za pomoc!
  • Poziom 10  
    Dzień dobry.

Niezależnie od tego, jaki Pan wybierze produkt to nie ma w Polsce czegoś takiego jak rozsądny serwis - nawet, jeśli dokupi się tzw. rozszerzony pakiet serwisowy.
    Kupiłem pralkę Candy w MMarkt w grudniu 2018. Pralka była uszkodzona już w momencie zakupu, ale nie było tego widać podczas instalowania.
    Kupiłem też rozszerzony pakiet serwisowy za prawie 300 PLN.
    Tzw. rozszerzony serwis (dodatkowe 3 lata gwarancji) polega na tym, że firma trzecia o nazwie Quadra-Net jest pośrednikiem pomiędzy serwisem producenta a klientem. Organizacja tego "biznesu" jest beznadziejna - w moim przypadku od wysłania pierwszego maila do chwili obecnej upłynęły prawie cztery dni i nie mam nawet ustalonego terminu wizyty serwisantów. Gdybym nie wykonał dwóch dodatkowych telefonów do Quadra-net to sprawa by w ogóle nie była rozpoczęta, bo na mail ze zgłoszeniem reakcja polega na wysłaniu automatycznej odpowiedzi i poza tym nic się nie dzieje. Dopiero po dwóch telefonach (czas oczekiwania na każde polaczenie z hot-line średnio 25 minut) zostałem poinformowany, że potrzebny jest także numer seryjny urządzenia oraz że Quadra-Net nie ma własnych serwisantów tylko zawiadamia serwis fabryczny.
    Gdy naprawa następuje powyżej 2 lat od zakupu Quadra-net może nawet zlecić ją serwisowi nieautoryzowanemu, czyli dowolnej firmie "Krzak?, która naprawia wszystko. Cała ta pseudo-usługa jest na krawędzi oszustwa.

Zakup pralki w cenie do 1500 PLN to czysta loteria - dobra jakość to już tylko Miele, ale cena jest już znacznie wyższa. Moja Miele działa już 19 lat i była naprawiana raz (amortyzator). Poprzednia Miele działała 15 lat i jedynie na skutek błędnej diagnozy została wymieniona (kawałek drutu wpadł przez bęben do wnętrza). Nie należy kupować używanej Miele w "serwisie pana Janusza, na gwarancji?, bo w większości są to mocno zużyte maszyny z Niemiec, ale tego zużycia w urządzeniach Miele od zewnątrz nie widać.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Przed świętami sam zakupiłem kilka sprzętów, między innymi lodówkę i pralkę. Mam już na koncie kilka sprzętów bo zaopatruję w nie kilka mieszkań. :)

W ciągu kilku ostatnich lat kupiłem:
    Bosch WAE 20160PL - 8 lat temu.
    Bosch WAE20165PL x2 - 5 lat temu.
    Bosch WOT 20255PL - niecały rok temu.
    Bosch WAE2026EPL - miesiąc temu (jest promocja na 999 zł).

Wszystkie pralki do tej pory pracują bez problemu i ani jednej awarii. Przy tej ostatniej wahałem się jeszcze nad jakimś LG DD, ale niestety potrzebowałem podblatową, a takich LG już nie robi. Mocno mi to ograniczyło wybór, ale Bosch WAE i tak był w kręgu zainteresowania.

Lodówka:
    Tu już zakupów mniej:
    Jakiś prosty Electrolux jednoagregatowy 140 cm - ok. 10 lat temu.
    Liebherr CUSL 2811 - ok. 3 lata temu.
    Samsung RB37J501MWW - miesiąc temu.

Wszystkie sprzęty działają bez problemu do tej pory.
    W grudniu wahałem się między Liebherrem CU 3311 (w tej chwili jest super promo za 1199 zł), ale pochodziłem po sklepach, poczytałem i zdecydowałem się, że zaryzykuje z Samsungiem w pełnym nofroście. Cena prawie 2 razy wyższa, ale na razie jestem zadowolony, a pełny no frost i komora świeżości faktycznie działa. Szczypiorek świeży już miesiąc leży i tylko troszkę usechł. W starym electroluxie po tygodniu był do wywalenia. No i A+++, zawierzyłem etykiecie i wyszło mi, że różnica mi się zwróci po 3 latach.
    Gdyby mnie mocno ograniczała kasa, to na pewno wziąłbym tego Liebherra (chociaż zgodzę się z opiniami zasłyszanymi w sklepach, że plastiki półek są bardzo wrażliwe, raz ktoś nieumiejętnie zdejmował półkę i już jest małe pęknięcie przy haku, poza tym żadnych problemów).
  • Poziom 2  
    Od ok. 7 lat używam pralkosuszarki Hotpoint Ariston (do zabudowy), i jak na razie żadnych problemów. W tym samym czasie kupiłem tez lodówkę Liebherr, która również działa jak dotąd bez awarii, aczkolwiek potwierdzam, że przezroczyste plastiki tej firmy są kruche: sam połamałem otwieraną osłonę górnej półki na drzwiach podczas próby wyjęcia. Pękła przy niezbyt mocnym nacisku. Pozostałe plastiki przy półkach (białe) są trwałe.
  • Moderator
    pawel-szm napisał:
    Bosch KGV36KL32

Miałem duże problemy z lodówką tej marki, wielokrotnie pisałem o tym na forum. Osobiście unikałbym lodówek Bosch.