Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piec Immergas Victrix Zeus - Błąd E10 Piec się wyłączył. Ciśnienie na manometrze

Mario Drzaz 10 Jan 2019 11:46 4725 8
    Mario Drzaz
    Level 6  
    Witam. Mam problem z piecem. Piech dwufunkcyjny Immergas Victrix Zeus. Wyłączył się i pojawił błąd E10. Ciśnienie na manometrze 0,5 bara. Proszę o pomoc.
    kot mirmur
    Level 33  
    Witaj, ta sobie samo spadło, czy może ktoś coś robił przy grzejnikach. Próbowałeś dopełniać instalację CO?
    Mario Drzaz
    Level 6  
    Witam. Piec wyłączył się samoczynnie. Nie dopelnialem instalacji. Podejrzewam że do wymiany będzie manometr. Kiedy delikatnie delikatnie w niego uderzyłem wskazuwka z 2 barów opadła na 0,5. Otworzyłem czarny zawór u dołu pieca i wtedy problem zniknął. Piec juz działa i dobił ciśnienie na 1,2 bara. Dziękuję za zainteresowanie. Mam tylko pytanie. Co mam zrobić aby uniknąć tego typu problemów w przyszłości?
  • Helpful post
    kot mirmur
    Level 33  
    W zasadzie nic poza obserwacją ciśnienia. Dolej mu wody do 1.5 bara i obserwuj manometr w czasie grzania palnika. jeśli ciśnienie zacznie rosnąć, to trzeba sprawdzić naczynie wyrównawcze. Czy nie widać żeby woda poszła przez zawory bezpieczeństwa?
    Mario Drzaz
    Level 6  
    Zawór byl wymieniany jakiś czas temu ale w tej chwili nie ma na nim śladu wody.
  • Helpful post
    kot mirmur
    Level 33  
    A który?- tam są chyba trzy.
    Mario Drzaz
    Level 6  
    Nie było mnie osobiście podczas wizyty serwisanta. Ale z tego co mi powiedział, to że dokladnie wymienil cardrige w zaworze bezpieczeństwa. Czy jest to możliwe? Jeśli to ten o którym myślę to, z tego co widze znajduje się on tuż przy wyjsciu goracej wody na grzejniki.
  • Helpful post
    kot mirmur
    Level 33  
    Pewnie chodziło o samą głowicę zaworu- ta plastikowa część z kolorowym pokrętłem. Gorzej jak są wżery na kryzie dławicy w obudowie zaworu- wtedy trzeba wymienić cały. Chociaż ja ostatnio zregenerowałem taki zawór- miał wżery na pól milimetra. To był ten pierwszy, zasilający cały piec.
    Kontroluj ciśnienie, tak jak wcześniej napisałem. Jakby coś się działo, to pisz.
    Mario Drzaz
    Level 6  
    Dokładnie ta część. Bede kontrolowac. Bardzo dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.