Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Po włączeniu bezpiecznika od EPS koła skręcają w lewo

Patrykv2 10 Jan 2019 12:22 483 5
 • #1
  Patrykv2
  Level 4  
  Witam. Mam taki problem, kupiłem wczoraj Opla Corsa B 97 r, jedyny mankament jest taki, że gdy włożyłem bezpiecznik od ESP koła skręcają mi od razu w lewą stronę i nie wiem jak ustawić je na równo,da się skręca kierownica ale gdy skręcę pełny skręt w prawo i puszczę kierownicę koła wracają w lewą. Da się to naprawić samemu czy konieczny mechanik i jak się da to jak z góry dziękuję.
 • #2
  teskot
  Level 34  
  Wspomaganie działa? Bo coś mi się wydaje, że nie. Nie sprawdziłeś tego w momencie zakupu? Problem generalnie będzie dotyczył układu wspomagania; może czujnika skrętu, może czegoś innego.
  Kupiłeś od osoby prywatnej czy przez komis? Nie gniewaj się, ale jak masz możliwość zwrotu auta to ja bym poszedł w tym kierunku. Ponad 20-to letni Opel to proszenie się o kłopoty i koszty. Wiem, bo miałem trzy. 2 prywatne, jeden służbowy. Wszystkie już dawno na szrocie, łącznie z najmłodszym z nich z 2004 roku.
 • #3
  Patrykv2
  Level 4  
  Szczerze mówiąc kupiłem go za grosze jako moje pierwsze auto. Pomimo tego, że to Opel był w dobrym stanie blacharskie w kanale sprawdzałem wszystko jest dobrze, jedyny problem to ten, że gdy włączę bezpiecznik ze wspomaganiem to kręci się jednym palcem ale gdy skręce pełny obrót i puszczę kierownicę to ona sama skręca na maksa w lewo to jest jedyny problem innego nie ma dlatego go kupiłem :)

  Dodano po 1 [minuty]:

  A auto kupiłem od osobny prywatnej która wzięła go od jakiegoś alkoholika z parkingu policyjnego :p
 • #4
  teskot
  Level 34  
  Na youtube jest filmik z instrukcją jak dostać się do czujnika skrętu i go wyregulować. Ja bym od tego zaczął. Oczywiście wcześniej przejrzeć, czy złącza konektorowe silnika wspomagania i czujnika skrętu nie są skorodowane czy zaśniedziałe.
 • #5
  Patrykv2
  Level 4  
  Dzięki wielkie, o to mi chodziło, żeby wiedzieć od czego zacząć
 • #6
  carrot
  Moderator of Cars
  Popraw tytuł tematu, który założyłeś, wspomaganie to EPS (electrical power steering), a nie kontrola trakcji esp