Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie działa skanowanie po sieci po aktualizacji Windows 7

walpi 10 Sty 2019 13:38 435 10
  • #1 10 Sty 2019 13:38
    walpi
    Poziom 12  

Tak jak w tytule. Co ciekawe awarię zgłosiły mi 3 firmy z różnymi urządzeniami. Skanowanie u nich odbywa się, bo SMB do folderu na dany komputer. Skanowanie uległo uszkodzeniu tam gdzie komputer pobrał i zainstalował zbiorczą aktualizację. Czy ktoś już jakoś to rozwiązał poza wycofaniem aktualizacji ?

0 10
  • #2 10 Sty 2019 14:14
    corfortis
    Poziom 1  

Identyczna sytuacja, na każdym komputerze z windows 7 po wczorajszej aktualizacji nie działa skanowanie po SMB. Na windowsach 10 działa. Pół firmy mi leży pod względem skanowania, próbowałem już wszelakich kombinacji w ustawieniach udostępniania.

0
  • #3 10 Sty 2019 15:05
    dagonit
    Poziom 1  

Dokładnie mam ten sam problem, w ogóle nie mogę zalogować się na udziały sieciowe win 7

Dodano po 39 [minuty]:

Lokalni użytkownicy należący do lokalnej grupy "Administratorzy" mogą nie mieć zdalnego dostępu do udziałów na komputerach z systemem Windows Server 2008 R2 i Windows 7 po zainstalowaniu aktualizacji zabezpieczeń z 8 stycznia 2019 roku. Nie dotyczy to kont domenowych w lokalnej grupie "Administratorzy".

Zalecamy obejście tego problemu, dopóki poprawka nie będzie dostępna w przyszłej wersji. Umożliwia zdalny dostęp do udziałów na komputerach z systemem Windows Server 2008 R2 i Windows 7 po zainstalowaniu aktualizacji zabezpieczeń z 8 stycznia 2019 roku. Nie dotyczy to kont domenowych w lokalnej grupie "Administratorzy".

W celu obejścia tego problemu należy użyć konta lokalnego, które nie należy do lokalnej grupy "Administratorzy" ani do żadnego użytkownika domeny (w tym administratorów domeny).

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/4480970/windows-7-update-kb4480970

1
  • #4 10 Sty 2019 15:29
    Overti13
    Poziom 7  

U mnie ten sam problem ;o

Czyli jak to obejść ? bo wyżej widzę, że zalecają, ale sposobu nie podali albo ja po prostu go nie widzę.

Dziękuje za wszelką pomoc

0
  • #5 10 Sty 2019 15:51
    walpi
    Poziom 12  

Ja otrzymałem informację, że jeśli jest możliwość aktualizacji firmware urządzenia do w miarę nowej wersji, to pomaga.
    Rozumiem, że Microsoftowi chodzi o utworzenie lokalnego konta (standardowego) i tam kierowanie plików. Może będę miał możliwość sprawdzenia tego jutro.

0
  • #6 10 Sty 2019 16:27
    drebin
    Poziom 27  

Mam to samo, jak się uporamy z problemem to dam znać, chyba że ktoś prędzej rozwiąże problem.

0
  • #7 10 Sty 2019 18:56
    morron1
    Poziom 18  

Dzisiaj tez mialem ten problem odpalilem na szybko konto goscia nadalem uprawnienia do odczytu i zapisu. Jako nazwe uzytkownika wpisalem Guest i dziala

0
  • #9 11 Sty 2019 10:31
    nuszek
    Poziom 26  

Nie wiem dlaczego, ale na jednym z komputerów problem ten występuje od roku, po każdej aktualizacji trzeba na nowo ustawić dostęp do folderu /mimo, że ma/ i zapisać.
    Wtedy skanowanie powraca.

0
  • #10 11 Sty 2019 12:38
    Overti13
    Poziom 7  

Cofnąłem aktualizację i też działa :D

0
  • #11 11 Sty 2019 19:56
    DjZjawa
    Poziom 8  

Witajcie,
    z podobnym problemem spotkałem się niedawno po zakupie NASa, Win10 nie widział udostępnionych katalogów, czasami nawet NAS był niewykrywalny.
    Okazało się że działa on na starym protokole SMBv1, który to został zablokowany i zastąpiony SMBv2 i SMBv3. Powodem tej blokady obsługi SMBv1 były luki w zabezpieczeniach.
    Można ten protokół włączyć np. poprzez komendę w konsoli.
    Więcej o tym jest opisane na stronie Microsoftu w tym linku
    [url=]https://support.microsoft.com/pl-pl/help/2696547/how-to-detect-enable-and-disable-smbv1-smbv2-and-smbv3-in-windows-and[/url]
    Jeżeli to Wam pomogło to informuję iż ten protokół potrafi sam się wyłączyć po restarcie komputera.
    U mnie włączenie tego protokołu naprawia błąd z wykrywaniem urządzeń w sieci oraz łączeniu się do dysków sieciowych :)

0