Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ładowarka Sky RC Imax B-6 Mini

10 Sty 2019 14:18 411 12
  • Poziom 4  
    Witam . Zamierzam kupić w jednym z naszych polskich sklepów modelarskich ładowarkę Imaxa B-6 mini . Ładowarka jest bez zasilacza . Sprzedawca chce mi osobno sprzedać zasilacz 15V 4A . Mam zasilacz impulsowy 12V 5A od starej ładowarki . Czy nada się on do tej ładowarki by móc wykorzystać w pełni jej moc ?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 12  
    Mam taką ładowarkę z tym że nie mini. Ogólnie strasznie ciężko było mi dobrać do niej zasilacz ze względu na specyficzną średnicę złącza, mało które złącze pasowało (pin w środku dość gruby). W końcu użyłem zasilacz 12V nie pamiętam ile amper od jakiegoś routera lub anteny mikrotika. Ta ładowarka pracuje w przedziale chyba od 12V do 18V. U mnie przy 12V wszystko działa poprawnie i nie ma z nią problemu. Ogólnie bardzo polecam tą ładowarkę chyba najlepsza jaką miałem. Wiele możliwości konfiguracji i ustawień standardowych.
  • Poziom 38  
    Witam - można , polecam.

Dodano po 52 [sekundy]:

• Poziom 4  
    Dwa lata temu kupiłem Imaxa B-6 Sky RC . Ale ta ładowarka nie posiada możliwości mierzenia oporu wewnętrznego poszczególnych ogniw aku . Stąd zamierzam kupić Imaxa B-6 Mini który tę funkcję posiada .
  • Poziom 2  
    Ja też kupiłem Imax B-6 SkyRC wczoraj, rozmawiałem ze sklepem i była to ostatnia ładowarka na stanie. Podobno są braki w sklepach modelarskich, tak mi tłumaczono.
  • Poziom 4  
    Udało mi się kupić Imaxa B-6 Mini w jednym z naszych polskich sklepów modelarskich. Jednego dnia wysłana następnego już była u mnie . Zapłaciłem 145zł wraz z wysyłką . Jest instrukcja obsługi po polsku i roczna gwarancja .

Dodano po 7 [minuty]:

tolke napisał:
    Ja też kupiłem Imax B-6 SkyRC wczoraj, rozmawiałem ze sklepem i była to ostatnia ładowarka na stanie. Podobno są braki w sklepach modelarskich, tak mi tłumaczono.

A jaką kupiłeś ? Imaxa B-6 czy Imaxa B-6 Mini ? Nie wiem czy można tutaj podawać linki do sklepu ? Mają jeszcze te ładowarki na sklepie .
  • Poziom 2  
    Była to ładowarka Imax B6 mini, z tego co się orientuje to nie maja jej dostępnej w tej chwili
  • Poziom 4  
    Czy w Imaxie balanser działa również w innych trybach czy tylko w trybie Balanse ?
  • Poziom 41  
    hornet2 napisał:
    tylko w trybie Balanse

Tylko w Balanse po podłączeniu wtyczki akumulatora do gniazda IST.
    Czy jak kupiłeś akumulator to były naładowane ogniwa do 3,8V czy 4,2V ?
  • Poziom 4  
    1 PAWEL napisał:
    hornet2 napisał:
    tylko w trybie Balanse

Tylko w Balanse po podłączeniu wtyczki akumulatora do gniazda IST.
    Czy jak kupiłeś akumulator to były naładowane ogniwa do 3,8V czy 4,2V ?

Oba aku były naładowane do 11,6V . Jak to rozumieć ? Dla lipol balanser działa we wszystkich trybach ?

• Poziom 41  
    Czasami sprzedawcy ładują ogniwa do 4,2V co nie jest wskazane przy dłuższym przechowywani.

hornet2 napisał:
    Dla lipol balanser działa we wszystkich trybach

Nie tylko w LiPo balance.
  • Poziom 4  
    1 PAWEL napisał:
    Czasami sprzedawcy ładują ogniwa do 4,2V co nie jest wskazane przy dłuższym przechowywani.

hornet2 napisał:
    Dla lipol balanser działa we wszystkich trybach

Nie tylko w LiPo balance.

Czyli chcąc sprawdzić faktyczną pojemność aku podczas rozładowywania podłączać aku dodatkowo do balansera czy nie ?
  • Poziom 41  
    hornet2 napisał:
    Czyli chcąc sprawdzić faktyczną pojemność aku podczas rozładowywania podłączać aku dodatkowo do balansera czy nie ?

Tak podłącz dodatkowo do balansera discharge 9V 3S i rozładuj do 3V na celę.
    Ładuj LiPO balance 11,1V 3S.