Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen C4 2.0 16v Drgania kierownicy

Kszob 10 Sty 2019 17:05 168 2
  • #1 10 Sty 2019 17:05
    Kszob
    Poziom 4  

Witam, mam problem z Citroenem C4 2004 2.0 100kw, podczas jazdy na co dzień nic się nie dzieje ale gdy jadę w trasie i przekraczam 120 km/h pojawiają się duże drgania na kierownicy. Dokładniej podczas przyspieszania w zakresie 110-130 pojawiają sie małe drgania, największe są gdy przy 130 km/h puszczę gaz i się "tocze" do prędkości 110. Na większych prędkościach nie sprawdzałem bo drgania są za duże żeby przekroczyć 130.
    Miał ktoś podobny problem i zna przyczynę?
    Przyczyną nie są opony ani felgi (sprawdzałem to na 3 kompletach opon i na 2 różnych felgach za każdym razem były wyważane) i drgania bez zmian, w ostatnim czasie wymieniałem też przegub zewnętrzny ale również to nic nie pomogło.

0 2
  • Pomocny post
    #2 10 Sty 2019 17:25
    kot mirmur
    Poziom 30  

Jeśli nie ma żadnych luzów na drążkach, to można zadać pytanie- czy auto nie miało żadnej kolizji przodem. Jeśli tak, to może mieć delikatnie wygiętą półoś napędową, lub uszkodzony przegub półosi w skrzyni.

0
  • #3 12 Sty 2019 05:06
    Kszob
    Poziom 4  

Nie znam dokładnej historii samochodu więc nie wykluczone że miał kolizję. Jak znajdę chwilkę wolnego czasu to sprawdzę drążki i ewentualnie wymienie, jak to nie pomoże to wezmę się za półosie.
    Dzięki za odpowiedź!

0