Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z zasilaczem do zasilania diod LED w układzie x24

boruurob 10 Sty 2019 20:43 105 4
  • #1 10 Sty 2019 20:43
    boruurob
    Poziom 10  

w żyrandolu mam 24 diody, ktore przestaly świecic. Jest tam w układzie transformator LED, który ma w opisie: "Output: Establish DC3V"
    Znalazłem na aliexpress podobne transformatory Link Z opisu wynika, że napięcie zależy od ilości diod (co dla mnie laika jest niezrozumiale ale ok). Mierząc napięcie na nieobciążonym zasilaczu miernik pokazuje 1V. przykładając pojedynczą diodę do wyjścia to dioda świeci. Czy to padł zasilacz czy może spaliły się diody? Wydaje się że to problem z zasilaczem ale nie jestem pewien.
    Jeżeli tak to gdzie w PL mogę kupić taki zasilacz jak na załączonym obrazku. Ewentualnie jak dobrać jakiś inny zasilacz?

image0

problem z zasilaczem do zasilania diod LED w układzie x24
    695708800_1547149294_bigthumb.jpg[/img][/url][/align]

0 4
  • Mitronik
  • #2 10 Sty 2019 21:35
    paszczakq
    Poziom 21  

Diody w żyrandolu w szereg może są połączone i awaria jednej powoduje że nic nie świeci .

0
  • Mitronik
  • #3 10 Sty 2019 22:23
    boruurob
    Poziom 10  

Może też tak być. Problem jest taki, że przewody są tak rozłożone że bez całkowitego rozpięcia wiązki nie wiadomo czy to jest szeregowo a tym bardziej która jest pierwszą a która kolejną itd

0
  • #4 13 Sty 2019 14:14
    boruurob
    Poziom 10  

Wczoraj jeszcze pokombinowalem z tymi kabelkami.. układ jest zrobiony szeregowo.. co wiecej jak spiąłem tylko polowe diod to zaczęły świecić ale po pierwsze na czerwono (wczesniej swiecily na niebiesko), po drugie wygladało to tak, że po kolei każda dioda świciła coraz słabiej a ostatnie to chyba wcale.
    Z tego chyba wniosek, ze napiecie za słabe tak>?
    Jeszcze raz podbije pytanie. Jak dobrac zasilacz by n ie czekac miesiąca na te z Aliexpresu?

0
  • #5 13 Sty 2019 22:08
    Jacek Rutkowski
    Poziom 25  

Niebieskie diody tam masz czy RGB? Jeśli niebieskie świecą na czerwono to znaczy że zaraz odparują. Masz możliwość zasilenia każdej z osobna np z ładowarki 5V przez rezystor np. 1kΩ lub baterii 9V i rezystora 4,7kΩ?
    Da się rozebrać obudowę tego zasilacza żeby zrobić zdjęcia?
    Podłącz to na chwilę i zrób zdjęcie nawet telefonem.

0