Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] FAAC 414 E045 Kilka pytań

10 Sty 2019 21:27 1077 13
  • Poziom 5  
    Witam, montuję aktualnie zestaw do bramy dwuskrzydłowej FAAC 414 ze sterownikiem E045. Za jakiś czas będę musiał to wszystko wysterować i podłączyć mam do was kilka pytań na które nie znalazłem odpowiedzi na forum a szukałem bardzo dużo...

1. Dwa kable, które wychodzą z lampy ostrzegawczej podłączyć po 7 i 8 tak? Jest różnica w który slot podłącze jaki kabel?
    2. Posiadam 2 pary fotokomórek FAAC XP20 B D, chciałbym aby obydwie pary działały podczas otwierania i zamykania bramy ale nie wiem jak ustawić te przełączniki w fotokomórkach. Jeśli chodzi o aktywację fotokomórek to chyba sobie poradzę, ale dla pewności możecie napisać jak to zrobić.
    3. Niedaleko bramy zamontowałem zewnętrzny przycisk, żeby otwierać bramę za pomocą impulsu puszczonego tym włącznikiem pod jakie sloty mam podłączyć kable z tego włącznika, żeby podczas wciśnięcia tego przycisku brama się otworzyła??

Jak na tą chwilę tyle nie wiem z resztą jakoś sobie poradzę.

Dzięki wielkie za pomoc !!!
  • Poziom 15  
    To wszystko jest napisane w instrukcji!
  • Poziom 5  
    Super_technik napisał:
    To wszystko jest napisane w instrukcji!

Wiem kolego, ale wszystkiego do końca tam rozumiem i dlatego wolę dopytać niż coś odwalić podczas podłączania a na forum nic nie znalazłem...

Dodano po 5 [minuty]:

Instrukcja pokazuje, że ja się ma dwie pary fotokomórek i chce się aby działały podczas otw i zam to trzeba je ustawić jak na zdjęciu co przesyłam w poście. Dobrze rozumiem ? FAAC 414 E045 Kilka pytań
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    adimat1 napisał:
    chciałbym aby obydwie pary działały podczas otwierania i zamykania bramy
    A dlaczego obie pary fotokomórek mają działać przy zamykaniu i otwieraniu ? Standardowo fotki w świetle bramy działają tylko przy zamykaniu, a te wewnątrz posesji na otwieraniu i zamykaniu.
  • Poziom 5  
    glider33 napisał:
    adimat1 napisał:
    chciałbym aby obydwie pary działały podczas otwierania i zamykania bramy
    A dlaczego obie pary fotokomórek mają działać przy zamykaniu i otwieraniu ? Standardowo fotki w świetle bramy działają tylko przy zamykaniu, a te wewnątrz posesji na otwieraniu i zamykaniu.

Tak po prostu chciałem je ustawić dla większego bezpieczeństwa, jak chcę podczas otwierania i zamykania to muszę ustawić te fotokomórki jak pokazałem na zdjęciu wyżej? A jeśli bym chciał, żeby działały jak ty piszesz to jakbym musiał ustawić te fotokomórki ??
  • Poziom 5  
    glider33 napisał:
    FAAC 414 E045 Kilka pytań

No widziałem to, czyli mam ustawić jedną parę OFF ON OFF OFF a druga OFF ON OFF ON tak?
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    adimat1 napisał:
    No widziałem to, czyli mam ustawić jedną parę OFF ON OFF OFF a druga OFF ON OFF ON tak?
    Dokładnie tak, wtedy obie pary fotokomórek będą działać na zamykaniu i otwieraniu, ale zapewniam Cię, że szybko to zmienisz, bo fotki w świetle bramy, które działają na zamykaniu i otwieraniu są "upierdliwe" szczególnie przy wjeździe na posesję :)

adimat1 napisał:
    1. Dwa kable, które wychodzą z lampy ostrzegawczej podłączyć po 7 i 8 tak? Jest różnica w który slot podłącze jaki kabel?

Lampę 230V z przerywaczem pod 7,8 (biegunowość dowolna)

adimat1 napisał:
    3. Niedaleko bramy zamontowałem zewnętrzny przycisk, żeby otwierać bramę za pomocą impulsu puszczonego tym włącznikiem pod jakie sloty mam podłączyć kable z tego włącznika, żeby podczas wciśnięcia tego przycisku brama się otworzyła??

Przycisk NO pod zaciski 9,16
  • Poziom 5  
    glider33 napisał:
    adimat1 napisał:
    Dokładnie tak, wtedy obie pary fotokomórek będą działać na zamykaniu i otwieraniu, ale zapewniam Cię, że szybko to zmienisz, bo fotki w świetle bramy, które działają na zamykaniu i otwieraniu są "upierdliwe" szczególnie przy wjeździe na posesję :)

adimat1 napisał:

Lampę 230V z przerywaczem pod 7,8 (biegunowość dowolna)

adimat1 napisał:

Przycisk NO pod zaciski 9,16

Ok dzięki ja mam lampę 24V 3W także podłączę ja pod W.L oraz + co nie?. Sporo mówisz, że lepiej ustawić inaczej te fotokomórki to jak mam ustawić parę w świetle bramy a jak tą w podwórku? Bo jak mówisz, że będzie to irytujące to od razu lepiej je tak ustawić.
  • Pomocny post
    specjalista -automatyka bramowa
    Cytat:
    Sporo mówisz, że lepiej ustawić inaczej te fotokomórki to jak mam ustawić parę w świetle bramy a jak tą w podwórku? Bo jak mówisz, że będzie to irytujące

Irytujące - oznacza:
    fotki na otwieraniu-zamykaniu działają tak: na zamykającej się bramie działają standardowo - znaczy odwracają ruch ( po wjeżdzie auta brama zaczyna się otwierać), na otwierającej się bramie po wjeżdzie auta fotki zatrzymują bramę, po wyjechaniu auta brama zaczyna dalej się otwierać. Nie jest to mocno upierdliwe ale jak jesteś szybki i wciskasz się w otwierającą się bramę na centymetry - ona w tym momencie stanie i zostaną te centymetry ( z możliwym w przypadku nawet lekkiego skrętu przykrym dla auta efektem).

Jeśli już chcesz użyć tej funkcji - użyj jej tylko na fotkach od podwórka (tam gdzie jadą skrzydła). Fotki w świetle bramy na bramowych słupkach przecież nie mają przed czym zabezpieczać na otwieraniu bo brama otwiera się do środka - czyli na fotkach w świetle użyj zabezpieczenia tylko na zamykaniu.
    Ideałem jest instalacja jak na rysunku w instrukcji - czyli fotki poprzeczne od wjazdu i od podwórka tylko na zamykaniu, a dodatkowe dwie linie fotek wzdłuż wjazdu za skrzydłami - na tylko otwieraniu. Ale taka instalacja wymaga dodtkowych dwóch par fotek....

Wyjście WL tak naprawdę nie jest do koguta tylko do podpięcia kontrolki otwartej bramy (diodka w domu lub sygnalizacja zwrotna w przypadku użycia otwierania dalekosiężnego - przez telefon lub WiFi - gdy nie widzisz bramy). Podpinanie czegoś większego niż lampka sygnalizacyjna na małej żaróweczce lub na jednym/kilku LEDach wymagałoby użycia przekażnika pośredniczącego o bardzo niskoprądowej cewce (3 waty to naprawdę mało i na styk , koguta LED mogą nie wytrzymać),.
    To wyjście (w parze z plusem zasilania) w zależności od wersji oprogramowania napędu - albo jest zgaszone na zamknięciu, zapalone ciągłym sygnałem na otwieraniu i otwarciu, albo szybko miga na otwieraniu, pali się ciąłym na otwarciu, wolno miga na zamknięciu.
  • Poziom 23  
    Jeżeli posiadasz lampę identyczną jak aukcji to podłączasz ją pod styki 7,8 (230V) centrali E045. Z opisu wynika, że jest to lampa działająca na napięciu 12-230V. Sprawdź tylko, czy w środku lampy nie są przypadkiem oddzielne zaciski do zasilania 230V i oddzielne do niższego napięcia.
  • Poziom 5  
    glider33 napisał:
    Jeżeli posiadasz lampę identyczną jak aukcji to podłączasz ją pod styki 7,8 (230V) centrali E045. Z opisu wynika, że jest to lampa działająca na napięciu 12-230V. Sprawdź tylko, czy w środku lampy nie są przypadkiem oddzielne zaciski do zasilania 230V i oddzielne do niższego napięcia.

Są tylko 2 wyjścia od zasilania.
  • Poziom 5  
    Z pomocą użytkowników forum.