Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Jaki sprzęt do nowego domu? porady

solnik90 10 Sty 2019 21:46 675 26
  • #1 10 Sty 2019 21:46
    solnik90
    Poziom 3  

Witam. Za niedługo muszę kupić cały sprzęt do nowego domu. Kupować będę prawdopodobnie w media expert, gdyż większość sprzętu mam tam upatrzone i może dostanę jakiś rabat. W sumie cały sprzęt już jest wybrany tylko zastanawiam się nad niektórymi AGD czy warto w nie zainwestować i z tym do Was pisze drodzy forumowicze. Mam nadzieję, że pomożecie mi w wyborze dobrego, jak najmniej awaryjnego sprzętu.
    A więc:
    1. Piekarnik: SAMSUNG NV75N7647RS Dual Cook Flex
    2. Kuchenka mikrofalowa SAMSUNG NQ50K5130BS
    3. Płyta indukcyjna SAMSUNG NZ64N9777BK
    Tutaj pierwsze pytanie. Bardzo nam się podoba ten piekarnik i mikrofalówka, więc ten sprzęt zostaje na 100%. Problem pojawia się z dobraniem płyty indukcyjnej. Myśleliśmy nad jakimś Boschem do 2000 z łączonym polem grzewczym.
    Później wybór padł na Samsunga tylko dlatego, że ma niebieskie podświetlenie pasujące do tego piekarnika i mikrofalówki.
    Czy warto dopłacać te ponad 1000zl tylko dla niebieskiego podświetlenia? Może lepiej pozostać przy jakimś modelu Boscha?

4. Lodówka LG GBB940BMQZT Iskra
    5. Zmywarka ELECTROLUX ESL8356RO
    Jeśli chodzi o zmywarkę w tej cenie to dobry wybór? Czy znajdzie się coś lepszego w podobnej cenie lub nawet taniej?
    Jak z awaryjnością? Poborem prądu i wody?

6. Pralko-suszarka ELECTROLUX EWW1697BSW
    Na pewno musi to być pralko suszarka. Nie chce dwóch osobnych urządzeń. Pytanie tylko jaką najlepszą wybrać w tym przedziale cenowym do 3000zl? W sklepie polecili Electroluxa, że niby najlepsza. Parametry ma ok tylko tak jak wyżej. Jak wygląda sprawa z awaryjnością? Poborem wody i prądu? Mam trochę mieszane uczucia czy to dobry sprzęt na co najmniej 5 lat. Zastanawiam się jeszcze nad Boschem coś w podobnej cenie lub jeszcze jakaś inna marka? Co Wy o tym sądzicie?
    Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

0 26
  • #2 10 Sty 2019 22:24
    Super_technik
    Poziom 15  

Widzę że masz za dużo pieniędzy. To wszystko będzie tak długo działało jak trwa gwarancja, potem padnie i będziesz płakał że wydałeś miliony a to wszystko to badziewie.

0
  • #3 10 Sty 2019 23:44
    Felini
    Moderator

Kolego solnik90, łatwiej będzie coś doradzić, jeśli określisz swoje kryteria wyboru.
    Co jest najważniejsze - niezawodność, funkcjonalność, wzornictwo, stosunek jakości do ceny?

0
  • #4 11 Sty 2019 10:53
    Super_technik
    Poziom 15  

Droższe nie oznacza niezawodne!

0
  • #5 11 Sty 2019 17:01
    solnik90
    Poziom 3  

Dlatego chciałbym się Was poradzić o sprzęt dobry jakościowo i nie rujnujący portfela. Oczywiście wizualnie też musi wyglądać.

0
  • #6 11 Sty 2019 18:43
    PanAGD
    Poziom 22  

Super_technik napisał:
    Widzę że masz za dużo pieniędzy. To wszystko będzie tak długo działało jak trwa gwarancja, potem padnie i będziesz płakał że wydałeś miliony a to wszystko to badziewie.

Ciekawa opinia. Prowadzę sklep i serwis AGD, i jakoś nie widzę, żeby ludzie co 2 lata wymieniali całe sprzęty w domu.

0
  • #7 11 Sty 2019 19:12
    solnik90
    Poziom 3  

Co do pieniędzy wydaję mi się że 20 tys na caly sprzęt to nie jest jakiś bardzo duży budżet. Tym bardziej, że są urządzenia pralki, piekarniki itp. które kosztują powyżej 10 tys za sztukę.

0
  • #8 11 Sty 2019 20:11
    PanAGD
    Poziom 22  

solnik90 napisał:
    Co do pieniędzy wydaję mi się że 20 tys na caly sprzęt to nie jest jakiś bardzo duży budżet. Tym bardziej, że są urządzenia pralki, piekarniki itp. które kosztują powyżej 10 tys za sztukę.

Proszę się nie tłumaczyć ze swoich wyborów ;) użytkownik @Super_technik zachował się mało kulturalnie, zaglądając Panu do portfela. Nie jego sprawa ile chce ktoś wydać na sprzęt.

Jak tylko znajdę chwilę, to odpowiem na pytania z 1 postu.

0
  • #9 11 Sty 2019 22:16
    Super_technik
    Poziom 15  

PanAGD napisał:
    Prowadzę sklep i serwis AGD, i jakoś nie widzę, żeby ludzie co 2 lata wymieniali całe sprzęty w domu.

Bo to wszystko jest tak proste że oczywiste ale PanAGD nie jest w stanie tego dostrzec.

Przychodzi Kowalski do pańskiego sklepu kupić lodówkę. Pan ją zachwala czego to nie ma, A++++++++ i inne bulgulatory. Niedługo po okresie gwarancji lodówka się psuje. Kowalski dzwoni do serwisu a ten mówi że naprawa wyniesie 500 zł. Nie pozostaje nic innego jak zakup kolejnej lodówki.
    I teraz proszę się skupic bo to szalenie ważne! Do którego sklepu uda się Kowalski? Do tego gdzie sprzedawca zachwalał lodówkę, która szybko się zepsuła?
    PanAGD napisał:
    użytkownik @Super_technik zachował się mało kulturalnie, zaglądając Panu do portfela.

Mam gdzieś co, gdzie i za ile każdy kupuje. Nauczyłem się że obecnie poziom produktów przebił poziom badziewia więc nie warto przepłacać i trzeba brać to co najtańsze. 2x droższe nie wytrzyma 2x dłużej.

0
  • Pomocny post
    #10 13 Sty 2019 19:14
    PanAGD
    Poziom 22  

solnik90 napisał:
    Co Wy o tym sądzicie?

Sprzęty od 1 do 5, pod względem funkcji i parametrów są bardzo dobre. Co do płyty, to wszystko zależy jaki model Boscha jest na oku. Polecam jeszcze sprawdzić zmywarkę Siemens SN636X03ME.
    solnik90 napisał:
    6. Pralko-suszarka ELECTROLUX EWW1697BSW
    Na pewno musi to być pralko suszarka. Nie chce dwóch osobnych urządzeń. Pytanie tylko jaką najlepszą wybrać w tym przedziale cenowym do 3000zl? W sklepie polecili Electroluxa, że niby najlepsza. Parametry ma ok tylko tak jak wyżej. Jak wygląda sprawa z awaryjnością? Poborem wody i prądu? Mam trochę mieszane uczucia czy to dobry sprzęt na co najmniej 5 lat. Zastanawiam się jeszcze nad Boschem coś w podobnej cenie lub jeszcze jakaś inna marka?

Pralko-suszarka zawsze będzie miała swoje ograniczenia. Jest to bardziej pralka. Sprawa z awaryjnością - tutaj nikt tego nie stwierdzi. Na pewno minusem jest brak możliwości wymiany łożysk. Pobór wody i energii można sprawdzić tutaj - file:///C:/Users/Ernis%C5%82aw/Downloads/EnergyLabel_EWW1697BSW.pdf. Oczywiście to maksymalne zużycie, ale 6kWh daje do myślenia.

0
  • #11 15 Sty 2019 21:12
    solnik90
    Poziom 3  

Ok dzięki. Już sprawdzam co to za zmywarka. A co z tą pralko suszarką? Produkt wart swojej ceny? Czy może lepiej za czymś innym się rozglądać?

0
  • #12 20 Sty 2019 19:36
    solnik90
    Poziom 3  

Nikt nie doradzi jaką najlepszą pralko suszarkę kupić?

0
  • #14 20 Sty 2019 19:51
    solnik90
    Poziom 3  

Więc tak. Pozostały sprzęt pozostaje bez zmian. Co do płyty zobaczę czy brać tego samsunga czy Boscha, ale myślę, że zostaniemy przy samsungu.
    Zostaje tylko kwestia tej nieszczęsnej pralko suszarki. W sumie mam do wyboru 3 modele:
    -ELECTROLUX EWW1697BSW : polecany przez gościa z media expert. Patrząc na dane techniczne ma największe obroty i załadunek (1600obr/min., pranie 9kg, suszenie 6g)

-BOSCH WVH28420PL : tutaj znowu jest najmniejsze zużycie prądu i wody. Załadunek i obroty mniejsze. Cena podobna co Electrolux

BOSCH WVG30460PL : za tym modelem przemawia trochę cena. Mniejszy załadunek niż electrolux, a zużycie wody i prądu na podobnym poziomie

Jak to wygląda w praktyce? Gdzie są produkowane te urządzenia? Wszystkie w Chinach? Jak wygląda w praktyce z tymi parametrami? Dane sprawdzałem na media expert

0
  • Pomocny post
    #15 20 Sty 2019 20:39
    PanAGD
    Poziom 22  

solnik90 napisał:
    Co sądzisz o Bosch WVG30460PL?? Dobry sprzęt?

Znając wszystkie plusy i minusy pralko-suszarek, to można stwierdzić, że to dobry sprzęt. Pełen serwis, wszystkie potrzebne programy. Baza produktu podobna jak w linii pralek WAN. Powinno być ok.

0
  • #16 25 Sty 2019 15:57
    solnik90
    Poziom 3  

Wypowie się ktoś jeszcze na temat tych pralko suszarek, które wymieniłem?

0
  • #17 25 Sty 2019 16:31
    mrice
    Specjalista AGD

solnik90 napisał:
    Wypowie się ktoś jeszcze na temat tych pralko suszarek, które wymieniłem?

Ja Ci powiem tylko tyle, że jeśli masz gdzie postawić, to zdecydowanie osobno pralka i osobno suszarka. Nie przypadkiem suszarki mają zgoła inną konstrukcję od pralek.

0
  • #18 25 Sty 2019 16:47
    solnik90
    Poziom 3  

Jak pisałem wcześniej nie mam zbytnio miejsca na dwa urządzenia. Dlatego chcę wybrać jak najlepszy sprzęt w tych pieniądzach

0
  • #19 25 Sty 2019 18:31
    rave8
    Poziom 7  

Przemyśl dokładnie zakup piekarnika firmy Samsung. Mam co prawda nie ten model ale oparty na przereklamowanej technologii dual-cook. Użytkuje ponad 5 lat. Trzy naprawy przeszedł. Sam naprawiałem. Części bardzo drogie.

-Piekarnik nie dogrzewa do zaprogramowanej temperatury. Po ustawieniu na 250 stopni. Piekarnik przestaje grzać po osiągnięciu 200stopni.
    -Ciasta ani mięsa nie upieczesz poprawnie
    - Kurczak gotowy dopiero po 3h pieczenia!
    -Dual cook to pomyłka. Na jednej połówce możesz co najwyżej odgrzać potrawę. Mięsa ani ciasta nie upieczesz. Zbyt mało wydajny termoobieg.
    -Prowadnice teleskopowe szybko się zużywają
    - Dual cook czyli dwa malutkie termoobiegi, zamiast jednego. Skutek jest taki że potrawy są nierównomiernie wypieczone , Z jednej strony spieczona potrawa z drugiej niedopieczona.
    - Jedyny plus to ładny piekarnik, bo Samsung ma ciekawy design
    - Poczytaj krytyczne opinie wszystkich piekarników Samsung, a te pozytywne w stylu "mam tydzień i na razie wszystko super" lub "ładny piekarnik" daruj sobie, a takich opinii jest masa czyli nic nie wnoszących

0
  • #20 25 Sty 2019 21:49
    Felini
    Moderator

solnik90 napisał:
    Bardzo nam się podoba ten piekarnik i mikrofalówka, więc ten sprzęt zostaje na 100%

Też tak miałem kupując lodówkę Bosch (modelu nie pamiętam), ładne wzornictwo, wyświetlacz, sterowanie pod klapką itd. Kiedy dwukrotnie, w czasie gwarancji, obudził mnie ostry pisk alarmu (za wysoka temperatura w zamrażarce), bardzo szybko przestała mi się podobać. Następna kupiona lodówka i zamrażarka jest ładna, i - jak na razie - dobrze działająca i bezawaryjna.

Warto poszukać sprzętu przede wszystkim mało awaryjnego, dobrze spełniającego swoje funkcje, da się przy tym też pewnie znaleźć ładne wzornictwo.
    Żeby było bardziej na temat, mam piekarnik Siemens HE48E54 ok. 20 lat, działa do dziś. Czy współczesne Siemensy są równie trwałe...? Nie musiałem sprawdzać.

0
  • #21 26 Sty 2019 19:34
    mrice
    Specjalista AGD

rave8 napisał:
    Części bardzo drogie.

Generalnie Samsung od jakiegoś roku, może trochę dłużej upadł na głowę z cenami na części, obecnie, nie licząc Miele, to chyba najdroższy w naprawach sprzęt, a awaryjność, cóż...
    Niestety, ale samsung za wymyślanie wodotrysków i spora reklamę w mediach musi się gdzieś odkuć.

Felini napisał:
    mam piekarnik Siemens HE48E54 ok. 20 lat, działa do dziś. Czy współczesne Siemensy są równie trwałe...? Nie musiałem sprawdzać.

Niestety, jak i z Mercedesem, dalej na tle konkurencji reprezentuje niezłą półkę, ale to już nie ten styl i rozmach co 15-20 lat temu.

0
  • #22 26 Sty 2019 19:53
    solnik90
    Poziom 3  

Czyli mam rozumieć, że samsung jest kiepski pod względem awaryjności? A jak wygląda Beko z Dual cook przy samsungu?
    Zastanawiam sie również nad płytą indukcyjną z samsunga. Czy ma sens dopłacać z 1000zł tylko dla niebieskiego podświetlenia. Większość indukcji ma czerwone podświetlenie co by nie pasowało zbytnio do piekarnika i mikrofalówki, ale jakoś to przeżyje. Chyba, że są indukcje z białym podświetleniem jak lodówka z LG?

0
  • #23 26 Sty 2019 20:34
    mrice
    Specjalista AGD

solnik90 napisał:
    Czyli mam rozumieć, że samsung jest kiepski pod względem awaryjności? A jak wygląda Beko z Dual cook przy samsungu?

Strikte co do piecy Ci nie odpowiem, bo nie robię ich na codzień, bazuje ogólnie na temacie agd. Myśle, że Beko już lepiej wypada niż Samsung, a na pewno w razie czego części są w przyzwoitszych kwotach.

solnik90 napisał:
    Czy ma sens dopłacać z 1000zł tylko dla niebieskiego podświetlenia.

Żartem powiem tak, kto bogatemu zabroni. Jeśli stać cię na taką fanaberie to dopłacaj. Ja osobiście w domu mam np mikrofale nad piekarnikiem, mikrofala świeci na zielono, piec na czerwono i mówiąc szczerze nawet uwagi nikt na to nie zwraca.

0
  • #24 26 Sty 2019 21:49
    Felini
    Moderator

solnik90 napisał:
    Czy ma sens dopłacać z 1000zł tylko dla niebieskiego podświetlenia

Według mnie absolutnie nie, te 1000 zł można wydać na lepszej klasy sprzęt.
    Podobnie jak kolega wyżej, mam sprzęt w dwóch kolorach - piekarnik ma wyświetlacz czerwony, a młynek do kawy, biały na niebieskim tle.

0
  • #25 27 Sty 2019 02:26
    meterrr
    Poziom 1  

Witam

Stoję obecnie przed dokładnie tym samym dylematem, co założyciel tematu - całe AGD do mieszkania.

Muszę powiedzieć, że znalezienie sensownej opinii na temat urządzeń jest praktycznie niemożliwe. Najgorsze jest jednak to, że nie wiadomo właściwie na co zwracać uwagę przy zakupie kolejnych produktów i dlaczego jeden piekarnik kosztuje 1500 a kolejny tej samej firmy, praktycznie z identyczną listę funkcjonalności, 2500 albo więcej.

To samo tyczy się firm, już chyba w ogóle nie obowiązuje 'marka', każda firma wydaje się mieć w ofercie budżetowe buble i produkty trochę lepsze.

Tak czy inaczej, pozwoliłem sobie umieścić poniżej listę poleconych mi przez sprzedawcę produktów (wszystko Electrolux). Chętnie wysłucham na ich temat opinii, ewentualnie propozycji, na co zmienić.

1. piekarnik - Electrolux EOC5851ZOZ - tutaj jedyne wymaganie to piroliza
    2. płyta indukcyjna - Electrolux EIV654 - poszukam pewnie modelu do zlicowania z blatem, ten niestety nie jest, i znowu dlaczego jeden model kosztuje 1500 a kolejny 4500 ; /
    3. zmywarka - Electrolux ESL8350RA - zmywarka to zmywarka, na co tu zwracać uwagę?
    4. lodówka - Electrolux ENN3075EFW - do zabudowy
    5. pralka - AEG L7FBE48SP - i znowu, na co zwracać uwagę?
    6. suszarka - AEG T8DBE48S - czy z pompą ciepła w ogóle się opłaca? czy pieniądze wydane w błoto?

Jeśli chodzi o AGD, to totalny ze mnie laik, dlatego proszę łopatologicznie.

0
  • #26 10 Lut 2019 09:46
    solnik90
    Poziom 3  

Mała zmiana jeśli chodzi o indukcję. Wybrałem Electrolux eiv644 z dwoma łączonymi polami i osobnym sterowaniem dla każdego pola. Na pewno lepszy wybór niż ten Samsung, ale czy też dobry?

Sprzęt zakupiony. Oby posłużył jak najdłużej

0
  • #27 14 Lut 2019 08:27
    solnik90
    Poziom 3  

Sprzęt zakupiony.

0