Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem ze wskazówka paliwa Renault Scenic 1 1.9 Dci 2002

Kurier_DHL 11 Jan 2019 02:16 669 7
 • #1
  Kurier_DHL
  Level 5  
  Witam z góry przepraszam jeśli jest ten sam post już na forum, lecz ja nie znalazłem. Proszę nie usuwać postu w razie potrzeby przenieść w odpowiednie miejsce.

  Mam problem ze wskazówka paliwa a mianowicie kupiłem auto niedawno sprzedający mówił że wskazówka działa i że mogła się zawiesić, mój błąd bo zatankowem auto do pełna na włączonym silniku. Komputer pokazuje ile zostało km do następnego tankowania, powiedziano mi że może to być coś z kostka od pompy paliwa pod tylnymi siedzeniami, dołączyłem kostkę sprawdziłem czy dochodzi do kostki prąd, nie było podłączyłem z powrotem kostkę i na komputerze zniknęło ile km mam do następnego tankowania. Znalazłem jak zresetować komputer przy użyciu przycisku na manetce od wycieraczek i przekręcić zapłon, na zegarach zaczął się robić się test wskazówek wszystkie prócz wskazówki paliwa ruszaly się, odpaliłem auto i komputer zaczął pokazywać znów km do następnej stacji, sprawdziłem bezpieczniki myślałem że wskazówka od paliwa mogła mieć bezpiecznik osobny do innych wskazówek, bezpieczniki są ok, nie wiem co mam dalej robić czego może być przyczyną, rozważam nad wymreceniem pompy i sprawdzić czy ząbki na pływaku nie są wyrobione, lub przewody które są obok pływaka (tak mi powiedziano że tam są) nie rozlutowaly się lub jakiś rezystor się zespół nie mam pojęcia jak sprawdzić rezystor czy działa,. Bardzo proszę o pomoc co mam zrobić będę wdzięczny za nie usunięcie tego postu lecz pomoc mi dziękuję
 • #2
  piotrekwoj1
  Level 39  
  Ja obstawiam uszkodzony licznik skoro przy teście wskazówek wskazówka od paliwa nie drgnęła. Bezsensu wyciągać pompę z czujnikiem, ewentualnie odłącz wtyczkę od pompy i wtedy zrób ten test. Jak nie zadziała to licznik uwalony.
 • #3
  Kurier_DHL
  Level 5  
  A co to da jak dołączę kostkę?
 • #4
  piachu1994
  Level 38  
  Kurier_DHL wrote:
  jak dołączę kostkę?

  Proszę, napisz jaśniej.
 • #5
  piotrekwoj1
  Level 39  
  Kurier_DHL wrote:
  A co to da jak dołączę kostkę?

  Chodzi o to czy pływak nie ma zwarcia ale to przy teście nie powinno mieć znaczenia.
 • #7
  Kurier_DHL
  Level 5  
  W weekend dołączę kostkę od pompy i zrobię test, w między czasie szukam drugiego licznika gdzieś w pobliżu, chyba że jest możliwość naprawienia tej usterki hm? Czy niestety będę musiał nabyć drugi?
 • #8
  piotrekwoj1
  Level 39  
  Kurier_DHL wrote:
  chyba że jest możliwość naprawienia tej usterki hm? Czy niestety będę musiał nabyć drugi?

  Można to stwierdzić po rozebraniu licznika inaczej nie da rady.