Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW - czytnik mk4 czarny obraz

Davidsondv 11 Sty 2019 02:50 252 0
    Davidsondv
    Poziom 15  
    Witajcie! :)
    Ostatnio kupiłem za groszę uszkodzony czytnik navi do bmw w wersji mk4 (dvd).
    Jako, że posiadam e39 i jestem gadżeciarzem (w sumie po to go kupiłem heh) chciałbym docelowo umieścić go w swoim aucie w którym aktualnie siedzi starszy brat mk3 na CD.

Pierwsza reakcja - podłączenie czytnika - czarny obraz, radio działa, stacje się przełączają ale na ekranie czarno. Pojeździłem trochę po mieście, zgasiłem auto odpaliłem i navi przechodzi w tryb awaryjny z tunera (to samo co z odłączonym czytnikiem) i aktualnie tak zostało przez kolejne kilka odpaleń tak jak gdyby w ogóle nie wykrywało czytnika.

Jakie macie pomysły? Czy czytnik mógłbyć uwalony złym softem, jest szansa na samodzielna reanimację go?

Czytałem o próbie wgrywania softu v27 albo jeszcze starszych, kodowania w inpie monochrom na kolor. W najgorszym przypadku posiadam też stację lutowniczą z hotairem i trochę doświadczenia.

Od czego zacząć?
    Swoją drogą... zastanawiam się czy pozostała część (poza laserem i szufladą na płytę) w czytnikach jest ta sama czy nie - nawiązuję do tego czy dałoby się zlepić czytnik mk3 i mk4 w jeden sprawny mianowicie płyta główna z mk3 a czytnik dvd z mk4 + soft wgrany od mk4 bo gdzieś na zakątkach internetu znalazłem że ktoś przypadkiem wgrał soft mk4 do mk3 i w sumie wszystko działało tylko zniknęła mu opcja nawigacji w menu pewnie przez to że czytnik jest cd.