Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Octavia 1 nie działa zamek centralny, elektryczne szyby, oświetlenie wnętrza

11 Sty 2019 07:42 990 6
  • Poziom 2  
    Witam.. Mam taki problem z moja skoda octavia.. Rocznik 2002, 1.9 tdi 90km.. Przestało mi działać oświetlenie wnętrza kabiny i bagażnika (sprawdzałem, prąd nie dochodzi), centralny zamek nie zamyka tylnych drzwi i klapy bagażnika, szyby elektryczne też nie działają oraz lampka informująca otwarte drzwi też nie działa.
    W czym może być problem??? Poszło gdzieś zwarcie czy co?
  • Poziom 26  
    Jak masz moduł komfortu pod siedzeniem kierowcy to tam szukaj uszkodzonych lub utlenionych przewodów
  • Poziom 2  
    Ten moduł jest gdzieś pod siedzeniem? A on nie jest przypadkiem gdzieś nad nogami kierowcy?
  • Poziom 26  
    Sorki myślałem o VW A Ty masz skode
    Dokładnie jest przykrecony do kolumny kierownicy od dołu
    I tam bym szukał na początku awarii
  • Poziom 2  
    A czy jeśli na chwilę odepne ten moduł, to coś się może stać, np. komputer skasować?
  • Poziom 26  
    nic sie nie stanie poza ty że może pojawić się błąd komunikacji z tym modułem ale jak podłączysz to wróci wszystko do normy
  • Poziom 2  
    Przejrzałem wszystkie słupki, wszystko z elektryka było w porządku. Zajrzałem w do modułu i do kabli w jego okolicach i też było wszystko w porządku. Oddałem do elektromechanika, przejrzał moduł i okazało się, że uszkodziły się kondensatory. Wymienił na nowe i wszystko zaczęło działać.