Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] BROTHER MFC-J5910 - Niepoprawny wydruk testowy

11 Sty 2019 09:57 627 17
 • Poziom 22  
  Witam.

  Mam problem z jednym modelem BROTHER MFC-J5910DW. Drukarka trafiła do mnie z niepoprawnym wydrukiem testowym koloru czarnego. Kolor jest w 100% OK, ale z czarnym ta drukarka płata mi figle. Wg mnie głowica jest drożna, ponieważ po każdym czyszczeniu nie drukują inne kwadraciki. Jakby głowica była zapowietrzona i nie dała rady wypchnąć tego powietrza. W załączniku zamieszczam zdjęcia z czyszczenia. Czasami jest w miarę ok i dwa następne czyszczenia z poziomu drukarki i znowu bieda... Po kserowaniu 3 stron na czarno jak puszczę wydruk testowy to potrafi czarny wydrukować jedynie z 20 kropkami. Kolejne czyszczenie i jest w miarę ok. Tusz wyeliminowałem, bo stosowałem dwóch różnych producentów, sprawdzone na innym urządzeniu. Opcja czyszczenia z Maintenance z opcją 7 6 2 i 7 6 3 podnosi jakość wydruku, ale dosłownie na chwilę. Na razie nie stosowałem żadnej chemii, bo jak widać głowica jest drożna, ale za każdym razem wychodzi inny wydruk. Macie jakieś pomysły?
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Spec od drukarek
  Spróbuj z maintenance mode 76 z opcją 4 to jest pełne napełnianie głowicy.
  Jeśli problem będzie dalej występował trzeba by spojrzeć w wężyki czy nie ma gdzieś nieszczelności.
 • Spec od drukarek
  Sprawdź w maintenance 77 jaki przebieg ma drukarka.
  Może czarna pompka daje czadu :?:
  Nie zapowietrza się nigdzie układ? Nie widać bąbelków?
  Spróbuj przepuścić przez cały układ płyn do udrażniania głowic i zostaw na noc i przepompuj znowu atramentem.
 • Poziom 22  
  Ona wydrukowała zaledwie 5000 stron. Niespełna 10 ryz papieru. Przebieg rzadko spotykany dla tego modelu jeżeli gdzieś stała w biurze. Mam wyższy model z 20k przebiegiem i żadnego serwisu przy tych samych tuszach. Nie wydaje mi się żeby płyn do udrażniania w czymś pomógł bo głowica jest drożna, gdyby coś było w wężykach do tej pory już trafiłoby do głowicy.
 • Spec od drukarek
  Miałem kilka razy taką sytuację, że dopiero wymiana wężyków rozwiązała problem.
  Wężyki niestety ciężko będzie dostać.
 • Poziom 22  
  Jak poszukam dobrze w piwnicy to może coś znajdę :) jestem świeżo po przeprowadzce więc wszystko ma nowe miejsce.. :) ale idzie się odnaleźć, tylko wszystko wymaga czasu. Spróbuję podmienić "pampersa" jutro i zobaczę co się będzie działo. Czasami i on powoduje różne problemy. Brakuje w tej drukarce z lewej strony tej gąbki, na którą głowica wykonuje "strzał tuszem" w celu efektywniejszego czyszczenia, ale nie zdarzyło mi się żeby to miało jakikolwiek wpływ na wydruk. Po prostu w drukarce "jest brudnej".
 • Spec od drukarek
  Pampersa bym nie podejrzewał, ale spróbować można.
  Wyprać można albo dać ligninę (taką z apteki w rolce).
 • Poziom 22  
  Rozebrałem wielkiego brata i nie widać aby z wężykami coś się działo niepokojącego. Pampers pełny w 50% tylko.
  Wyczyściłem gumy stacji w której parkuję głowica i te plastikowe elementy w niej. Napełniłem pojemnik płynem do udrażniania czyszczenie 764 i 763 i się ucieszyłem bo wydruk igła.. Zresztą widać na zdjęciu. Ale puściłem ksero mono przy otwartym skanerze i jak widać znowu zonk... Jakiś kapryśny ten model. Nie podejrzewałbym głowicy. Ktoś coś? :)
 • Spec od drukarek
  A czyści się sama od czasu do czasu :?:
  Teraz jak masz zły wydruk testowy rozbierz i zobacz jak wyglądają wężyki czy są puste miejsca w układzie :|
 • Poziom 22  
  dr.master napisał:
  A czyści się sama od czasu do czasu :?:
  Teraz jak masz zły wydruk testowy rozbierz i zobacz jak wyglądają wężyki czy są puste miejsca w układzie :|


  Mam ją od niedawna u siebie i czyściła się chyba tylko raz w tym tygodniu albo wtedy kiedy nie było mnie w domu. Co do wężyków to są pełne i nie ma żadnego powietrza i przerw :(
 • Spec od drukarek
  Pokaż skan wydruku z maintenance 77
 • Pomocny post
  Spec od drukarek
  Pracowała jako kopiarka czarnego.
  Jak dla mnie pompka niestety

  Cytat:
  Standard warranty 2 year 08.05.2012 08.05.2014
  6,5 roku ma, niestety czas też robi swoje :cry:
 • Poziom 22  
  Czyli rozwiązaniem będzie wymiana stacji w której parkuję głowica? Bo nie do końca mogę zlokalizować inną pompkę w urządzeniu. Tam jest tylko jakby mimośród i kawałek wężyka, więc co się mogłoby tam popsuć? :)

  Poza tym piszesz ze pracowała jako kopiarka czarnego. Wg mnie ona skopiowała 81 stron mono a z PC wydrukowała 4719 w kolorze więc ni jak mi to nie pasuje albo czegoś nie rozumiem ;)

  Mógłbyś się podzielić gdzie sprawdziłeś gwarancję dla niej? Kiedyś na stronie Brothera było to dostępne, teraz nie mogę tego znaleźć.
 • Pomocny post
  Spec od drukarek
  Faktycznie masz racje. Drukowała kolor ;)
  Gwarancję sprawdzam na portalu serwisu ;)
  Dokładnie jest to to o czym myślisz.
  Ekonomicznego sensu brak.
  Taniej puścić przed drukowaniem czyszczenie z poziomu użytkownika :D
 • Poziom 22  
  Witajcie.
  Co prawda minęło trochę czasu ale dopiero kilka dni temu przysiadłem ponownie do tematu. Urządzenie udało mi się naprawić. Wymieniłem wężyki i nic. Wstawiłem pierwszą lepszą głowicę na podmiankę z drożnym czarnym i wszystko było ok więc miałem pewność, że bałagan robi głowica. Nie odpuściłem :) zdjąłem przezroczyste kanaliki doprowadzając tusz do głowicy (nie mylić z wężykami) i moim oczom ukazał się brud w postaci jakby pyłu na ostatnim filtrze głowicy. Nasączonym w płynie do udrażniania patyczkiem higienicznym delikatnie wszystko usunąłem i drukarka zaczęła śmigać na tej samej głowicy która robiła tyle problemów. Osad tworzył barierę dla tuszu, który po czyszczeniu przepływał, ale nie na tyle swobodnie, aby podczas drukowania było wszystko ok. Dodam że żaden płyn do udrażniania nie był w stanie tego rozpuścić, mimo iż drukarka stała zalana cleanserem z 2 tyg.

  Dziekuję za wszystkie sugestie.