Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Onkyo TX-SR876 - jakie nagłośnienie (kolumny) do tego amplitunera?

heniek1988r 11 Sty 2019 12:03 108 0
  • #1 11 Sty 2019 12:03
    heniek1988r
    Poziom 1  

Witam, jakiś czas temu kupiłem amplituner Onkyo. Myślę że to w miarę dobry sprzęt :) jednak moje kolumny które aktualnie posiadam (SONY SS-F6000P 5.1 oraz Sony SS-E 455V jako surround i subwoofer AIWA TS-W45EZ) nie potrafią oddać jego potencjału. Czy moglibyście mi doradzić jakiego nagłośnienia szukać, żeby ten sprzęt zagrał jak się należy. Co myślicie o zejściu z 8 ohm do 4ohm? Czy Onkyo będzie bezpieczne z kolumnami 4 ohm ? Nawiązując do ohm zrozumiałym jest ze impedancja nie ma wpływu na jakość głośników. Ale z tego co się orientuje zejście do 4 ohm pozwoli Onkyo na podniesienie mocy wyjściowej? I właśnie dlatego chciałbym zbudować nowe nagłośnienie na tej impedancji (4ohm). Pomieszczenie które chce nagłośnić to pokój w bloku 5 na 4 20 metrów, co nie zmienia faktu, że kolumny powinny posiadać zaplecze mocy I głośności (tak żeby nie trzeba było rozkręcać amplitunera na max a ). Na początek myślałem postawić mocne fronty z dobrym basem aby nie było konieczności wspomagania się subwooferem podczas odsłuchu Stereo. Pomyślałem np. o Dali 850 (czy to nie będzie przesada na tym metrażu?) A z czasem rozbudować resztę nagłośnienia. Chyba, że w tej okolicy cenowej da się nabyć wystarczający na to pomieszczenie zestaw 5.1? ;) W co szczerze wątpię, jeśli ma brzmieć to musi kosztować. Czy macie jakieś propozycje? Rozważam też te dwa zestawy - KEF Reference Series Model One, Albo - Monitor Audio Silver RS6? Jak myślicie czy to dobre zestawy? Które z tych trzech będą najlepsze? Co zagra czysto, szczegółowo z kontrolowanym głębokim basem w zestawieniu z Onkyo? Co możecie mi polecić?
    Na fronty chce przeznaczyć 2 tys. Oczywiście używane.
    Onkyo TX-SR876 - jakie nagłośnienie (kolumny) do tego amplitunera? Onkyo TX-SR876 - jakie nagłośnienie (kolumny) do tego amplitunera?Onkyo TX-SR876 - jakie nagłośnienie (kolumny) do tego amplitunera?81Rl8AHWAJ...L1500_.jpg Download (120.66 kB)

0 0