Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Texa PolandTexa Poland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

volvo fh4 - Błąd postojowego ogrzewania

11 Sty 2019 13:36 3645 72
 • Poziom 19  
  Witam. Problem z volvo fh4 E6 2014r. Wyświetla sie informacja na desce o ogrzewaniu postojowym jak na foto. Błędów nie ma , kierowca twierdzi ze wyłączył hebel podczas pracy webasta. Po tym tak się zrobilo, ogrzewanie działa prawidłowo, serwisant volvo twierdzi ze do wymiany sterownik webasto, nie robiąc żadnej diagnostyki, tylko spojrzał na komunikat. Jakieś sugestie.[/u]
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Texa PolandTexa Poland
 • Moderator HydePark/Samochody
  kisiol napisał:
  Błędów nie ma , kierowca twierdzi ze wyłączył hebel podczas pracy webasta.

  Nie powinien tego robić.

  kisiol napisał:
  serwisant volvo twierdzi ze do wymiany sterownik webasto, nie robiąc żadnej diagnostyki, tylko spojrzał na komunikat.

  kisiol napisał:
  Jakieś sugestie.


  Zmień serwisanta.

  A jeżeli:

  kisiol napisał:
  Po tym tak się zrobilo, ogrzewanie działa prawidłowo


  To zostaw w spokoju.

  Jakie ogrzewanie? Typ, model?
 • Poziom 19  
  To że nie powinien tak zrobić to wiem i kierowca też już wie.Webasto to AIR TOP  EVO 2000
 • Poziom 28  
  Czy masz jakiś program do diagnostyki tego sprzętu jeśli tak to skasuj błędy i powinno być spokój. Jeśli to problem to podaj numery z etykiety ogrzewania to sprawdzę czy jest inny sposób.
 • Poziom 19  
  Mam tech tool 2.5 87 vocom ,texa. Błedy skasowane , nic to nie pomogło Problem nadal występuje, zastanawia mnie diagnoza serwisanta z volvo ,że do wymiany sterownik.

  Dodano po 11 [minuty]:

  Dodam że w tech tool jest możliwość testu ogrzewania postojowego, i przechodzi bez naj mniejszych problemów.
 • Moderator HydePark/Samochody
  A co tech Ci pokazuje w VECU i sterowniku klimatyzacji?

  Nie miałem co prawda do czynienia z ogrzewaniem postojowym w Volvie z '15 roku, ale we wszystkich starszych była diagnostyka oddzielnie.
  Skoro ogrzewanie działa, to błąd jest zapisany pewnie gdzie indziej. I dlatego wyświetla ostrzeżenie.
 • Texa PolandTexa Poland
 • Poziom 19  
  tech w klimatyzacji pokazywał brak kalibracji klap, kalibracja została przeprowadzona pomyślnie. Po zatym wszystko było ok.
 • Poziom 19  
  Panowie u nas w firmie we volvach również pojawił się taki komunikat. Kasowanie błędów nic nie da niestety. W jednym aucie przy okazji wizyty na serwisie kierowca wspomniał o tym mechanikowi po czym on kilkoma kliknieciami w komputerze wyłączył komunikat. Mówił że po określonej liczbie godzin bez względu na to że webasto jest sprawne taki komunikat się pojawia... tak sobie wymyślili w Panowie w volvie. Jeśli nie przeszkadza Ci ten komunikat i nie chcesz tracić pieniędzy na serwis to możesz to zignorować, ponieważ nie ma on żadnego wpływu na pracę ogrzewania. Pozdrawiam
 • Poziom 19  
  W techu nie ma zadnej funkcji do webasta, po za testem. Znalazłem gdzieś na ruskim forum, ze trzeba wpiąć jakiś specjalny interfejs , miedzy auto a webasto dopiero można to skasować. Webasto w tą porę roku jest uruchamiane na 9godzim ,minimum na dzień.
 • Poziom 28  
  Zamieść zdjęcie z tabliczki webasta.
 • Poziom 19  
  Z tego co mówił kierowca to mechanik robił to normalnie przez obd2... Nie wiem dokładnie jak to robił, jakim programem i interfejsem, ale na 100% robił to podczas normalnej diagnostyki.
 • Poziom 19  
  Nic w techtool nie mogę znaleść. Znalazłem coś w texa jakiś reset godzin , ale funkcja zablokowana, muszę czekać do trzech tygodni na odblokowanie , funkcji serwisowych. Tabliczka na foto. volvo fh4 - Błąd postojowego ogrzewania
 • Poziom 26  
  w techtoo sprawdź kalibracja, obsługa i konserwacja, 17071-3 resetowanie parametrów pracy może tam

  webasto
  testy ,nadwozie kabina wnętrze , 87028-3 działanie grzejnika postojowego
 • Poziom 19  
  to sprawdzałem w kalibracjach obsługa i konserwacja, robi reset scr,egr,wtryski,czujniki cisnienia w kolektorze,nox,dpf
  Testy jest webasto ,testy zostały przerowadzone pozytywnie, tylko podczas testów komunikat na desce szybko migał, ale testy wyszły pozytywnie.
 • Poziom 19  
  ok. już zamówiony.
 • Poziom 19  
  Witam. Dzisiaj posiedziałem trochę z techtool, i odkryłem że w patametrach jest podany czas pracy części. Teraz tak , jeśli chodzi o silnik czas pozostały 0h świeca 100h pomka 2500h i palnik 40h. Czy można ten czas jakoś wyzerować, tech tool nie ma takiej opcji, a interfej do webasto jeszcze nie dotarł, i czy będzie miał taką możliwość.
 • Poziom 12  
  A próbowałeś zwyczajnie uruchomić piec z menu w trybie przeglądu?
  jest tam opcja ze piec uruchamia sie na 20 min i sie wyłacza Sprubuj
  Wiem, pisałeś ze piec o tej porze roku pracuje na codzień ale domyslam sie ze jest uruchamiany normalnie przez klawisz
 • Poziom 19  
  Tak piec był uruchamiany w trybie przeglądu, chodzi 20min po tym się włącza i jest to samo.

  Dodano po 15 [godziny] 7 [minuty]:

  Witam. Dzisiaj otrzymałem interfejs , i pełne rozczarowanie nie obsługuje to nowej wersji EVO szyna lin. Ogolnie bardzo słabo wyglada ten sprzęt china i to bardzo tandetna. Problem z webastem pozostał, serwis dalej się upiera przy wymianie sterownika. Zaproponowali mi nowe za 5400zl.
 • Poziom 24  
  W tech masz opcje do wyzerowania ale mosial byś w parametry programowania i wtedy wpisać parametry zerowe pieca na co najmniej wyższa wartość niż 0
 • Poziom 19  
  Hubert04 siedziałem prawie całą niedzielę w techtool, jedyne co znalazłem do webasta to test. W programowaniu parametrów nic do webasta nie znalazłem. Jak wiesz to podpowiedz gdzie to jest.
 • Poziom 13  
  Wasz problem jest w oprogramowaniu , w licencjonowanym PTT 2 w zakładce kalibrację jest reset parametrów pracy po uruchomieniu tej operacji w trybie online można oznaczyć wymienione komponenty np silnik ogrzewania , świeca, palnik ,pompka , całe ogrzewanie wówczas zostaje zresetowany czas do obsługi danych komponentów który można sprawdzić w teście ogrzewacza postojowego. Wersje PTT2 działające offline( zcrackowane) nie wiem dlaczego wogolenie nie posiadają takiej opcji w resetach parametrów pracy . Pozdrawiam
 • Poziom 19  
  No dobrze niech tak będzie, tylko dla czego serwis volvo twierdzi że webasto jest do wymiany ( sterownik) ,twierdzą że nie da sie tego zresetować. Byłem osobiście na serwisie, taką dostałem informację.
 • Poziom 19  
  Witam. Temat powrócił w drugim aucie , tylko teraz jest webasto zablokowane. Tech tool ma opcję odblokowania ,ale nie działa, błąd to zablokowana grzałka.
 • Poziom 34  
  Program WTT do Webasto, Evo ma podobnie wypuszczoną diagnostykę na kabelku przy piecu jak 2000ST. To jedyne sensowne rozwiązanie do kompleksowej obsługi tych piecy.
 • Poziom 19  
  Masz jakiś namiar na ten interfejs , jeden już mam i nie działa z evo
 • Poziom 28  
  Twierdzisz że nie działa z ewo. Jesli tak to zrób zdjęcie wtyczki webasta tak aby było widać kolory kabli i wskaż przewód do którego podłączałeś interfejs. Zapewne wtyczek tych ne będziesz miał w orginalnej instalacji volva ale po pinach wtyczki powinienes dojść który to kabel.
 • Poziom 19  
  Jak wrócą na bazę zrobię foto wtyczki i przewodów, fajnie by było jak by się udało.