Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

volvo fh4 - Błąd postojowego ogrzewania

kisiol 11 Jan 2019 13:36 9360 73
 • #1
  kisiol
  Level 19  
  Witam. Problem z volvo fh4 E6 2014r. Wyświetla sie informacja na desce o ogrzewaniu postojowym jak na foto. Błędów nie ma , kierowca twierdzi ze wyłączył hebel podczas pracy webasta. Po tym tak się zrobilo, ogrzewanie działa prawidłowo, serwisant volvo twierdzi ze do wymiany sterownik webasto, nie robiąc żadnej diagnostyki, tylko spojrzał na komunikat. Jakieś sugestie.[/u]
 • #2
  ArturAVS
  Moderator of HydePark/Cars
  kisiol wrote:
  Błędów nie ma , kierowca twierdzi ze wyłączył hebel podczas pracy webasta.

  Nie powinien tego robić.

  kisiol wrote:
  serwisant volvo twierdzi ze do wymiany sterownik webasto, nie robiąc żadnej diagnostyki, tylko spojrzał na komunikat.

  kisiol wrote:
  Jakieś sugestie.


  Zmień serwisanta.

  A jeżeli:

  kisiol wrote:
  Po tym tak się zrobilo, ogrzewanie działa prawidłowo


  To zostaw w spokoju.

  Jakie ogrzewanie? Typ, model?
 • #3
  kisiol
  Level 19  
  To że nie powinien tak zrobić to wiem i kierowca też już wie.Webasto to AIR TOP  EVO 2000
 • #4
  stanisławpiotr
  Level 32  
  Czy masz jakiś program do diagnostyki tego sprzętu jeśli tak to skasuj błędy i powinno być spokój. Jeśli to problem to podaj numery z etykiety ogrzewania to sprawdzę czy jest inny sposób.
 • #5
  kisiol
  Level 19  
  Mam tech tool 2.5 87 vocom ,texa. Błedy skasowane , nic to nie pomogło Problem nadal występuje, zastanawia mnie diagnoza serwisanta z volvo ,że do wymiany sterownik.

  Dodano po 11 [minuty]:

  Dodam że w tech tool jest możliwość testu ogrzewania postojowego, i przechodzi bez naj mniejszych problemów.
 • #6
  ArturAVS
  Moderator of HydePark/Cars
  A co tech Ci pokazuje w VECU i sterowniku klimatyzacji?

  Nie miałem co prawda do czynienia z ogrzewaniem postojowym w Volvie z '15 roku, ale we wszystkich starszych była diagnostyka oddzielnie.
  Skoro ogrzewanie działa, to błąd jest zapisany pewnie gdzie indziej. I dlatego wyświetla ostrzeżenie.
 • #7
  kisiol
  Level 19  
  tech w klimatyzacji pokazywał brak kalibracji klap, kalibracja została przeprowadzona pomyślnie. Po zatym wszystko było ok.
 • #8
  mariomalinie
  Level 19  
  Panowie u nas w firmie we volvach również pojawił się taki komunikat. Kasowanie błędów nic nie da niestety. W jednym aucie przy okazji wizyty na serwisie kierowca wspomniał o tym mechanikowi po czym on kilkoma kliknieciami w komputerze wyłączył komunikat. Mówił że po określonej liczbie godzin bez względu na to że webasto jest sprawne taki komunikat się pojawia... tak sobie wymyślili w Panowie w volvie. Jeśli nie przeszkadza Ci ten komunikat i nie chcesz tracić pieniędzy na serwis to możesz to zignorować, ponieważ nie ma on żadnego wpływu na pracę ogrzewania. Pozdrawiam
 • #9
  ArturAVS
  Moderator of HydePark/Cars
  W zasadzie to chyba chodzi o błędne tłumaczenie. U szwagra w Volvie '12 co miesiąc przypomina o uruchomieniu ogrzewania na pół godziny.
 • #10
  kisiol
  Level 19  
  W techu nie ma zadnej funkcji do webasta, po za testem. Znalazłem gdzieś na ruskim forum, ze trzeba wpiąć jakiś specjalny interfejs , miedzy auto a webasto dopiero można to skasować. Webasto w tą porę roku jest uruchamiane na 9godzim ,minimum na dzień.
 • #11
  ArturAVS
  Moderator of HydePark/Cars
  kisiol wrote:
  ze trzeba wpiąć jakiś specjalny interfejs


  Przecież pisałem:

  arturavs wrote:
  diagnostyka oddzielnie.
 • #12
  stanisławpiotr
  Level 32  
  Zamieść zdjęcie z tabliczki webasta.
 • #13
  mariomalinie
  Level 19  
  Z tego co mówił kierowca to mechanik robił to normalnie przez obd2... Nie wiem dokładnie jak to robił, jakim programem i interfejsem, ale na 100% robił to podczas normalnej diagnostyki.
 • #14
  kisiol
  Level 19  
  Nic w techtool nie mogę znaleść. Znalazłem coś w texa jakiś reset godzin , ale funkcja zablokowana, muszę czekać do trzech tygodni na odblokowanie , funkcji serwisowych. Tabliczka na foto. volvo fh4 - Błąd postojowego ogrzewania
 • #15
  User removed account
  Level 1  
 • #16
  kisiol
  Level 19  
  to sprawdzałem w kalibracjach obsługa i konserwacja, robi reset scr,egr,wtryski,czujniki cisnienia w kolektorze,nox,dpf
  Testy jest webasto ,testy zostały przerowadzone pozytywnie, tylko podczas testów komunikat na desce szybko migał, ale testy wyszły pozytywnie.
 • #19
  kisiol
  Level 19  
  Witam. Dzisiaj posiedziałem trochę z techtool, i odkryłem że w patametrach jest podany czas pracy części. Teraz tak , jeśli chodzi o silnik czas pozostały 0h świeca 100h pomka 2500h i palnik 40h. Czy można ten czas jakoś wyzerować, tech tool nie ma takiej opcji, a interfej do webasto jeszcze nie dotarł, i czy będzie miał taką możliwość.
 • #20
  dzidek1903
  Level 12  
  A próbowałeś zwyczajnie uruchomić piec z menu w trybie przeglądu?
  jest tam opcja ze piec uruchamia sie na 20 min i sie wyłacza Sprubuj
  Wiem, pisałeś ze piec o tej porze roku pracuje na codzień ale domyslam sie ze jest uruchamiany normalnie przez klawisz
 • #21
  kisiol
  Level 19  
  Tak piec był uruchamiany w trybie przeglądu, chodzi 20min po tym się włącza i jest to samo.

  Dodano po 15 [godziny] 7 [minuty]:

  Witam. Dzisiaj otrzymałem interfejs , i pełne rozczarowanie nie obsługuje to nowej wersji EVO szyna lin. Ogolnie bardzo słabo wyglada ten sprzęt china i to bardzo tandetna. Problem z webastem pozostał, serwis dalej się upiera przy wymianie sterownika. Zaproponowali mi nowe za 5400zl.
 • #22
  hubert04
  Level 24  
  W tech masz opcje do wyzerowania ale mosial byś w parametry programowania i wtedy wpisać parametry zerowe pieca na co najmniej wyższa wartość niż 0
 • #23
  kisiol
  Level 19  
  Hubert04 siedziałem prawie całą niedzielę w techtool, jedyne co znalazłem do webasta to test. W programowaniu parametrów nic do webasta nie znalazłem. Jak wiesz to podpowiedz gdzie to jest.
 • #24
  davidwild
  Level 14  
  Wasz problem jest w oprogramowaniu , w licencjonowanym PTT 2 w zakładce kalibrację jest reset parametrów pracy po uruchomieniu tej operacji w trybie online można oznaczyć wymienione komponenty np silnik ogrzewania , świeca, palnik ,pompka , całe ogrzewanie wówczas zostaje zresetowany czas do obsługi danych komponentów który można sprawdzić w teście ogrzewacza postojowego. Wersje PTT2 działające offline( zcrackowane) nie wiem dlaczego wogolenie nie posiadają takiej opcji w resetach parametrów pracy . Pozdrawiam
 • #25
  kisiol
  Level 19  
  No dobrze niech tak będzie, tylko dla czego serwis volvo twierdzi że webasto jest do wymiany ( sterownik) ,twierdzą że nie da sie tego zresetować. Byłem osobiście na serwisie, taką dostałem informację.
 • #26
  kisiol
  Level 19  
  Witam. Temat powrócił w drugim aucie , tylko teraz jest webasto zablokowane. Tech tool ma opcję odblokowania ,ale nie działa, błąd to zablokowana grzałka.
 • #27
  miler80
  Level 34  
  Program WTT do Webasto, Evo ma podobnie wypuszczoną diagnostykę na kabelku przy piecu jak 2000ST. To jedyne sensowne rozwiązanie do kompleksowej obsługi tych piecy.
 • #28
  kisiol
  Level 19  
  Masz jakiś namiar na ten interfejs , jeden już mam i nie działa z evo
 • #29
  stanisławpiotr
  Level 32  
  Twierdzisz że nie działa z ewo. Jesli tak to zrób zdjęcie wtyczki webasta tak aby było widać kolory kabli i wskaż przewód do którego podłączałeś interfejs. Zapewne wtyczek tych ne będziesz miał w orginalnej instalacji volva ale po pinach wtyczki powinienes dojść który to kabel.
 • #30
  kisiol
  Level 19  
  Jak wrócą na bazę zrobię foto wtyczki i przewodów, fajnie by było jak by się udało.