Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] - Samsung Galaxy Grand Prime - aplikacje wyłączone, nie można ich uruchomić

Ryan666 11 Sty 2019 22:16 66 0
  • #1 11 Sty 2019 22:16
    Ryan666
    Poziom 8  

Witam.

Usterka polega na tym, że po ostatnim wyłączeniu trybu bardzo niskiego zużycia energii na moim Galaxy Grand Prime, znaczna część aplikacji poza niezbędnymi (czyli np. kontakty, sms, notatki, kalkulator, przeglądarka internet i zegar) przestawiły się na status "Wyłączony". Wiem jak się takie aplikacje włącza ponownie, jednak w tym przypadku, po wybraniu dowolnej aplikacji z pozycji "Ustawienia->Menedżer aplikacji" (niezależnie czy jest to aplikacja pobrana poprzez Google Play, czy też nawet sam Google Play który także znalazł się na tej liście wyłączonych) to przy jednych mam tylko opcję odinstalowania, a w przypadku innych po wyborze opcji "włącz" wyskakuje taki sam komunikat, jak w przypadku wyłączania aplikacji (czyli ostrzeżenie że jeśli wyłączę w tym momencie daną aplikację, może spowodować to błędy w przyszłości i usunięcie niektórych danych). Ponad to, nawet jak wybiorę np. Google Play i zaznaczę zarówno opcję "odinstaluj aktualizację" i/lub "włącz" to nie widać żadnej reakcji ani ze strony aplikacji ani ze strony samego systemu (przy "włączaniu" tylko wspomniane ostrzeżenie o usunięciu danych i problemie z innymi aplikacjami)

Szukałem już po "wujku Google" a podobnej sytuacji nie znalazłem tutaj, dlatego też chciałbym się dowiedzieć czy jest jakiś sposób naprawienia tej usterki we własnym zakresie lub chociaż czym to mogło być spowodowane, bo jak na razie wygląda to ta, jakby system po wyłączeniu trybu oszczędzania energii nie przywrócił wcześniej wyłączonych aplikacji i systemów.

Dodano po 30 [minuty]:

Ok, już udało się przywrócić funkcjonalność (chyba wszystkich niezbędnych) aplikacji i procesów które były wyłączone, poprzez zwykłe wejście w "Aplikacje" w oknie głównym, a potem wyborze w górnym prawym rogu ekranu pionowych kropek, następnie wybrać z listy opcję "Pokaż wył. aplikacje", później wybranie tych aplikacji i procesów, które nas interesują z listy (w tym przypadku było tego multum, łącznie z procesami). I teraz np. Google Play działa ponownie. :D

Jeśli więc ktoś by miał podobny problem i nie wiedziałby jak to zrobić, to teraz już chyba będzie mógł zrobić to samodzielnie. W razie czego, temat najwyżej ponownie się otworzy.

0 0