Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Połączenie sterownika kotła z internetem

11 Jan 2019 21:53 699 3
  • Level 3  
    Witam wszystkich. Zadałem już to pytanie w innym dziale, ale może powinienem zrobić to tutaj, a więc jestem posiadaczem pieca Defro ze sterownikiem firmy Tech. Chciałbym połączyć sterownik z internetem żebym mógł sterować kotłem przy pomocy telefonu. I tutaj mam pytanie, ponieważ ten jakby "modem", który muszę podłączyć do sterownika (żeby ten połączyć z routerem) jeżeli jest firmy Defro to jest dość drogi, a inne, że tak powiem, "zwykle modemy" są zdecydowanie tańsze. Z kolei pan z infolinii powiedział że trzeba użyć tego od nich, ale nie wiem czy powiedział bo musiał tak powiedzieć jako ich pracownik, czy faktycznie tak jest. Macie może jakieś sugestie?
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 10  
    Podaj więcej danych, model sterownika oraz modem, który zaproponowało Defro.
  • Level 17  
    Nie jestem pewien - w kwestii relatywnie słabego poziomu bezpieczeństwa rozwiązań opartych o współczesne telefony - czy chciałbym podłączać sterowanie czegokolwiek (co jest fizyczne i grozi konsekwencjami jeśli się to np. przesteruje) do jakiegokolwiek sterowania telefonem ... A zwłaszcza smartfonem.
    A przynajmniej bezpośrednie sterowanie (czyli bez urządzeń/rozwiązań pośredniczących weryfikujących dodatkowo to "co wchodzi")

Ale skoro już taką sobie decyzję Kolega podjął - to myślę że dobrze byłoby żeby Kolega podał więcej danych w tym szczegółowe modele urządzeń i sterownika - bo trzeba zorientować się jakie wymagania to musi spełniać i w jaki sposób "się dogadywać ze sobą"

Pozdrawiam
  • Level 11  
    Jeśli chcesz mieć w pełni funkcjonalne sterowanie przez internet, to nie baw się w jakieś zamienniki, bo mogą nie działać do końca tak jak będziesz tego chciał. Tech to jeden z lepszych producentów sterowników w Polsce. Z doświadczenia wiem, że jeśli w katalogu producent podaje konkretny moduł do danego sterownika, to nie ma co kombinować. Jeśli było Cię stać na taki piec (pewnie 5 klasa) i chcesz z niego korzystać w pełni, to odłóż troche kasy i zamontuj to co każe Ci Tech. Taka moja rada. Szkoda się bawić w zamienniki, ponieważ możesz wydać kase na marne, a potem już tego nie sprzedasz, a tylko stracisz część kasy, którą miałbyś już na techa oryginalnego.