Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie sterownika kotła z internetem

11 Sty 2019 21:53 342 3
  • Poziom 3  
    Witam wszystkich. Zadałem już to pytanie w innym dziale, ale może powinienem zrobić to tutaj, a więc jestem posiadaczem pieca Defro ze sterownikiem firmy Tech. Chciałbym połączyć sterownik z internetem żebym mógł sterować kotłem przy pomocy telefonu. I tutaj mam pytanie, ponieważ ten jakby "modem", który muszę podłączyć do sterownika (żeby ten połączyć z routerem) jeżeli jest firmy Defro to jest dość drogi, a inne, że tak powiem, "zwykle modemy" są zdecydowanie tańsze. Z kolei pan z infolinii powiedział że trzeba użyć tego od nich, ale nie wiem czy powiedział bo musiał tak powiedzieć jako ich pracownik, czy faktycznie tak jest. Macie może jakieś sugestie?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 9  
    Podaj więcej danych, model sterownika oraz modem, który zaproponowało Defro.
  • Poziom 16  
    Nie jestem pewien - w kwestii relatywnie słabego poziomu bezpieczeństwa rozwiązań opartych o współczesne telefony - czy chciałbym podłączać sterowanie czegokolwiek (co jest fizyczne i grozi konsekwencjami jeśli się to np. przesteruje) do jakiegokolwiek sterowania telefonem ... A zwłaszcza smartfonem.
    A przynajmniej bezpośrednie sterowanie (czyli bez urządzeń/rozwiązań pośredniczących weryfikujących dodatkowo to "co wchodzi")

Ale skoro już taką sobie decyzję Kolega podjął - to myślę że dobrze byłoby żeby Kolega podał więcej danych w tym szczegółowe modele urządzeń i sterownika - bo trzeba zorientować się jakie wymagania to musi spełniać i w jaki sposób "się dogadywać ze sobą"

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Jeśli chcesz mieć w pełni funkcjonalne sterowanie przez internet, to nie baw się w jakieś zamienniki, bo mogą nie działać do końca tak jak będziesz tego chciał. Tech to jeden z lepszych producentów sterowników w Polsce. Z doświadczenia wiem, że jeśli w katalogu producent podaje konkretny moduł do danego sterownika, to nie ma co kombinować. Jeśli było Cię stać na taki piec (pewnie 5 klasa) i chcesz z niego korzystać w pełni, to odłóż troche kasy i zamontuj to co każe Ci Tech. Taka moja rada. Szkoda się bawić w zamienniki, ponieważ możesz wydać kase na marne, a potem już tego nie sprzedasz, a tylko stracisz część kasy, którą miałbyś już na techa oryginalnego.