Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta sieciowa Ethernet odłączonona od sieci

Nevering 11 Sty 2019 22:57 147 3
  • #1 11 Sty 2019 22:57
    Nevering
    Poziom 2  

Mam problem z internetem, a dokładnie z kartą sieciową
    Pokazuje mi że kabel od karty sieciowej jest odłączony a laptopa mam od początku grudnia
    I normalnie korzystastałem z WiFi
    Jakoś 20 minut temu po włączeniu komptura zobaczyłem że nie jestem połączony z internetem i wchodząc w ustawienia zobaczyłem właśnie że kabel sieciowy jest odłączony
    Proszę o szybką i szczegółową pomoc gdyż nie do końca rozumiem ten problem Karta sieciowa Ethernet odłączonona od sieci Karta sieciowa Ethernet odłączonona od sieci

0 3
  • #2 12 Sty 2019 02:56
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

Witaj. Skoro kabel sieciowy jest odłączony, to na początek sprawdź, czy rzeczywiście tak nie jest (z jednej i drugiej strony). Jeśli masz dostęp do urządzenia z drugiej strony kabla - odłącz je od prądu, odczekaj kilka sekund i podłącz ponownie. Jeśli to nie pomoże, to możesz spróbować przepiąć ten kabel do innego portu w routerze, o ile podłączasz komputer do switcha lub routera, a on dysponuje więcej niż jednym portem LAN. Zamień kabel na inny, być może obecny jest uszkodzony. W ostateczności karta sieciowa, jeśli byłaby uszkodzone, również może nie chcieć się połączyć z urządzeniem po drugiej stronie kabla.

0
  • #3 12 Sty 2019 08:18
    Nevering
    Poziom 2  

Dziękuję po ztesetowaniu Routera którego musiałem poszukać bo nie było mnie przy jego instalacji wszystko działa już normalnie

0
  • #4 12 Sty 2019 08:19
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Nevering napisał:
    normalnie korzystastałem z WiFi

Nevering napisał:
    kabel od karty sieciowej jest odłączony

To w końcu z czym problem - z wifi czy odłączonym przewodem?

0