Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przechwytywanie sygnału HDMI na PC z dekodera cyfrowego.

hoop23 11 Sty 2019 23:31 69 1
  • #1 11 Sty 2019 23:31
    hoop23
    Poziom 2  

Witam. Nie wiem, czy to odpowiedni dział, ale nic konkretnego nie znalazłem.

Chciałbym się dowiedzieć, czy istnieje sposób podłączenia dekodera cyfrowego (np. dekoder cyfrowy polsat, toya) i odbiór kanałów na pc tak by była możliwość ich zapisu? Wiem, że dekodery mają możliwość nagrywania danych programów i filmów, ale są one zakodowane i nigdzie nie można ich obejrzeć poza urządzeniem na którym zostały nagrane. Mi chodzi o to, żebym mógł sobie nagrać np. jakiś film i obejrzeć go na innym urządzeniu. Moglibyście mi podpowiedzieć, co do tego jest potrzebne? Jakaś karta telewizyjna w PC? Grabber?

0 1
  • #2 12 Sty 2019 08:05
    calixto
    Poziom 17  

hoop23 napisał:
    Moglibyście mi podpowiedzieć, co do tego jest potrzebne? Jakaś karta telewizyjna w PC? Grabber?

Musiał byś posiadać kartę do zgrywania wideo podłączoną do komputera. W Linku masz przegląd takich kart. Jeśli sygnał z dekodera jest zabezpieczony przed kopiowaniem np. HDCP to należy sprawdzić czy karta to obsługuje czy wymagany jest specjalny splitter usuwający HDCP z sygnału. Mam wątpliwości co do legalności takiego działania.

Dekondery Polsat umożliwiają nagrywanie treści na pendrive/dysk zewnętrzny - ale w celu ich ponownego odtworzenia na własnym urządzeniu. Nie ma mowy o przenaszalności nagrań wideo.

0