Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

XBOX ONE FAT sam się wyłącza raz jeszcze

brodacz215 11 Sty 2019 23:36 129 8
  • #1 11 Sty 2019 23:36
    brodacz215
    Poziom 9  

Witam ponownie
    Xbox one wyłącza się sam. Po zdjęciu obudowy górnej i panelu działa lepiej , tyle że normalnie a raz po godzinie się wyłączy. przy założonym panelu po kilku min się wyłącza .
    Generalnie jest to dziwne bo nie ma żadnego komunikatu o przegrzaniu.
    wygląda to tak:
    -Gra się toczy
    -konsola wydaje dźwięk wyłączania jakbyśmy dotknęli panelu (nawet gdy jest on zdjęty i włączam konsole padem)
    -Konsola się wyłącza kilka sekund po dźwięku
    -konsola po wyłączeniu przez ok 10 min wydaje dźwięk włączania co kilkanaście sekund w nieregularnych odstępach czasu jednak konsola nie startuje.
    -przy próbie włączenia konsola wystartuje i zaraz gaśnie
    -po około 15 - 20 min można dalej używać konsoli

Generalnie sprawdzałem konsolę na innym zasilaczu , xbox nie osiąga też temperatury przegrzania. Czyszczenie i wymiana pasty została dokonana i to na taką naprawdę dobrej jakości.
    Mam pytanie czy w fatach wadliwe były płytki z włącznikiem ?
    nie chcę zabierać czasu i chleba profesjonalistom w dziedzinie naprawy konsol , tylko jako hobbysta z dostępem do sprzętu chciałbym tylko dla satysfakcji naprawić swój sprzęt , więc gdybym mógł liczyć na jakieś podpowiedzi wyciągnięte z państwa doświadczeń byłbym wdzięczny.
    Pozdrawiam

0 8
  • #2 12 Sty 2019 09:20
    jakubek56
    Poziom 24  

Sprawdź przycisk do włączania.
    Prawdopodobnie nie styka.

0
  • #3 12 Sty 2019 20:55
    coldwind
    Poziom 6  

Także szukał bym przy włączniku, lecz sprawdził bym multimetrem czy czasem po rozgrzaniu konsoli nie powstaje zwarcie (sprawdzić na wtyczce).

0
  • #4 13 Sty 2019 21:14
    brodacz215
    Poziom 9  

coldwind napisał:
    Także szukał bym przy włączniku, lecz sprawdził bym multimetrem czy czasem po rozgrzaniu konsoli nie powstaje zwarcie (sprawdzić na wtyczce).

Właśnie włącznik jest tam bodajże fotokomorkowy sprawdzę . Bo faktycznie wydarza się to tylko podczas obciążenia , dziś w nocy oglądałem netflix , zasnelem i konsola przez cała noc się nie wyłączyła

Dodano po 1 [minuty]:

Co dziwne, konsola czasami po wyłączeniu przestawia rozdzielczość na 640x480

0
  • Pomocny post
    #5 18 Sty 2019 02:17
    xbox-serwis.eu
    Warunkowo odblokowany

Cześć, wg mnie to również RF, jak chcesz to możemy podesłać taki, sprawdzisz sobie czy na naszym będzie OK. Jeśli tak, dogadamy się ;)

Co do rozdzielczości, to normalne. Konsolka jak się ją nagle wyłączy (tak jak po odłączeniu zasilania na twardo) może po ponownym włączeniu zresetować ustawienia Video do 640 x 480.

0
  • #6 18 Sty 2019 11:00
    brodacz215
    Poziom 9  

xbox-serwis.eu napisał:
    Cześć, wg mnie to również RF, jak chcesz to możemy podesłać taki, sprawdzisz sobie czy na naszym będzie OK. Jeśli tak, dogadamy się ;)

Co do rozdzielczości, to normalne. Konsolka jak się ją nagle wyłączy (tak jak po odłączeniu zasilania na twardo) może po ponownym włączeniu zresetować ustawienia Video do 640 x 480.

Dziękuje za odpowiedz . Co to jest RF ?
    Wczoraj znalazłem przyczynę , wadliwa jest płytka włącznika . Wczoraj jak na amatora hardkora przystało pomyślałem sobie ze gorzej być nie może i przy włączonej konsoli odpielem płytkę włącznika z płyty głównej . I konsola ożyła ! Działa jak należy , wczoraj grałem chyba z 3 godziny bez żadnego problemu potem konsola przez cała noc była włączona bo ściągałem grę i nic się nie wydarzyło . Po podpieciu panelu Xbox znów zaczął wariować . I wydawać dźwięki i się wyłączać .

0
  • #7 18 Sty 2019 11:47
    xbox-serwis.eu
    Warunkowo odblokowany

Proponuję wykonywać zmiany hardwarowe, typu odłączanie ww modułu na wyłączonej konsoli ;)

0
  • #8 18 Sty 2019 13:21
    brodacz215
    Poziom 9  

xbox-serwis.eu napisał:

Proponuję wykonywać zmiany hardwarowe, typu odłączanie ww modułu na wyłączonej konsoli ;)

Dobrze , następnym razem będę mniej brutalny wobec elektroniki :d Ma pan te płytki w sprzedaży ? Bardzo chętnie kupiłbym wraz z taśmą przedniego panelu

0
  • #9 18 Sty 2019 14:25
    xbox-serwis.eu
    Warunkowo odblokowany

Poszło na priv ;)

0