Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 32pfs6402/12 vs Samsung ue32m5522 a może coś bez Smart TV?

Grembola 12 Sty 2019 02:12 108 7
  • #1 12 Sty 2019 02:12
    Grembola
    Poziom 6  

Witam, zastanawiam się nad wyborem jednego z dwóch modeli w tytule:
    Philips 32PFS6402/12
    Samsung UE32M5522

Najbardziej zależy mi szczególnie na jakości obrazu (szczególnie transmisje sportowe), dobrych kątach i dźwięku. Który byście doradzili?
    A może, jeśli Smart TV nie jest mi do szczęścia potrzebne (tv i tak jest dodatkowo na stałe połączony kablem hdmi z komputerem) to czy patrząc tylko na obraz i dźwięk opłaca się dopłacać do tych powyższych modeli czy lepiej kupić tańszy np. któryś z tych:
    Samsung UE32N5002
    PHILIPS 32PFS5823

0 7
  • Mitronik
  • #2 12 Sty 2019 07:19
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić

Jakość obrazu zdecydowanie najlepsza na UE32M5522. Tyle, że kąty widzenia słabe , bo to wysokokontrastowa matryca VA.
    Seri N50 na 2018 rok nie widzialem na żywo, więc trudno mi o niej coś bardziej konkretnego powiedzieć...

0
  • Mitronik
  • #3 12 Sty 2019 18:16
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Philips to klasa wyższa.
    Ma zdecydowanie lepsze wyposażenie i większe możliwości.
    Ma jako klasa wyższa , wyżej ustawione algorytmy co skutkuje większą wyrazistością i ostrością.
    Ma rzeczy o których Samsung może jedynie pomarzyć:
    - Kodi 18
    - Terrarium
    - Dream TV,
    - MxPlayer
    Ambilight a wkrótce obsługę głosem.

0
  • #4 12 Sty 2019 21:20
    Grembola
    Poziom 6  

Widzę, że co osoba to zupełnie inne opinie :D Sterowanie głosowe wkrótce? Czyli kiedy? Od czego to zależy? I co to wgl znaczy "klasa wyższa"? Tak jak mówiłem, samo Smart TV i jego funkcje ma dla mnie drugorzędne znaczenie, najważniejszy jest dobry obraz. Na którym z nich płynniejsze będą wydarzenia sportowe? Faktycznie ostrość i wyrazistość jest lepsza w Philipsie?

0
  • #6 14 Sty 2019 02:09
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Obydwa są dobre.
    Philipsa masz wymienione przewagi.
    Wg mnie różnica jest duża.

0
  • #7 14 Sty 2019 09:35
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić

LOCOLOCO napisał:
    Philipsa masz wymienione przewagi.
    Wg mnie różnica jest duża.

Zgadzam się z Loco - Philips ma otwarty system i apki, które wymienił nie wystepują w Samsungu. Jednak ten Philips ma tylko 2 rdzenie i 8GB RAM więc tak czy tak za dużo nie zainstalujesz apek i do tego Android muli mocno na tak słabym sprzęcie. Ma archaiczny procesor Mediatek 58

Jakość obrazu z kolei na korzyść Samsunga (szczególnie płynność obrazu, kontrast 3 razy większy)

0
  • #8 15 Sty 2019 01:45
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Sprawdź najlepiej sam, nawet na sklepie i to telewizor nieskalibrowany - zobaczysz różnicę jakości na korzyść Philipsa.

0