Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Proficy Machine Edition - wizualizacja - button

domix1996 12 Sty 2019 05:02 93 5
  • #1 12 Sty 2019 05:02
    domix1996
    Poziom 4  

Witam was

Mam problem z przyciskiem od zarządzania siłownika w sortowniku klocka.

Mianowicie usiłuję ustawić przycisk w taki sposób żeby po naciśnięciu nie zapętlało się działanie siłownika, to znaczy że jak wcisnę i puszczę przycisk wysuń siłownik, to zamiast mi wysunąć to wysuwa i wsuwa i wysuwa i wsuwa, tak na okrągło... W obrazu podaję kod, w którym ustaliłem działanie tego siłownika.

Proficy Machine Edition - wizualizacja - button

Kod skryptowy dla przycisku i działania maszyny rzeczywistej :

Kod skryptowy działania wizualizacji ruchu ramienia siłownika :

Moje założenie jest takie, że po wciśnięciu przycisku siłownik S1 ma wsunąć lub wysunąć ramię, w zależności od położenia ramienia, po ponownym wciśnięciu ma zrobić na odwrót czy wartość przeciwną.

Moje zmienne do siłownika:

Dodam info że od strony schematu drabinkowego wszystko poprawnie działa i jest w 100% zapewnione że działa prawidłowo maszyna jak i sekwencja. Ten przycisk ma tylko wymusić dane żądane działanie.

Chciałbym żeby również ramię na mojej wizualizacji działało poprawnie, bo czasem idzie do przodu a czasem wariuje albo nic nie robi..

Bardzo proszę was o pomoc.

0 5
  • #2 12 Sty 2019 10:33
    Rariusz
    Specjalista Automatyk

Witam,

Masz klasyczny błąd w skrypcie dla przycisku.
    Jeśli buttone_silownik = 1 to sprawdzasz czy jest S1_WSUN. Jeśli
    tak to kasujesz S1_WSUN = 0. Wszystko ok tylko że poniżej masz warunek
    IF Target1.S1_WSUN = 0. I na zmianę będzie się to wykonywało w momencie
    jak masz wciśnięty przycisk.

Pozdrawiam,

1
  • #3 13 Sty 2019 10:57
    domix1996
    Poziom 4  

Wszystko ok co mi powiedziałeś... Ale jak ustawić zatem żeby były dwa przyciski? Jeden jak nacisne to pojawi się ten drugi przycisk który powoduje odwrotną wartość a schowa się ten pierwszy? Jak nacisne drugi to pojawi się spowrotem ten pierwszy a drugi się schowa?

0
  • #4 13 Sty 2019 11:30
    Rariusz
    Specjalista Automatyk

Witam,

Skorzystaj z Animation - Visible.

Pozdrawiam,

1
  • #5 13 Sty 2019 14:09
    domix1996
    Poziom 4  

Rariusz napisał:
    Witam,

Skorzystaj z Animation - Visible.

Pozdrawiam,

Jeśli definiuję dla przycisku S1 Wsun w touch jako button_silownik_wsun a w visibility daję button_silownik_wysun ( żeby pojawił się drugi przycisk z nazwą S1 Wysun ), a w drugim przycisku czyli S1 Wysun w touch jako button_silownik_wysun a w visibility daję button_silownik_wsun ( żeby pojawił się na wierzchu z powrotem przycisk Silownik S1), to w przucisku S1 Wsun w touch nazwa zdefiniowana jest kolorem czerwonym... Dlaczego ? Co zrobić żeby wreszcie zaczęło to działać... :(

Proficy Machine Edition - wizualizacja - button Proficy Machine Edition - wizualizacja - button Proficy Machine Edition - wizualizacja - button Proficy Machine Edition - wizualizacja - button Proficy Machine Edition - wizualizacja - button

0