Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka VS RDP - Ustawienia rozjeżdżają się przy każdym połączeniu RDP

12 Sty 2019 09:51 276 4
  • Poziom 13  
    Witam,

Czy ktoś jest w stanie mi łopatologicznie wytłumaczyć jak poprawnie i stabilnie skonfigurować drukarkę przez RDP?
    Problem polega na tym że za każdym razem gdy nawiązywana jest nowa sesja RDP rozjeżdża się mapowanie portu drukarki (TSxx).
    Jednego dnia drukarka pracuje poprawnie na porcie TS02 innego TS05 a innego TSxx.

Klient (win10) łączy się z serwerem (WINS2012R2) przez RDP położone na VPN.
    Drukarka Brother 1210W Series. Na komputerze lokalnym pracuje bezproblemowo. Problem występuje tylko przy RDP.
    Z połączeniem nie ma problemów. Żadnych praktycznie przerw, wyleciałych pingów.

W innej lokalizacji działa to stabilnie. Połączone są drukarki fiskalne i drukarki zwykłe.
    W tej konkretnej lokalizacji fiskalna pracuje normalnie a ta drukarka się rozjeżdża.

Z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 10  
    A czy masz możliwość instalowania czegoś na serwerze? Jeśli tak to opcją byłby vnc, np Real VNC ma opcję wirtualnej drukarki i zapewne taka konfiguracja nie stwarzałaby problemów. Pytanie również czy serwer ma zewnętrzne ip? (wymagane by vnc działał).
  • Poziom 13  
    Mam możliwość instalowania czegoś na serwerze.
    Lokalizacja serwera ma publiczne stałe IP.
    Wszystko skonfigurowałem na L2TP+IPSEC.
    Nie wystawię czegokolwiek ponadto na zewnątrz.

Jest sobie 3 lokalne sieci. 1 z serwerem. 2 z klientem serwera.
    Routery sieci klienckich łączą się przez VPN z siecią serwera. Połączenia routowane.
    RDP działa bezbłędnie w lokalizacji 1. Drukarka, drukarka fiskalna.
    RDP działa błędnie w lokalizacji 2. Drukarka fiskalna OK. Drukarka zwykła K.O. :)

Jutro tam jadę, podejrzewam że coś miesza portami przez jakiś chiński rozdzielacz USB.
    Generalnie drukarki zwykłe uruchamiał pracownik który tam ma się zajmować subiektem. Fiskalne odpalałem sam.

Zobaczę jutro co tam się dzieje na miejscu, jak opanuję dam znać. Jak nie opanuję też dam znać :)
  • Poziom 13  
    Aktualizacja:
    Nie byłem tam gdyż 2 dni było okay. Obie drukarki pracowały poprawnie.
    Dziś rano rozjechała się fiskalna. Zalogowałem się przez RDP do serwera > kasiarz > test połączenia tej drukarki > OK.
    Działa.

Szukam możliwych przyczyn.
  • Poziom 13  
    Aktualizacja:
    Windows 10 po aktualizacji rozjechał sterowniki drukarki fiskalnej :)
    Chiński rozdzielacz USB mieszał prawdopodobnie w wirtualnych portach przy przekierowaniu drukarki po RDP. Po przełączeniu drukarki na Wi-Fi i zainstalowaniu jej od nowa problem nie występuje.

Temat zostawiam dla potomnych, lub na wypadek gdyby było trzeba coś dodać :)