Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

QG5170/00 maszynka do włosów - Nie wiem jakie zamontować akumulatorki

szpieg_24 12 Sty 2019 11:36 63 3
  • #1 12 Sty 2019 11:36
    szpieg_24
    Poziom 10  

Witam
    Posiadam maszynkę do włosów Philips (model jak w temacie). Jakiś czas temu pozbyłem się z niej akumulatorków (padły). Niestety zrobiłem najgłupszą rzecz i nie sprawdziłem jakie były. Teraz mam problem bo nie wiem co wstawić - nic mi się nie zgadza tzn. Akumulatorki były 2 AAA. Zasilacz daje mi napięcie 6,7V. Na końcówkach przewodów gdzie były podłączone akumulatorki również ta sama wartość. Chyba nie są to standardowe AAA bo za wysokie napięcie ładowania? Widziałem też AAA 3,7V ale to znowu za dużo, bo szeregowo daje to 7,4V, czyli napięcie ładowania za małe? Dobrze rozumiem? Jak to rozwiązać. Próbowałem sprawdzić po silniczku, ale nic to nie dało bo okazało się że były 2 wersje 3-6V i 6-9V.

0 3
  • #2 12 Sty 2019 12:41
    Borutka
    Poziom 25  

To napięcie ładowania jest wyższe, bo mierzysz je bez obciążenia (ładowarka bez stabilizacji). Jeżeli akumulatorki są gabarytu AAA, to najpewniej są NiCd 1,2V.
    Dla pewności można wypróbować pracę maszynki na zwykłych bateriach AAA.
    Kupując nowe akumulatorki należy mieć na uwadze ich pojemność, ponieważ za duże będą pracować niedoładowane i szybko się zużyją. Na ogół to będzie 600-1000mA, ale najlepiej wywnioskować z prądu znamionowego ładowarki.

0
  • #3 12 Sty 2019 14:20
    szpieg_24
    Poziom 10  

Podłączyłem 2x 1,2V i pracuje zdecydowanie wolniej niż na ładowarce. Chyba naładowane ale spróbuje jeszcze podładować. Za to jak podłączyłem jedną 18650 3,7V chodzi jak wariat :) Chyba tak jak powinna.

0
  • #4 12 Sty 2019 23:59
    Borutka
    Poziom 25  

Lepiej niech kolega dobrze sobie przypomni, jak pracowała wcześniej. Zbyt duże napięcie szybko zniszczy silnik.

0