Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfrowy Polsat - Spalone zasilacze dekodera

Moniart1 12 Sty 2019 15:09 204 8
  • #1 12 Sty 2019 15:09
    Moniart1
    Poziom 4  

Witam. Mam problem - spalił mi się już 4 zasilacz dekodera Cyfrowego Polsatu ( w przeciągu 1 miesiąca) . O ile pierwsze trzy spaliły się na starym dekoderze, 4 zasilacz spalił się po tygodniu od wymiany całego zestawu w BOK CP. Gdzie mam szukać przyczyny? Kabel antenowy, HDMI??? Przed przepaleniami zdarzało się że nie szło włączyć dekodera - świeciła się tylko czerwona dioda. Uprzedzajac pytania - nie było żadnej ingerencji w sprzęt przed awariami, a dekoder jest sprawny ( to znaczy po podłączeniu innego zasilacza działa) . Prąd raczej jest ok, bo z tego samego źródła działa multiroom i jest OK. Proszę o pomoc

0 8
  • Mitronik
  • #2 12 Sty 2019 15:16
    andpol 33
    Poziom 35  

Ja bym jednak szukał w instalacji elektrycznej. Jakie napięcie w gniazdku?

0
  • #3 12 Sty 2019 15:20
    DiZMar
    Poziom 43  

Moniart1 napisał:
    ... 4 zasilacz spalił się po tygodniu od wymiany całego zestawu w BOK CP...

To reklamuj go w BOK CP.

0
  • Mitronik
  • #4 12 Sty 2019 15:31
    LeDy
    Poziom 43  

Ja też bym szukał w instalacji elektrycznej a dokładniej to w zasilaniu gniazdka i nim samym.
    Tyle dekoderów Polsatu jest mi znanych ale jakoś nie spotkałem aby zasilacze się psuły.

0
  • #5 12 Sty 2019 17:55
    Moniart1
    Poziom 4  

Tak wiem. Tylko zanim zareklamuję chcę się upewnić czy po mojej stronie jest wszystko ok żeby za 2 dni do nich nie wracać.

Dodano po 3 [minuty]:

andpol 33 napisał:
    Ja bym jednak szukał w instalacji elektrycznej. Jakie napięcie w gniazdku?

Nie mam jak zmierzyć. W poniedziałek poproszę elektryka. Tylko przez kilka lat było spoko i nic nie przerabiałem. Poza tym pod to samo gniazdko jest podłączony Tv i śmiga ( chyba że nie jest tak wrażliwy na prąd)

Dodano po 2 [minuty]:

LeDy napisał:
    Ja też bym szukał w instalacji elektrycznej a dokładniej to w zasilaniu gniazdka i nim samym.
    Tyle dekoderów Polsatu jest mi znanych ale jakoś nie spotkałem aby zasilacze się psuły.

Dzięki za sugestię - zacznę od gniazdka.

Dodano po 17 [minuty]:

Pożyczyłem miernik. Napięcie 226 V
    Kolejne pomiary po kilku minutach 210-223v

Dodano po 2 [godziny]:

Może to głupie pytanie, ale czy wpływ mógl mieć fakt podłączenia do tego samego przedłużacza zestawu ledów ( 400 szt) od choinki (mrugające - w zależności od wybrania programu)???

0
  • #6 12 Sty 2019 19:48
    netTv
    Poziom 25  

Chińskie zestawy led zazwyczaj nie trzymają parametrów jeśli chodzi o zakłócenia emitowane do sieci energetycznej. W związku z tym zasilacz od dekodera dostaje z sieci energetycznej pasożytnicze częstotliwości, których się nie spodziewa, co w konsekwencji może powodować nieprawidłową pracę przetwornicy impulsowej w zasilaczu i jej uszkodzenie.
    Odłącz zestaw od seici energetycznej i obserwuj. Możliwe, że przełączenie ledów do innego oddalonego od zasilacza dekodera gniazdka rozwiąże problem.

0
  • #7 12 Sty 2019 19:53
    Moniart1
    Poziom 4  

netTv napisał:
    Chińskie zestawy led zazwyczaj nie trzymają parametrów jeśli chodzi o zakłócenia emitowane do sieci energetycznej. W związku z tym zasilacz od dekodera dostaje z sieci energetycznej pasożytnicze częstotliwości, których się nie spodziewa, co w konsekwencji może powodować nieprawidłową pracę przetwornicy impulsowej w zasilaczu i jej uszkodzenie.
    Odłącz zestaw od seici energetycznej i obserwuj. Możliwe, że przełączenie ledów do innego oddalonego os zasilacza dekodera gniazdka rozwiąże problem.

Właśnie mi to przyszło do głowy. Choinka już rozebrana, lampek nie ma, ale cały czas boję się spalić 5 zasilacz. No nic - zaryzykujemy - najwyżej parę złotych pójdzie na zasilacz. (Skojarzylem fakty, że pierwszy zasilacz poszedł jak już choinka była i lampki się paliły. Robimy test i dam odpowiedź co i jak w razie czego.)

0
  • #8 12 Sty 2019 21:15
    LeDy
    Poziom 43  

Moniart1 napisał:

Może to głupie pytanie, ale czy wpływ mógl mieć fakt podłączenia do tego samego przedłużacza zestawu ledów ( 400 szt) od choinki (mrugające - w zależności od wybrania programu)???

Oczywiście tak. To dziadostwo "sieje" niemożliwie. TV ma lepsze zabezpieczenia przed zakłóceniami z sieci.
    Odłącz i próba ze sprawnym zasilaczem.

0
  • #9 12 Sty 2019 21:48
    Zwierzak_PAH
    Poziom 20  

Dla świętego spokoju podłącz go razem z TV na listwie filtrującej (taka jak do kompa). Tylko pls nie na czymś pseudo gdzie filtr udaje ferryt i bezpiecznik.

U mojej mamuśki padły 2 takie zasilacze w 3 tyg. Na start zapodałem listwę i problem nie wrócił.

0