Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prezent na dzień dziadka (flaszka + jakieś szkło?).

cxzcxz123 12 Sty 2019 15:26 441 14
  • #1 12 Sty 2019 15:26
    cxzcxz123
    Poziom 32  

Witam. Pasuje coś kupić na dzień dziadka i babci. Myślałem o jakimś ładnym komplecie szklanek kryształowych i standardowo jakaś flaszka i bombonierka. A że nie przepadam za alkoholem i nie mam rozeznania to się pytam czy znacie coś ciekawego. Apropo szklanek też chętnie popatrzę jak widzieliście coś ciekawego. Bo z tego co przeglądam to jest to takie se, niektóre są ładne ale tak bez cudów jak na to co kosztują. Chciałbym dać za to nie więcej jak 400 zł. No chyba, że macie jakieś ciekawsze propozycje to czemu nie. Standardowo... dziadek lubi się napić i zapalić, a babka lubi drzeć się na dziadka i słuchać radio Maryja ;). Mam nadzieję, że ktoś coś ciekawego poradzi.

(A jak ktoś widział dobrą flaszkę w komplecie ze szkłem od razu to też ok. Każda propozycja mile widziana)

• #3 12 Sty 2019 18:33
    osiniak75
    Poziom 31  

Jak dziadek nie ma złych skojarzeń z armią czerwoną to może Link

• #4 12 Sty 2019 19:47
    cxzcxz123
    Poziom 32  

No... I już to jest coś ciekawszego niż to co ja widziałem jak sam przeglądałem internet.

• #5 12 Sty 2019 19:47
    gabik001
    Poziom 37  

W zależności ile dziadek ma lat to bym albo jakiegoś łiskacza albo jak już wiek słuszny to koniak. I do tego odpowiednie szkło...

• #6 12 Sty 2019 20:25
    cxzcxz123
    Poziom 32  

gabik001 napisał:
    albo jakiegoś łiskacza albo jak już wiek słuszny to koniak. I do tego odpowiednie szkło...

Ooo... Koniak też by mógł być. Tylko, że ja w ogóle nie mam rozeznania i dlatego pytam. Co by nie kupić to szkło do alkoholu i tak kupię, bo sam alkohol to tak głupio dawać

P.S. wiek - prawie 80.

• #7 12 Sty 2019 20:29
    Tommy82
    Poziom 39  

Może rum. Ale tak na dobra sprawę wszystko zależy od gustu. Moja Babcia lubiła czasem kieliszeczek koniaku jej sąsiadka rumu.

• #8 12 Sty 2019 23:06
    gabik001
    Poziom 37  

Mój dziadek dożył 80 ale tak od 70-tki to lampkę koniaku codziennie, tak na serce mówił.

• #9 12 Sty 2019 23:28
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 43  

Mojego Dziadka zabiły :cry: papierosy w wieku lat 98. Kiep mu wypadł z ust podczas prowadzenia samochodu i szukał go na podłodze.

• #10 12 Sty 2019 23:48
    Tommy82
    Poziom 39  

Brat mojego Dziadka twierdził ze raka płuc spirytusem wyleczył ;). Co ciekawe rąbał 25 ml co rano i Dziadka abstynenta przeżył o 30 lat. Prababcia na 95tych swoich urodzinach (ona akurat piła głownie mleko) po pytaniu Ojca czy Babcia się napije stwierdziła "Jak wódki to jeden kieliszeczek", no i wszyscy myśleli że ona z tym jednym to na serio.

• #11 13 Sty 2019 01:04
    landy13
    Poziom 29  

Fajny temat. Szkoda że moje wnuczki są dopiero w wieku przedszkolnym. Flaszki mi raczej nie kupią. :(

• #12 13 Sty 2019 12:22
    cxzcxz123
    Poziom 32  

Tommy82 napisał:
    Brat mojego Dziadka twierdził ze raka płuc spirytusem wyleczył ;). Co ciekawe rąbał 25 ml co rano i Dziadka abstynenta przeżył o 30 lat.

To może czas zacząć pić chociaż nie przepadam za tym, bo wolę sport ;)

No to tak w temacie. Znacie jakiś trunek cieszący się dobrą renomą? Chodzi mi o konkretny produkt/ model/ linie czy jak to się zwie... . Żeby nie kupić przypadkiem jakieś drogiej, paskudnej w smaku berbeluchy o której nikt nigdy nie słyszał :). Tak do 250 zł byłoby ok.

• #13 13 Sty 2019 13:13
    drobok
    Poziom 28  

Jako osoba która ma spore wymagania co do alkoholu nie radzę za bardzo wydziwiać. Jeśli nie masz pojęcia co pije dziadek to odpuść, to co jednemu smakuje drugiemu nie koniecznie ;) I potem będzie miał kurzącą się flaszkę za 300zł, a ty pretensje do radzącego bo ani dziadek tego nie wypije ani ty ;)

Dlatego najlepsza wódeczka, np finlandia 1.75 (albo 3l jeśli gdzieś ją znajdziesz :P. ) Każdą wódkę, czy bimber da się wypić (różnią się od siebie, jednak nie tak bardzo by przy piciu odrzucało), a z resztą to bywa różnie (np z whiskey) ;) Bardziej reprezentatywne (jeśli zależy ci na wyglądzie) opakowania są np tutaj: https://propaganda24h.pl/pl/c/WODKI/4
    Osoba nawet nie nielubująca czystej zbezcześci ją jakimś napojem i wypije, z resztą jest już gorzej ;)

• #14 13 Sty 2019 13:39
    cxzcxz123
    Poziom 32  

drobok napisał:
    Jako osoba która ma spore wymagania co do alkoholu nie radzę za bardzo wydziwiać. Jeśli nie masz pojęcia co pije dziadek to odpuść, to co jednemu smakuje drugiemu nie koniecznie ;) I potem będzie miał kurzącą się flaszkę za 300zł, a ty pretensje do radzącego bo ani dziadek tego nie wypije ani ty ;)

Ja wiem jak to jest, bo np. jack daniels to mnie odrzuca, a jednak ktoś to pije :). Dziadek nie wybrzydza jeśli chodzi o alkohol, także tego, że nie będzie się kurzyło jestem na 99% pewnym (no chyba, że babka schowa ;) - żartuję oczywiście żeby nie było). Pretensji mieć do nikogo nie można, za to, że jeden lubi a drugi nie. To zna ktoś jakiś cieszący się uznaniem koniak, brendy czy cuś?

• #15 14 Sty 2019 00:06
    gabik001
    Poziom 37  

cxzcxz123 napisał:
    drobok napisał:

Ja wiem jak to jest, bo np. jack daniels to mnie odrzuca, a jednak ktoś to pije :). Dziadek nie wybrzydza jeśli chodzi o alkohol, także tego, że nie będzie się kurzyło jestem na 99% pewnym (no chyba, że babka schowa ;) - żartuję oczywiście żeby nie było). Pretensji mieć do nikogo nie można, za to, że jeden lubi a drugi nie. To zna ktoś jakiś cieszący się uznaniem koniak, brendy czy cuś?

Mój dziadek sączył generalnie Napoleona od Camusa. Napoleon od Remy Martin też jest dobry.