Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

bmw e46 - Odpowietrzenie hamulców (powietrze z atmosfery w przewodzie) jak tego

Iphon222 12 Sty 2019 15:32 180 6
 • #1 12 Sty 2019 15:32
  Iphon222
  Poziom 5  

  Witam Serdecznie od lata borykałem się z ciągłym powietrzem w zaciskach.Tzn pompuje kolega ja luzuje i bumm wyleciało.I tak 3,4 razy po czym nic nie wylatuje.Ale jak zdjąłem przewód z odpowietrznika i znów założyłem to znów ta sama sytuacja.Co się okazało napisała mi jedna osoba,że to nie powietrze z układu hamulcowego a powietrze atmosferyczne,które jest w przewodzie po zdjęciu.Gdy założę przewód na odpowietrznik i kolega pompuje wytwarza się ciśnienie w układzie,poluzowanie odpowietrznika skutkuje tym,że płyn wylatuje i wypycha powietrze,które jest w wężyku o tutaj nakręciłem film:

  https://www.youtube.com/watch?v=iWUe-MKF_zA

  i to jest powietrze nie z układu a z atmosfery, te które jest w przewodzie przezroczystym po nałożeniu na odpowietrznik a ja myślałem,że to ciągle co wylatuje to powietrze z układu.

  Pytanie moje brzmi tak co zrobić,żeby podczas odpowietrzania w dwie osoby nie widzieć tego tak,żeby człowieka to nie zmylało? ktoś pisał by butelkę mieć ze smoczkiem,nałożyć przewód na smoczek drugi na odpowietrznik,dno butelki wyciąć i nalać płyn i wtedy płyn będzie w butelce+w węzyku całym tym co idzie do odpowietrznika i wtedy nie będzie tego efektu ale szczerze przyznam nie widziałem nigdzie na necie by ktoś butelkę trzymał wyżej niż zacisk.. każdy ma na dole ponizej zacisku..

  0 6
 • #2 12 Sty 2019 15:57
  Daro122
  Poziom 28  

  To jest fizyka piąta klasa , jak trzymasz przewód z naczyniem poniżej to w przewodzie panuje podciśnienie i nieszczelnościami chociażby przez gwint odpowietrznika dostaje się powietrze , unieś naczynie z przewodem do góry a powietrza z zewnątrz nie będzie , magia co nie ?

  0
 • #3 12 Sty 2019 16:58
  Iphon222
  Poziom 5  

  właśnie o to mi chodziło myslałęm po prostu,że to powietrze to ciągle z układu hamulcowego :(

  dziękuje :)

  Dodano po 38 [minuty]:

  a czy może mi ktoś jeszcze powiedzieć czy trzeba kombinować ze zbiorniczkiem tzn opcja

  1.jak większość to robi,wężyk na odpowietrznik a drugi koniec do np słoiczka..wiadomo z początku wylecą bąble te co w przewodzie są przezroczystym

  Opcja 2. kupić taki pojemnik
  https://gastromix.pl/uniwersalne/24711-dyspen...MIrMi6mszo3wIV5xbTCh0oUgV7EAQYAyABEgI8qfD_BwE

  na dziubek jego nałożyć wężyk przezroczysty a drugi koniec na odpowietrznik.Dno pojemniczka wyciąć nawet na środku trochę by wlać płyn i automatycznie obrócić do góry nogami pojemnik tak,żeby był płyn w pojemniku+w całym wężyku który idzie do odpowietrznika i wtedy ponoć już nie będzie w ogóle tego efektu,że wypycha powietrze z atmosfery

  czy to prawda?

  0
 • #4 12 Sty 2019 18:47
  Daro122
  Poziom 28  

  Dla układu hamulcowego to obojętne możesz wypuścić płyn nawet na ziemię nie ma to znaczenia , ale trzeba szanować naturę i zbieramy płyn do zbiorniczka .

  0
 • #5 12 Sty 2019 18:52
  Iphon222
  Poziom 5  

  czy kolego Daro122 mi tylko o to chodziło która metoda jest lepsza jak byś mógł powiedzieć

  1. https://www.fotosik.pl/zdjecie/1b50215b97fc7373
  butelka z lejkiem do góry nogami a spód butelki wycięty lub kawałek jak na zdjęciu
  https://www.fotosik.pl/zdjecie/76ada8ca3562ed69
  i teraz założyć koniec wężyka na odpowietrznik i wlać płyn do butelki z góry aż zapełni cały przewód butelka->odpowietrznik i wtedy nie będzie powietrza.Ciśnienie,które zostanie wytworzone w układzie po poluzowaniu odpowietrznika ujdzie otworem w butelce u samej góry i jeśli nie ma powietrza faktycznie w układzie to po odkręceniu nic nie wyleci.C

  to sposób jeden

  a drugi https://www.fotosik.pl/zdjecie/2c2e0bea3247e183 czym różni się jeden od drugiego? pytam bo gdzie nie widzę w necie to każdy robi sposobem tym co na zdjęciu ostatnim.Jeszcze nie widziałem,żeby ktoś cudował z lejkami i butelką do góry nogami :)

  0
 • Pomocny post
  #6 12 Sty 2019 19:32
  Daro122
  Poziom 28  

  Osobiście używam pojemnika po płynie hamulcowym z przewodem wetkniętym w otwór w zakrętce , tak mi już zostało z młodych lat kiedy trudno było o jakiekolwiek udoskonalenia , wystarczy unieść pojemnik do góry i nie będzie w przewodzie powietrza z zewnątrz . Na znanym portalu aukcyjnym są dostępne zestawy do wymiany płynu hamulcowego w niewielkiej cenie .

  0
 • #7 12 Sty 2019 19:37
  Iphon222
  Poziom 5  

  okej dzięki bo tak jak mówię ja nie mam kompresora itp :) tylko pompowanie ja i druga osoba :)

  Czyli nawet jak bym do słoiczka wlał płyn,załozył wężyk na odpowietrznik a drugi koniec do słoiczka to mimo,ze przewód jest pusty ale słoiczek będzie wyżej niż zacisk to nie pojawi mi się to co na filmie poście pierwszym? :) bo też nie

  0