Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzony BOSE LIFESTYLE 48

Amator1700 12 Sty 2019 16:31 102 6
 • #1 12 Sty 2019 16:31
  Amator1700
  Poziom 2  

  Uszkodzony BOSE LIFESTYLE 48
  Witam, mam problem z subwooferem. Mianowicie, wzmacniacz (który się zepsuł) wbudowany jest w subwoofer, i z tego też wychodzi moc na 5 głosników... Naprawa mnie przewyższa, a i mieszkam za granicą gdzie ciężko mi znaleźć serwis który się podejmie naprawy. Chciałbym kupić nowy amplituner, który bezpośrednio zasili głośniki, i ten subwoofer który użyję tylko jako skrzyni basowej. Teraz pytanie, czy istnieją na rynku odpowiednie sprzęty, jak je profesjonalnie nazwać żeby szukać w sieci, i czy możecie coś takiego polecić?
  Uszkodzony BOSE LIFESTYLE 48

  0 6
 • #3 12 Sty 2019 22:25
  Amator1700
  Poziom 2  

  A mógłbyś polecić coś odpowiedniego (wzmacniacz do subwoofera pasywnego) bądź coś co byłoby odpowiednie żeby zasilić i subwoofer i głośniki?

  0
 • #4 12 Sty 2019 22:58
  romeok01
  Poziom 35  

  Trzeba by sprawdzić jaką moc ma głośnik basowy, powinno być napisane na głośniku i dobrać wzmacniacz mono. Do pozostałych głośników dobrać amplituner, ale trzeba znać moc głośników. Amplitunery kina domowego mają wyjscie preout na subwoofer i ma on własny wzmacniacz.

  0
 • #7 13 Sty 2019 10:04
  Artur k.
  Admin grupy audio

  Bose ma to do siebie, że robią kompletne systemy. Poszczególnych elementów systemu nie da się użyć osobno poza całością. Często są to też "klocki" nietypowe.
  Tak jest i w tym przypadku. Bose Lifestyle to jest cały system kina domowego zawierający tuner/odtwarzacz, który jest połączony specjalnym przewodem z subwooferem w którym jest wzmacniacz oraz co bardziej istotne - procesor DSP.
  Nie ma możliwości dopasowania niczego innego ze względu na DSP. Nawet jeśli ktoś by się uparł i coś dorobił to i tak nie będzie grało jak wcześniej bo kluczem do działania całości jest właśnie DSP. Poza tym, jak podłączyć do tego odtwarzacz? Oryginalnie jest specjalny przewód i niewykluczone że nie ma tam analogowych sygnałów.

  Poza tym Bose lubi robić rzeczy nietypowe - np. głośniki o impedancji 0.9R, żaden typowy wzmacniacz nie jest przystosowany do pracy z tak niskimi impedancjami obciążenia.

  Podsumowując, są dwie możliwości:
  - naprawa w serwisie autoryzowanym Bose (prawdopodobnie nikt inny się nie podejmie)
  - wymiana całości na coś innego.

  0