Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy laptop do 2500 zł ogólny użytek

helmud7543 12 Sty 2019 17:05 54 2
  • #1 12 Sty 2019 17:05
    helmud7543
    Poziom 42  

Witam serdecznie. Jaki komputer przenośnu polecicie do ogólnego użytku w cenie do 2500 zł?
    Wymagania są następujące:
    1. Ma mieć wbudowany napęd DVD.
    2. Ma na nim działać Half Life 2.
    3. Dobrze by było, jakby dało się zainstalować Windows 7 ale to nie warunek.
    4. Reszta-ogólny użytek, dokumenty, filmy, internet.
    Takie potrzeby ma osoba, dla której ma być sprzęt. Od siebie dodam, że przydałoby się coś, co jest trwałe (nie siedzę w rynku, nie wiem jak tak na dzień dzisiejszy z odlejającymi się mostkami czy pękającymi matrycami).

0 2
  • #2 12 Sty 2019 17:32
    barzwiszc93
    Poziom 9  

Witam.
    2500, to bardzo fajny budżet, ale na laptop używany.
    Nie kupisz nowego laptopa trwałego w tej cenie. Chyba, że kilkuletni model leżak magazynowy. Trwałe są głównie serie biznesowe, Jak Lenovo, ale >THINKPAD, czy np biznesowe wersje od Della. Ale nowe kosztują kilka- kilkanaście tysięcy. Osobiście mogę polecić thinkpady. Ja mam Lenovo thinkpad t400- staruszek ponad 10 lat, brat kupuje te laptopy używane, używa rok- 2 i wymienia na kolejny używany, ale nowszy. Miał już ich chyba ze 20 szt. Zero awarii- chyba, że z głupoty użytkownika, ale dostęp do części prosty. Łatwo w alledrogo dostać taki sprzęt używany z roczną gwarancją.
    Z Thinkpada z napędami DVD polecam serię T, ewentualnie serię W- bardziej biznesowa, i wzorowo wykonana.
    Nie kupuj serii e, bo są badziewne, a x nie mają napędu dvd.
    Thinkpada zmienia się, jak już jest słaby/ nie wystarcza podzespołowo. Ale są to woły robocze i ciężko go zajeździć. Zobacz sobie na stare 10- 15 lletnie laptopy na aukcjach. Połowa to thinkpad, bo jeszcze się nie rozpadły.
    Co do Windows 7- na nowszym Thinkpadzie pewnie zainstalujesz, ale pewnie nieoficjalnymi drogami. Ja np na t400, który był fabrycznie na win Vista pro, miałem win 7, to był oficjalny system też do niego. Zainstalowałem win 10- kłopoty ze sterownikami, ale dało się obejść. Ale win xp, czy 2000 też działały. Testowałem, więc nie ma z tym większego kłopotu :)
    Windows 7 pewnie niedługo nie będzie już wspierany, a szkoda, bo system porządny.

0