Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Płyta główna nie startuje, brak beep.

Lukicris 12 Sty 2019 17:07 117 6
  • #1 12 Sty 2019 17:07
    Lukicris
    Poziom 3  

Witam

Jakieś 2 miesiące temu kupiłem nowy komputer, nie należy do tanich. Procesor oraz GPU zostały podkręcone, wszystko działało jak należy aż do stanu sprzed kilku dni, gdzie komputer nagle zaczął się zacinać i żeby włączyć głupie CSGO musiałem czekać dobre kilka minut, myślałem że procesor nie wyrabia na takim OC więc trochę to zmniejszyłem, wszystko zaktualizowałem itp, troszkę pomogło ale nie wyeliminowało problemu, rozkręciłem komputer i zobaczyłem że chłodzenie trochę lata i nie jest dobrze przykręcone więc dokręciłem i od tamtego momentu komputer po odpaleniu, odpala tylko wentylatory, a po tzw. "beepie" słuch zaginął, nie było żadnego piknięcia, zobaczyłem w instrukcje od płyty głównej i jeśli nie ma piknięcia to należy sprawdzić "jumper settings", problem w tym że nie mam nakładki ale próbowałem czymś metalowym to zresetować i też nic nie dało, wyjąłem nawet baterie na dobre 20minut i to samo. Nie wiem gdzie leży problem, sprzęt jest dobry więc argument że coś starego itp jest niemożliwy. Prosiłbym o wiele rad, których można spróbować "coś podłączyć odłączyć, sprawdzić" zanim włożę pieniądze na serwis/nowy sprzęt.
    Próbowałem odpalić komputer bez chłodzenia, myślałem że za mocno dociska ale jednak nie.

Proszę o pomoc, pozdrawiam

0 6
  • #3 12 Sty 2019 17:22
    Lukicris
    Poziom 3  

Specyfikacje:
    Procesor: Intel Core i5 9600k
    GPU: MSI GTX 1060 6GB 256bit
    Płyta główna: Asus Prime Z370-P II DDR4
    RAM: Hyperx Predator DDR4 4gb 3000MHz
    Zasilacz: Coolermaster 400W

Moja głupota, tylko jeden ząbek się odczepia.

0
  • #4 12 Sty 2019 17:39
    Kraniec_Internetów
    Poziom 40  

Lukicris napisał:
    le z drugiej już to jest trudne, mogę użyć więcej siły czy jest ryzyko że coś uszkodzę?

Raczej możesz. Otwarcie zatrzasków jednocześnie wypycha kości z gniazda, stąd prawdopodobnie większy opór.

0
  • #5 12 Sty 2019 18:43
    Lukicris
    Poziom 3  

Po wyjęciu RAM i włączeniu komputera, pika 3 razy: 1 długi i 2 krótkie piknięcia.

Dodano po 58 [minuty]:

Podłączyłem tylko 1 kość i odziwo włączył się. Podłączyłem drugą kość i normalnie jest piknięcie, tylko BIOS jest cały zresetowany i teraz wyskakuje "Your PC ran into a problem"
    Stop Code: Inaccesible boot device
    Coś trzeba ustawić ale nie wiem co, ktoś pokieruje?

0
  • #6 13 Sty 2019 00:04
    Piotr160292
    Poziom 37  

Niestety padł Ci system plików. Jeżeli masz dostęp do drugiego komputera to możesz partycję naprawić programem testdisk, lub dmde. Jeżeli masz jakieś ważne na partycji z Windowsem to sugeruję oddać komputer do serwisu i powiedzieć żeby Ci naprawili partycję z Windowsem i nie będzie problemu, bo tak niestety zostaje utrata danych i format.

Dodano po 4 [minuty]:

W sumie jest jeszcze opcja że Windows jest zawirusowany. Dlatego przed oddaniem do seriwsu proponuję pobrać jakieś antywirusa bootowalnego z płytki i przeskanować dysk.

0
  • #7 13 Sty 2019 05:36
    Lukicris
    Poziom 3  

Problem został rozwiązany, po rozwiązaniu problemu z pikaniem, wystarczyło zrobić bootowalnego pendrive z w10 z drugiego laptopa i odpalić odczyt przy starcie z niego i działa. Wszystko śmiga jak należy, nawet się już tak nie zacina.

0