Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Docieplenie styropianu o kolejne 5cm przy okapie dachu

skoru123 12 Sty 2019 18:18 156 3
  • #1 12 Sty 2019 18:18
    skoru123
    Poziom 7  

Docieplenie styropianu o kolejne 5cm przy okapie dachu
    Witam, jak dokleić 5cm styropianu przy okapie? Teraz mam 15cm a przemyślałem sprawe i przydało by sie 20cm grefitowego jak to zrobic by miało ręce i nogi przy obróbkach blacharskich i dachówce, dzięki za dobre rady

0 3
  • Pomocny post
    #2 13 Sty 2019 09:28
    robin161
    Poziom 22  

Styropian doklejasz poliuretanowym klejem do styropianu (nie zawiera rozpuszczalników) i ewent. kołkujesz dłuższymi szpilkami do podłoża. Na koniec możesz zrobić boniowanie lub pseudoboniowanie.

0
  • #3 13 Sty 2019 18:09
    skoru123
    Poziom 7  

robin161 napisał:
    Na koniec możesz zrobić boniowanie lub pseudoboniowanie.

Nie zabardzo mogę sobie to wyobrazić jak miało by to ala boniowanie wyglądać czy mógłbyś wkleić jakieś przykładowy obrazek lub naszkicowac z góry dzięki

0
  • #4 13 Sty 2019 23:33
    robin161
    Poziom 22  

Boniowanie jest to wykonanie na elewacji ( w warstwie docieplanej) rowków imitujących warstwy kamienne lub naklejenie lub wymalowanie pasów imitujących te rowki (pseudoboniowanie) kontrastową farbą:
    Link
    Innym sposobem jest wykorzystanie "deski elewacyjnej" z twardego styropianu: Link
    Nie wiem jakiej szerokości chcesz dokleić te 5 cm styropianu (jedynie podejrzewam, że chcesz docieplić ściankę kolankową). Wówczas możesz np. zmienić kolor wyprawy górnej części (dolna część jaśniejsza lub odwrotnie), czy też wymalowania kontrastowego szerokiego poziomego pasa na styku obu części elewacji. Wówczas za bardzo nie będzie widać różnicy w grubości docieplenia. Możliwości jest wiele.

0