Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zbudowanie agregatu prądotwórczego za pomocą silnika spalinowego z kosiarki.

QaroleQ 12 Sty 2019 16:43 24 0
  • #1 12 Sty 2019 16:43
    QaroleQ
    Poziom 1  

Sprawdzałem osobiście spawarke inwertorową bester. Sytuacja przedstawia się następująco. Spawarka normalnie ogarnia elektrode 4mm można spadać swobodnie oczywiście pod normalne gniazdo 230v. Natomiast jeśli chodzi o użytkowanie z przetwornicy nie ma żadnych szans mam przetwornice firmy volt 3000 sinus czyli 1500w mocy ciągłej i podłączona w caddy 2.0sdi z alternatorem 180A i spawarka ani drgnie nawet przy elektrodzie 2mm. Natomiast żeby uprzedzić wszelkie komentarze wszystko mam sprawdzone i np. Klimatyzator o mocy 1150W przetwornica uruchamia bez problemu także na pewno przewód do przetwornicy nie jest za cienki (25mm2) i nie ma żadnych innych czynników po prostu przetwornica nawet o czystym sinusie nie nadaje się do zasilenia spawarki. Może zwykla transformatorowa by wystartowała ale tego nie sprawdziłem. Pozdrawiam

To jest jedynie potwierdzenie tego, co już napisano, a po 5 latach dopisywanie postów nie ma sensu.

----
    Wydzielono z tematu: Zbudowanie agregatu prądotwórczego za pomocą silnika spalinowego z kosiarki.
    przez retrofood dnia 12 Sty 2019 18:32