Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uniden 520XL - dodanie kanału na 50 MHz

Gatesystem 12 Sty 2019 18:57 243 7
  • #1 12 Sty 2019 18:57
    Gatesystem
    Poziom 16  

Witam.

Chciałbym dokonać modyfikacji radia CB Uniden 520 XL w postaci dodania 1 kanału (na przełączniku) pracującego na częstotliwości 50 MHz.
    Jak można tego dokonać?

0 7
  • #3 12 Sty 2019 20:22
    Gatesystem
    Poziom 16  

Chodzi o nadawanie i odbiór, ale może być tylko nadawanie.
    To powiem szczerze, że myślałem , że będzie to można zrobić w prostszy sposób. Może będzie prościej znaleźć kompletnie nowe radio.

0
  • #4 12 Sty 2019 22:42
    robson42
    Poziom 18  

Przedewszystkim zrobienie jednego kanału na 50MHz w CB radiu jest niemożliwe,można dorobić konverter,dodatkowe urządzenie z pośrednią 27MHz na odbiór, a do nadawania transverter,ale w tym paśmie do nadawania potrzebujesz mieć pozwolenie kat.A.Zresztą w tym radiu jest tylko AM i FM a w paśmie 6m obowiązuje emisja SSB,nawet jak byś miał konwerter do odbioru to i tak nic nie usłyszysz oprócz bulgotania.

Moderowany przez c2h5oh:

Regulamin punkt 3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.
    W zakresie częstotliwości 50-52 MHz stacje amatorskie mogą używać dowolnych emisji, z wyjątkiem F3E, z mocą nieprzekraczającą 100 W (e.i.r.p.).

0
  • #5 12 Sty 2019 23:23
    c2h5oh
    Moderator

robson42 napisał:
    ... w tym paśmie do nadawania potrzebujesz mieć pozwolenie kat.A...

Nie ma czegoś takiego jak "pozwolenie kat.A."
    robson42 napisał:
    ...w paśmie 6m obowiązuje emisja SSB,nawet jak byś miał konwerter do odbioru to i tak nic nie usłyszysz oprócz bulgotania.

Ciekawe. Jakie przepisy to określają? Możesz wskazać czy ot tak sobie piszesz by coś napisać?

0
  • #6 13 Sty 2019 00:06
    robson42
    Poziom 18  

Ok, myślałem ,że wiesz MODERATORKU co to za kategorie i jakie emisje obowiązują u nas w Polsce,kiedyś było pozwolenie Kat.A teraz jest Kat.1 , czy to dobrze ?czy Ci może to graficznie wytłumaczyć.A jeżeli chodzi Ci o Pasmo 6m to ja nie jestem od tego żeby Ci wskazywać właściwą drogę w przepisach ,skoro zrobili Ciebie modernisiem to wiesz jak się posługiwać wyszukiwarką.A jeszcze jedno jak będziesz nadawał na 6m np.w FM-ie to niezapomnij zadzwonić do UKE to się wszystkiego dowiesz .Aaaa punkciki sobie dołóż odemnie za mój wpis,bo widze ,że piszesz tylko po to żeby nabijać posty,a nic konkretnego nie wnosisz do tematu. :idea: :idea: :idea:

Moderowany przez c2h5oh:

Regulamin punkt 3.1.9. Nie ironizuj i nie bądź złośliwy w stosunku do drugiej strony dyskusji. Uszanuj odmienne zdanie oraz inne opinie na forum.
    Regulamin punkt 3.1.13. Dbaj o poprawność językową i zachowuj zasady netykiety. Nie wysyłaj wiadomości z których trudno wywnioskować co ich autor chciał przekazać.

0
  • #7 13 Sty 2019 00:28
    c2h5oh
    Moderator

Tak więc Kolega robson42 wytłumaczył nam wszystko najlepiej jak umiał :) . Ja to jeszcze przełożę "na nasze":
    Nie da się dokonać modyfikacji radia CB Uniden 520 XL by pracowało zarówno w paśmie CB jak i 50 MHz bez znacznych nakładów.
    W zakresie częstotliwości 50-52 MHz stacje amatorskie mogą używać dowolnych emisji, z wyjątkiem F3E (FM), z mocą nieprzekraczającą 100 W (e.i.r.p.).
    Do pracy w tym zakresie oraz poza nim wymagane są stosowne pozwolenia radiowe.
    Mam nadzieję, że wszystko jest już jasne.

0
  • #8 14 Sty 2019 19:55
    Gatesystem
    Poziom 16  

Dziękuję za wyczerpanie tematu. Do zamknięcia.
    Pozdrawiam,

0