Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Procesor strasznie się grzeje

Pmika 12 Sty 2019 19:22 162 13
  • #1 12 Sty 2019 19:22
    Pmika
    Poziom 3  

Witam
    Mam problem z procesorem AMD A8-6500 (3.5 x 4)
    Postanowiłem pograć sobie z nudów , miałem dziwne ścinki i lagi , postanowiłem sprawdzić temperatury (Program HWmonitor) max temperatura 103 stopnie . Wiem, że takie temperatury mogą uszkodzić procesor dlatego zwracam się z zapytaniem dlaczego tak temperatury są tak wysokie.
    Pasta termo przewodząca wymieniona od razu po sprawdzeniu temperatury .
    Specyfikacja PC
    -AMD A8-6500 3.5x4
    -GTX 660 OC
    -8 GB ram
    -Zasilacz 500 wat ( bedzię wymieniany za około tydzien )
    Pozdrawiam

0 13
  • #3 12 Sty 2019 19:30
    kuferekczasu
    Poziom 31  

Wez screen z bios po starcie systemu, z temperaturami.

0
  • #4 12 Sty 2019 19:32
    Pmika
    Poziom 3  

PITERRR napisał:
    Wentylator podpięty chłodzenia procesora?

Oczywiście

0
  • #7 12 Sty 2019 19:36
    Pmika
    Poziom 3  

PITERRR napisał:
    Jakie masz chłodzenie założone na ten procesor?

SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024

0
  • #8 12 Sty 2019 19:42
    PITERRR
    Poziom 43  

To jest Procesor AMD APU A8-6500, socket FM2, Quad-Core 3.5 GHz, L2 Cache 4MB, 65W? Maksymalna temperatura jego to 71.3°

Dodano po 2 [minuty]:

SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024 powinien go bez problemu wystudzić w BIOS ustawione obroty prawidłowo? A moze nie przylega idelnie do procesora sprawdź.

0
  • #9 12 Sty 2019 19:46
    kuferekczasu
    Poziom 31  

Pmika napisał:
    Przepraszam że nie z biosu , hwmonitor wystarczy?

W bios pokazuje chyba najbardziej realistycznie bez systemu. Generalnie może coś jest włąśnie z chłodzeniem. Ile jest RPM wentylatora podczas stresu? Jak szybko osiągasz max temperatury?

0
  • #10 12 Sty 2019 20:21
    Pmika
    Poziom 3  

kuferekczasu napisał:
    Pmika napisał:
    Przepraszam że nie z biosu , hwmonitor wystarczy?

W bios pokazuje chyba najbardziej realistycznie bez systemu. Generalnie może coś jest włąśnie z chłodzeniem. Ile jest RPM wentylatora podczas stresu? Jak szybko osiągasz max temperatury?

nie wiem nie robiłem testu

0
  • #11 12 Sty 2019 20:37
    kuferekczasu
    Poziom 31  

W bios po prostu robisz zdjecie z aparatu. A w kompie konfigurujesz MSI AfterBurner, po to aby pokazywał ci OSD w grze, i temperatury wszystko widać. (poradniki sa dostępne). Generalnie w stresie według HWMonitor wentylator niby kręci się z taką samą liczbą obrotów w spoczynku co w stresie - bez sensu.
    https://techlipton.pl/jak-wlaczyc-monitoring-podzespolow-komputera-poradnik-msi-afterburner/

0
  • #12 12 Sty 2019 20:52
    Pmika
    Poziom 3  

kuferekczasu napisał:
    W bios po prostu robisz zdjecie z aparatu. A w kompie konfigurujesz MSI AfterBurner, po to aby pokazywał ci OSD w grze, i temperatury wszystko widać. (poradniki sa dostępne). Generalnie w stresie według HWMonitor wentylator niby kręci się z taką samą liczbą obrotów w spoczynku co w stresie - bez sensu.
    https://techlipton.pl/jak-wlaczyc-monitoring-podzespolow-komputera-poradnik-msi-afterburner/

własnie tą nakładkę robiłem i tylko GPU pokazuje dobrze a jak daje CPU to 37 stopni (a to nie mozliwe bo prawie mi sie dzisiaj spalił procesor)

0
  • #13 12 Sty 2019 21:02
    PITERRR
    Poziom 43  

Procesor ci się nie spali wyłączy się cały komputer jak przekroczy swoją temperaturę 71.3°. Wstaw zdiecia z BIOS-u jak masz ustwione obroty wetylatora chłodzenia procesora?

Dodano po 6 [minuty]:

@kuferekczasu To jest Motherboard: MEDION MS-7800, Chipset: AMD A75 (Hudson-D3).

0
  • #14 13 Sty 2019 08:42
    kuferekczasu
    Poziom 31  

Dlatego od początku pisze żeby podał z bios, nie musi grać, ale zobaczyć czy zbyt szybko nie podnosi się temp. W ogóle jak się prawie spalił, na jakiej podstawie to twierdzisz? w bios nie możesz ustawić żeby wyłączył kompa przy okreslonej temp? Nic nie robisz z tym bios, tylko tracisz czas....

Pmika napisał:
    Zasilacz 500 wat ( bedzię wymieniany za około tydzien )

Jaki konkretnie to jest, bo może szrot.

0