Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PS4 artefakty graficzne - Artefakty i restarty konsoli

12 Sty 2019 20:57 519 7
  • Poziom 7  
    Witam!
    Pacjent: PS4 - uruchamia się, lecz występują artefakty graficzne (kropki, migniecia ekranu w kolorach RGB) :

Dodatkowo przy próbie wgrania oprogramowania konsola się restartuje (wcześniej restartowała się przy ładowaniu więc sformatowalem HDD)

Czy to może być usterka APU czy szukać innej przyczyny, np. zasilacz?

Bardzo dziękuję za ewentualną pomoc!
    Pozdrawiam :)
  • Poziom 22  
    Witam. Artefakty raczej APU. Nie połączenia, uszkodzona grafika.

Pozdrawiam
  • Pomocny post

Warunkowo odblokowany
    Ewentualnie panasonic do sprawdzenia, chociaż ja najpierw zrobiłbym reball APU.
  • Poziom 7  
    Problem jest złożony.
    Na X-Ray widać powietrze w kulach pod pamięcią:

Obstawiam że to powoduje restarty konsoli. Pod prockiem był zimny lut - możliwe stąd te artefakty. Jak na razie czekam na stencile.
  • Poziom 13  
    Witam.
    Odgrzewam kotleta, gdyż mam podobny problem z PS4 PRO, więc nie ma sensu zakładać nowego tematu.

Do autora: udało się ustalić co wywołuje usterkę??

Moja konsola sieje artefaktami.
    W menu głównym jest jeszcze jako tako, ale jak się odpali grę to zalew artefaktów skutecznie zniechęca do jakiejkolwiek rozgrywki, jest źle.

Reball APU CXD90044GD nic nie zmienił (o zgrozo, 5 godzin roboty).
    Inne graty w konsoli sprawdzone i są sprawne.

Przymierzam się do podmiany kości Video RAM, ale to w chuk roboty, więc najpierw wolałbym podpytać, czy jest sens, czy może to już APU zdycha??

• Warunkowo odblokowany
    Spróbuj zrobić porządek z pamięciami... Miałem to samo w Xbox one x. Wywalała się podobnie, ale tylko przy 4k, więc wszystko wskazywało na odpowiednik Panasonica czyli tdp158. Wymieniałem kości po 2 szt, na szczęście po wymianie 1 komplety problem ustąpił :)
  • Poziom 13  
    Dobrze, że mówisz, żeby partiami robić, bo już robiłem przymiarkę, żeby wszystkie na raz wyrwać :DD

Spróbuję i opiszę wrażenia oraz efekty :)

• Warunkowo odblokowany
    Jak masz czas :D