Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung/UE46eh5000w - Brak DVB-T, po podłączeniu anteny reszte TV nie działa

Radow 12 Sty 2019 22:14 354 15
  • #1 12 Sty 2019 22:14
    Radow
    Poziom 13  

Dzień dobry, witam

zacznę od tego że zakupiony telewizor jest z 2giej reki. Od początku okazało się że po podłączeniu do anteny i wyszukiwaniu kanałów = liczba znalezionych kanałów = 0. Dodam ze w tym miejscu TV LG / Panasonic działa.
    Po podłączeniu TV samsunga pod miejsce gdzie TV (LG/ Panasonic) działa wszystkie inne tv podłączone do tej anteny przestają działać.

Obstawiłem uszkodzenie głowicy kupiłem 2ga płytę main, wyszukałem kanały a tu znów to samo. Identyczne objawy.

Teraz pytanie czy ten TV ma dvb-t. Czy ma DVB-t na nasz region i jak to sprawdzic.
    Jesli chodzi o naprawe czy to usterka HW czy brak usterki a jedynie tv nie nasz rynek.

0 15
  • #2 12 Sty 2019 23:01
    bajer1
    Poziom 26  

Witam
    W specyfikacji pisze że ma DVB-T naziemna i kablową tylko coś nic nie pisze czy mpeg 4 ???
    Bo my już mamy mpeg 4 Niemcy nie i Czesi (mpeg2). A jak zbudowany system antenowy antena wzmacniacze ?
    Pozdrawiam

0
  • #3 12 Sty 2019 23:12
    Radow
    Poziom 13  

Na zakonczeniu wtyczka z zasilaczem;
    Na 2gim końcu antena siatkowa z płytka wzmacniajàca sygnał. Na tv lg i panasonic dziala bez problemow.

0
  • #4 13 Sty 2019 00:46
    bohunmike
    Poziom 12  

Pytanie co na wejściu sygnału ma TV ? Jest zainstalowany separator ? Opis problemu wskazuje na jego brak...

0
  • #5 13 Sty 2019 07:21
    Radow
    Poziom 13  

Samsung/UE46eh5000w - Brak DVB-T, po podłączeniu anteny reszte TV nie działa

Przed tv- po 2giej stronie jest antena sitkowa z zainstalowanym wzmacniaczem sygnalu. Liczba wyszukiwanych kanalow 0 gdzie tv lg ma kanaly po tej samej wtyczce

0
  • #6 13 Sty 2019 09:23
    GanCegall
    Poziom 32  

Jak zmienisz region/kraj np. na Belgia, jest to samo?

0
  • #7 13 Sty 2019 10:19
    Radow
    Poziom 13  

Witajcie.

Żeby wyeliminować problem instalacji zasilacza itp wygrzebałem ze strychu antenę pokojową taka "plastikowa" z wbudowanym zasilaczem co podłącza się pod 230 V i o dziwo kanały znalazł. Wiec jednak płytka była dobra tylko coś w instalacji.

Teraz pytanie jak to podłączyć pod "normalna" antenę? Czy w ogóle najlepiej drugą antenę zainstalować?

0
  • #9 13 Sty 2019 11:06
    Radow
    Poziom 13  

Wlkp wschodnia.
    Dom jednorodzinny antena pod dachem (ta co nie działa).
    Antena w pokoju mała plastikowa z zewnątrz -działa.

0
  • #10 13 Sty 2019 11:27
    olador
    Poziom 32  

Jeśli to taka tajemnica /Krypton/ to nadajniki z Wlkp. wschodniej znajdziesz w linku.
    Jeśli odległość do nadajnika- jest mała to antena bez wzmacniacza.
    https://emimaps.emitel.pl/

0
  • #11 13 Sty 2019 16:59
    Radow
    Poziom 13  

Zauważyłem też, że np. włączając TVN przez antenę pokojową bo na takiej działa. Obraz potrafi się przyciąć.
    Wszedłem w diagnostykę a tam siła sygnału 95-98 ale pojawia się też dużo błędów.
    (Antena ustawiona na max wzmacnianie/na mniejszej zmniejsza się siła sygnału i ekran ginie).

0
  • #12 13 Sty 2019 21:10
    bajer1
    Poziom 26  

Witam
    Tak jak kolega bohunmike pisze coś nie tak separatorem i ma chyba rację , a antena pod dachem od kiedy to tak się montuje .
    Za słaby sygnał .

0
  • #13 13 Sty 2019 21:25
    Radow
    Poziom 13  

powiem tak: zainstalowana pod dachem "bo skoro działa" / Ło to ładniej wygląda niewidoczna niż na dachu.

Podsumowując nowa antena do tego telewizora będzie najłatwiejszym rozwiązaniem / podłączenie pod istniejca instalacje kończy sie tym że inne tv nie działaja wiec chyba zainwestuje w inna antene i przełacze kabel po prostu.

Dodano po 5 [minuty]:

Edit:

Rozwiązanie problemu już jest jasne jednak interesuje mnie w "samych celach dydaktycznych"

Dlaczego tv LG z Panasonic się nie gryza a po podłączaniu Panasonic z Samsung i Samsung z LG obraz nie działa na wszystkich. Dlaczego TV samsung robi coś ale zwarcie?

Rozumiem słaby sygnał dla głowicy samsunga jednak dlaczego robi "tyle zła" dla innych tv w sieci kiedy to w tym samym miejscu tv lg nie robił problemów

0
  • #14 13 Sty 2019 21:50
    bajer1
    Poziom 26  

Witam
    Myślę że Samsung głowica robi zwarcie , taka głowica .
    Po podłączeniu Samsunga sprawdź napięcie w separatorze lub na antenie będzie 0 zwarcie .
    Po prostu źle coś robisz .
    Foto anteny podłączenia i końcówek do tv będzie pomocne .
    Pozdrawiam

0
  • #15 14 Sty 2019 14:43
    bohunmike
    Poziom 12  

Potwierdzam wypowiedź kolegi bajer1, niejednokrotnie spotkałem się z TV Samsung które w przeciwieństwie do wielu innych marek na głowicy mają zwarcie.

0
  • #16 15 Sty 2019 11:56
    Radow
    Poziom 13  

Po znalezieniu kanałow na antenie pokojowej po podlaczeniu do "kabla" zaczelo dzialać bez zwarcia i inne tv w sieci dzialają. Tak jakby podczas "szukania" cos walilo. Fakt 2 ze glowca samsung potrzrbiwala lepszego sygnału - trzeba bylo poprawic ustawienie anteny bo w przeciwienstwie do lg i panasonic lubilo cos przyciąć.

Dodano po 51 [sekundy]:

Edit:

Jakby ktos byl zainteresowny calym takim tv z uszkodzona matryca to mam wszystkie czesci/llub w calosci

0