Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother DCP-7030 błąd dodawania jako drukarka sieciowa

Przemek52o 12 Sty 2019 22:14 102 0
  • #1 12 Sty 2019 22:14
    Przemek52o
    Poziom 3  

Witam
    Odziedziczyłem drukarkę Brother o modelu DCP-7030.
    Drukarka jest już dosyć stara ale dzielnie wykonuje swoją pracę do teraz.
    Podłączyłem ją do routera huawei B315, w opcjach zaznaczyłem odpowiednie opcje. (nie jest to zbytnio ważne, problem nie leży po tej stronie)
    Mam dwa komputery, jeden to laptop drugi zaś to typowy PC. Drukarkę podłączyłem sieciowo do laptopa (poszło pierwszym razem bez problemu.
    Niestety na PC nie było to kolorowo i nie udało mi się. Za każdym razem witał mnie komunikat "System windows nie może podłączyć do drukarki"
    oraz kod błędu 0x00000180.

Sposób podłączenia według mnie jest mało ważny, ponieważ za pierwszym razem laptop podłączony był przej przewód RJ45 do routera (tak wyglądała pierwsza konfiguracja) natomiast komputer z racji iż nie może być bezpośrednio podłączony do router zaimplementowałem w nim zewnętrzną kartę sieciową (TL-WN722N) wygląda to mniej więcej jak by zamienić sposoby łączności miejscami :P .

Kolejno pofatygowałem się z całą pajęczyną przewodów, przyniosłem routera podłączyłem komputer po RJ45, przyniosłem drukarkę i spróbowałem, niestety rezultat ten sam. Znowu błąd, oczywiście na laptopie to samo spróbowałem i naturalnie nie było zaskoczenia gdy wszystko poszło bez problemu.

Zanim doszło do instalacji sieciowej drukarka działała jak i działa bez problemu podłączona do urządzeń po USB.
    Systemy są takie same jest to Windows 10 Home Premium (o tym samym numerze kompilacji 17134.472)
    Na PC resetowałem Bufor Wydruku - dalej nie było rokującego efektu.

Proszę o pomoc, starałem się podać wszystkie sensowne informacje oraz kroki, które począłem.
    Jeśli czyta to moderator lub inny organ strzegący porządku tu i zarejestrował błąd w temacie lub wyboru forum, postaram się niezwłocznie poprawić swój błąd.
    Liczę na waszą pomoc

Pozdrawiam
    Przemysław

0 0