Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zbiornik przeponowy 200 l

12 Sty 2019 22:25 342 7
  • Poziom 4  
    Witam posiadam od tygodnia studnie głębinową i zbiornik przeponowy 200l jakie powinno byc cisnienie włączania pompy i wyłączania w zbiorniku?
    Woda podeszła we wzierniku do samej gory chce ponownie nabic kompresorem tylko nie wiem ile.
  • Poziom 42  
    Gdzie w zbiorniku przeponowym masz wziernik? Albo napisz co to takiego.
  • Poziom 33  
    Nie wiem czy o to chodzi ale mam taką rurkę w zbiorniku hydroforowym , która pokazuje poziom wody . Hydrofor mam bez przepony . U mnie ciśnienie jest ustawione na 2,5 bar załączanie - 4 bar wyłączanie i tak to pracuje . Rurka nie jest głupim rozwiązaniem bo gdy przekracza poziom wody to wiadomo , że trzeba troszkę dopompować powietrza . Zbiornik mam od 96 roku zakupiony nowy . :|
  • Poziom 42  
    potita napisał:
    Witam posiadam od tygodnia studnie głębinową i zbiornik przeponowy
    potita napisał:
    Woda podeszła we wzierniku do samej gory
    W zbiornikach przeponowych nie ma wzierników wody.
    potita napisał:
    Wziernik ktory pokazuje slup wody w calym zbiorniku taka (rurka obok)
    Tak bywa taka rurka, ale w hydroforach tradycyjnych, z poduszką powietrza nad wodą. Ciśnienie załączania pompy i ciśnienie wyłączania nie jest nigdzie opisane jako obowiązujące, czyli jak nastawisz takie będzie. Istotne jest to , żeby załączanie pompy było przy wartości takiej, przy której prawidłowo pracują urządzenia typu pralka, junkers, czy zmywarka. Takie ciśnienie to ok. 1,5 atm. Ciśnienie wyłączania można też dowolnie ustawić, ale zbyt małe np. 2 atm, będzie skutkowało częstym załączaniem pompy, a zbyt duże np. 5atm. jest niewskazane, ze względu na mechaniczne przeciążenie urządzeń.
  • Poziom 42  
    SKM 1964 napisał:
    To też jest uwzględnione wysokością słupa wody ( piętrowa chata ) . :|
    Ale co ? Jeśli chodzi o ciśnienie wyłączania ? to, jedno piętro więcej nie stanowi różnicy. Głównym powodem spadku ciśnienia na wyższych kondygnacjach, jest nieprzemyślane zaniżanie przekrojów rur, a nie wysokość.