Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Sterowanie roletami - Integra 256 Plus

djezierski 12 Sty 2019 22:25 90 3
  • #1 12 Sty 2019 22:25
    djezierski
    Poziom 9  

Witam,

Jestem w trakcie instalacji rolet w domu. Instalacja oparta o centralę Integra 256 Plus. Wybrałem Integra 256 z uwagi na liczbę funkcji jakie ma spełniać, tj. oprócz alarmówki dodatkowo sterowanie oświetleniem, gniazdami elektrycznymi, elektrozaworami, roletami, współpraca z rejestratorem, sterownikami bramy garażowej i wjazdowej Nice, podlewaniem ogrodu, konfiguracja zdalna, GSM, abax (podobno w tym roku ma być Abax 2.0), itd, itd.
    W takcie konfiguracji natknąłem się na następujący komunikat w programie DloadX - informujący znakiem z wykrzyknikiem o niepoprawnych danych:

"Wyjścia typu Roleta w górę i Roleta w dół muszą występować na kolejnych pozycjach (patrz wyjście nr 7)"

Dla mnie ten komunikat nie jest do końca zrozumiały, tym bardziej że mam równolegle demonstracyjną wersję Integra 128 na której testowałem konfigurację rolet i ten problem nie występował.
    Załączam też schemat, chociaż nie ma nić wspólnego z problemem. Może komuś się przyda.
    Proszę o pomoc bo stoję w miejscu. Nie mogę dokończyć konfiguracji pojedynczej rolety. A chciałbym, żeby zlecić prace elektrykom, aby mogli rozprowadzić instalację elektryczną w identycznej konfiguracji dla pozostałych kilkunastu okien.

Przekaźniki AWZ514 będą montowane w puszkach głębokich po 2 szt. dla każdej rolety nad każdym oknem i podłączone do niezależnego jednego obwodu zasilania rolet z bezpiecznikiem. Nie widzę sensu prowadzić do każdej rolety oddzielnego obwodu elektrycznego z rozdzielnicy.
    Na wypadek niedostępności centrali alarmowej musi istnieć możliwość sterowania roletą z włącznika ściennego.

Sterowanie roletami - Integra 256 Plus

0 3
  • Pomocny post
    #2 12 Sty 2019 22:55
    kood
    Poziom 25  

Tak jak w komunikacie jak na wyjściu 7 masz roleta w górę to na wyjściu 8 musisz mieć roleta w dół. A prawdopodobnie masz odwrotnie.
    Serio chcesz tak robić instalacje jak na załączonym schemacie? Ja jak bym już musiał robić taką instalację na integrze to położył bym od każdej rolety do rozdzielnicy 4x1.5 i od każdego przycisku sterowania do rozdzielnicy 4x1.5. w rozdzielnicy założył bym INT-IORS.

0
  • #3 12 Sty 2019 23:15
    djezierski
    Poziom 9  

Dzięki! Nie wiem jak ja tego nie zauważyłem. Jestem zły na siebie za taki prosty błąd. Chociaż wiedziałem, że musi parzysta liczba w górę i w dół. Może późna pora i człowiek już dokładnie nie widzi, albo jakiś chochlik w programie.
    Jeżeli chodzi o zasilanie to będę i tak już miał sporo oddzielnych obwodów do sterowania gniazdami, prawie każde gniazdo elektryczne w domu. Dojdą jeszcze rolety wewnętrzne (oddzielny obwód). Już nie chciałem robić oddzielnych dedykowanych obwodów do każdej rolety zewnętrznej.
    Elektryk będzie i tak miał dużo roboty. Będzie musiał robić bruzdy w ścianach (dom nie był przystosowany do takiej instalacji - ma już położoną instalację elektryczną). Gdybym budował go od zera to pewnie łatwiej byłoby położyć oddzielny przewód z rozdzielnicy.

Z zamknięciem tematu wstrzymam się jeszcze dzień lub dwa do czasu jak przekażę instrukcje fachowcom elektrykom od brudnej roboty.

0
  • #4 13 Sty 2019 00:03
    djezierski
    Poziom 9  

Dzięki! Nie wiem jak ja tego nie zauważyłem. Jestem zły na siebie za taki prosty błąd. Chociaż wiedziałem, że musi parzysta liczba w górę i w dół. Może późna pora i człowiek już dokładnie nie widzi, albo jakiś chochlik w programie.
    Jeżeli chodzi o zasilanie to będę i tak już miał sporo oddzielnych obwodów do sterowania gniazdami, prawie każde gniazdo elektryczne w domu. Dojdą jeszcze rolety wewnętrzne (oddzielny obwód). Już nie chciałem robić oddzielnych dedykowanych obwodów do każdej rolety zewnętrznej.
    Elektryk będzie i tak miał dużo roboty. Będzie musiał robić bruzdy w ścianach (dom nie był przystosowany do takiej instalacji - ma już położoną instalację elektryczną). Gdybym budował go od zera to pewnie łatwiej byłoby położyć oddzielny przewód z rozdzielnicy.

Z zamknięciem tematu wstrzymam się jeszcze dzień lub dwa do czasu jak przekażę instrukcje fachowcom elektrykom od brudnej roboty.

Dodano po 47 [minuty]:

Identyczna liczba wyjść ze sterowaniem rolety w górę i w dół rozwiązała problem. Problem polegał na tym, że liczba w górę i w dół była różna.

0