Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piekarnik Bosch HBA2780S0 - czy warto

13 Sty 2019 14:40 486 3
  • Poziom 2  
    W związku z remontem kuchni kompletuje całe agd, i zastanawiam się nad piekarnikiem do zabudowy. Kryteria były następujące: rozmiar standardowy 60cm, pyroliza, pizza, rozmrażanie (nie planuję mikrofali), termoobieg, stoper z alarmem - ale to chyba już standard we wszystkich piekarnikach. Preferowany Bosch, ponieważ poprzedni dzielnie służył wiele lat, i przyzwyczaiłem się. Nie skreślam jednak innych producentów. W ten sposób na prowadzenie w rankingu wysunął się tytułowy HBA2780S0. Lekko ponad budżet, ale niech będzie. W sprzedaży od zeszłego roku, i nie mogę znaleźć żadnych opinii na jego temat.
    W związku z tym fundamentalne pytanie: czy warto?
    Na stronie Boscha, przy okazji doboru akcesoriów, okazało się, że są dwie wersje: /2 i /4, ale oczywiście nie ma żadnych informacji, czym się różnią. Zaintrygowany zacząłem klikać, i okazało się, że na zachodzie producent sprzedaje HBA5780S0B - z opisu i instrukcji wynika, że to ten sam piekarnik, różniący się materiałem panelu z pokrętłami (ale nie funkcjonalnością) i ... jest o 1000zł droższy! Czy ktoś może wie, o co tu chodzi i czym różnią się te wersje?
  • Poziom 23  
    Syntax-Error napisał:
    HBA2780S0. Lekko ponad budżet, ale niech będzie. W sprzedaży od zeszłego roku, i nie mogę znaleźć żadnych opinii na jego temat.

Jest to nowy model, produkowany we Wrocławiu (w byłych fabrykach Mastercooka). Stworzono tam całkowicie nową linię produkcyjną. Z tego co mówili na spotkaniach, to najnowocześniejsza linia produkcyjna piekarników i lodówek w EU. Piekarników z tej linii miałem u siebie już kilka, i na prawdę nie ma się do czego przyczepić. Fajnie wykonany, jakościowo nic im nie brakuje. Ciężko powiedzieć coś więcej o żywotności, czy jakiś usterkach, bo to za wcześnie. Ale myślę, że będzie to dobra linia.
  • Poziom 26  
    Syntax-Error napisał:
    że to ten sam piekarnik, różniący się materiałem panelu z pokrętłami (ale nie funkcjonalnością) i ... jest o 1000zł droższy! Czy ktoś może wie, o co tu chodzi i czym różnią się te wersje?

Może być wersja dla plebsu i normalnego klienta :D oferowana na stronie niemieckiej.
    To jest normalne, u Boscha w szczególności.
    Może być również dedykowany na konkretny kraj ze względu na różnicę np. w sposobie zasilania.
  • Poziom 2  
    Dzięki za odpowiedzi. Ta nowość i nowoczesność mnie właśnie niepokoi, bo to niestety teraz rzadko idzie w parze z trwałością.
    Zachodni oznacza tu angielski, gdzie oprócz odmiennej wtyczki chyba innych wymagań nie ma. Jeśli wersja dla plebsu jest o 1/3 tańsza, to ciekawe, na czym przyoszczędzono, ale to taka szersza konkluzja.