Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Podłączenie Unicable - Współpraca konwertera unicable z dekoderami

13 Sty 2019 16:53 2544 20
  • Poziom 9  
    Witam, myślałem że sobie poradzę ale niestety nie daję rady. Posiadam dekodery Cyfrowego Polsatu, Evobox PVR + dekoder w drugim pokoju jako multiroom HD 5500s. Do tej pory podłączone były jednym przewodem ze zwykłego konwertera. Jako, że zapragnąłem wykorzystać w pełni możliwości Evoboxa postanowiłem wymienić konwerter na taki, który obsługuje Unicable więc zakupiłem coś takiego: https://allegro.pl

Moderowany przez simhak:

3.1.18. Nie wysyłaj linków, które po pewnym czasie przestaną być aktywne. To spowoduje, że dyskusja straci jakikolwiek sens.

Podłączenie Unicable - Współpraca konwertera unicable z dekoderamiuni.jpg Download (92.69 kB)
    Do tego mam 2 rozgałęźniki:
    Podłączenie Unicable - Współpraca konwertera unicable z dekoderamiuni2.jpg Download (108.48 kB) Podłączenie Unicable - Współpraca konwertera unicable z dekoderamiuni3.jpg Download (54.58 kB) Podłączałem na jednym i drugim i na tym z czterema wyjściami firmy Televes działał gorzej niż na tym z dwoma wyjsciami.
    W konfiguracji dekoderów zmieniłem typy konwerterów na takie jak trzeba (w HD 5500 wybierałem po kolei wszystkie pasma) ale niestety nie działa mi to tak jak należy, tzn albo w jednym albo w drugim zacinają się kanały, jedne kanały działają, inne nie. Ustawiam nagrywanie w Evoboxie i po jakimś czasie przerywa nagrywanie (jak nagrywany jest jeden kanał to czasami nagra się do końca ale nie zawsze, jak jest więcej niż jeden to zawsze przerywa). Jeżeli podepnę bezpośrednio kabel z konwertera pod Evoboxa to wszystko działa jak należy. Poradźcie co należy zrobić, żeby działało to jak należy???
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 25  
    Dekoder Evobox PVR wejście SAT1 łączysz bezpośrednio ze złotym wyjściem konwertera.
    W konfiguracji anteny wybierasz typ konwertera INVERTO IDLB-QUDL42-UNI2L.
    Dekoder HD 5500s łączysz bezpośrednio z dowolnym srebrnym wyjściem z konwertera.
    W konfiguracji anteny wybierasz typ konwertera Uniwersalny.
    W przypadku tego modelu konwertera i dekodera Evobox PVR nie można rozgałęziać sygnału Unicable.
    Evobox PVR wykorzystuje wszystkie dostępne częstotliwości Unicable (SCR).
  • Poziom 9  
    netTv napisał:
    Dekoder Evobox PVR wejście SAT1 łączysz bezpośrednio ze złotym wyjściem konwertera.
    W konfiguracji anteny wybierasz typ konwertera INVERTO IDLB-QUDL42-UNI2L.
    Dekoder HD 5500s łączysz bezpośrednio z dowolnym srebrnym wyjściem z konwertera.
    W konfiguracji anteny wybierasz typ konwertera Uniwersalny.
    W przypadku tego modelu konwertera i dekodera Evobox PVR nie można rozgałęziać sygnału Unicable.
    Evobox PVR wykorzystuje wszystkie dostępne częstotliwości Unicable (SCR).

Dzięki, czyli lipa z rozgałęzieniem sygnału ze względu na Evobox, tak? Wyjścia Legacy mam już pozajmowane i nie ma możliwości aby podpiąć tam dekoder HD5500. Jakie są jeszze możliwości aby ten sygnał przesłać jednak do drugiego dekodera tej samej platformy cyfrowej, Unicable II da radę?
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Nie napisałeś wszystkiego na temat swojej instalacji. Jakie dekodery masz jeszcze podłączone do tego konwertera?
    Od tego zależy czy będziesz mógł skorzystać z konwertera Unicable II (dCSS).
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 9  
    netTv napisał:
    Nie napisałeś wszystkiego na temat swojej instalacji. Jakie dekodery masz jeszcze podłączone do tego konwertera?
    Od tego zależy czy będziesz mógł skorzystać z konwertera Unicable II (dCSS).

Mam podłączone pod ten konwerter Evoboxa i 2 tunery HD 5500s działejące jako multiroom. Chciałbym w jednym z tych dekoderów sygnał dostarczać jednym kablem poprzez rozgałęźnik żeby odzyskać jeden przewód do innego dekodera (Miałem założyć osobny temat, chodzi o Enigmę2).
  • Poziom 9  
    andpol33 dzięki, jeżeli nie znajdę innego rozwiązania to będę musiał pewnie wymienić konwerter na coś takiego jak w linku.
  • Poziom 25  
    Lepszym rozwiązaniem jest zakup konwertera Unicable dCSS z zaprogramowanym zestawem częstotliwości pod Cyfrowy Polsat.
    Wszystkie dekodery CP z serii HDxxxx i Evobox wspierają technologię Unicable. Ponadto większość dekoderów obsługujących E2 również wspiera Unicable.
    Jeśli zawierałeś umowę z CP w przeciągu 12 miesięcy, to możesz zakupić w APS konwerter dCSS w promocyjnej cenie 69 zł.
  • Poziom 9  
    netTv napisał:
    Ponadto większość dekoderów obsługujących E2 również wspiera Unicable.

No właśnie, że ten mój prawdopodobnie nie obsługuje Unicable ze względu na głowicę BXZB. W konfiguracji tunera niby można zmienić typ konwertera z uniwersalnego na Unicable, można również zmienić kanał i częstotliwość ale nic to nie daje, dekoder nie reaguje na te zmiany tzn cały czas jest czarny ekran.

netTv napisał:
    Jeśli zawierałeś umowę z CP w przeciągu 12 miesięcy, to możesz zakupić w APS konwerter dCSS w promocyjnej cenie 69 zł.

Mógłbyś podać więcej szczegółów, umowę zawierałem jakieś pół roku temu więc może się załapię. Co oznacza skrót APS i ciekawi mnie jaki konwerter jest dostepny za te 69 zł.?
  • Poziom 25  
    Można poszukać innej głowicy, która wspiera Unicable.
    APS => Autoryzowany Punkt Sprzedaży. Za 69 zł można kupić konwerter dCSS Inverto jako zaprogramowany pod Cyfrowy Polsat.
    To samo można zamówić na Infolinii CP.
  • Poziom 9  
    netTv napisał:
    Można poszukać innej głowicy, która wspiera Unicable.

Możesz podać jakiś namiar na taką głowicę? Trudno coś takiego podmienić w dekoderze?
    netTv napisał:
    Za 69 zł można kupić konwerter dCSS Inverto jako zaprogramowany pod Cyfrowy Polsat.
    To samo można zamówić na Infolinii CP.

Dziś jeszcze zadzwonię.
  • Poziom 25  
    Nbox z głowicą BXZB wspiera Unicable I. Dla testu dekoder podłącz bezpośrednio ze złotym wyjściem z konwertera Unicable.
    W załączniku masz przykład konfiguracji anteny dla E2.
    Po konfiguracji anteny należy wykonać restart dekodera, najlepiej przez odłączenia zasilania.

Podłączenie Unicable - Współpraca konwertera unicable z dekoderamiUstawienia...e_nbox.jpg Download (2.12 MB)
  • Poziom 9  
    Robiłem już tak mnóstwo razy i na wiele sposobów i nic nie działa. Zrzut moich ustawień.

Podłączenie Unicable - Współpraca konwertera unicable z dekoderami20190114_1..636.jpg Download (739.82 kB)
    Enigma prawdopodobnie jako system jest przygotowana do obsługi Unicable , problem w moim przypadku tkwi chyba w tej nieszczęsnej głowicy...
    Podłączenie Unicable - Współpraca konwertera unicable z dekoderami111.png Download (25.32 kB)
    To z innego forum, temat jest tam bardziej obszerny i jeżeli jest się zalogowanym to można trochę się dowiedzieć.
    http://forum.dvhk.to/showthread.php?t=654345
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Musisz sobie jakoś poradzić, wybierając nbox i E2 wziąłeś na siebie cały ciężar radzenia sobie z problemami. Oprogramowanie dostępne na ten sprzęt jest słabo rozwijane, a tym bardziej zaawansowane funkcje hw.
    Tak czy inaczej w Twoim wypadku korzystniej jest wykorzystać Unicable dCSS niż dostosowywać instalacje do archaicznego nbox.
    Można również wejść w typową instalacje z multiswitch unicable. W antenie należy zainstalować konwerter Quatro, a wewnątrz budynku multiswitch unicable z wyjściem legacy i Unicable np. z rodziny Johansson.
    Taniej i prościej jest kupić konwerter dCSS w promocyjnej cenie od CP i wymienić nbox na nowoczesny dekoder z E2 wspierający Unicable.
  • Poziom 9  
    netTv napisał:
    Musisz sobie jakoś poradzić, wybierając nbox i E2 wziąłeś na siebie cały ciężar radzenia sobie z problemami. Oprogramowanie dostępne na ten sprzęt jest słabo rozwijane, a tym bardziej zaawansowane funkcje hw.
    Tak czy inaczej w Twoim wypadku korzystniej jest wykorzystać Unicable dCSS niż dostosowywać instalacje do archaicznego nbox.
    Można również wejść w typową instalacje z multiswitch unicable. W antenie należy zainstalować konwerter Quatro, a wewnątrz budynku multiswitch unicable z wyjściem legacy i Unicable np. z rodziny Johansson.
    Taniej i prościej jest kupić konwerter dCSS w promocyjnej cenie od CP i wymienić nbox na nowoczesny dekoder z E2 wspierający Unicable.

netTv, zgadzam się z tobą w 100%-tach jednak jako laik w temacie nie znałem (nie wiedziałem) niuansów i zależności współpracy pomiędzy dekoderami, konwerterami, spliterami i nie wiem co tam jeszce siedzi w tych instalacjach i okablowaniach. Pół roku temu nie zdawałem sobie nawet sprawy, że istnieją dekodery z takim oprogramowaniem jak Enigma2, mój dekoder nabyłem dość przypadkowo i po okazyjnej cenie, dużo niższej niż ta na aukcjach internetowych. Domyślam się, że muszę coś wymienić albo konwerter (mam już założony Inverto+2xlegacy) albo dekoder z obsługą Unicable (koszt dobrego konwertera jest niemal równy cenie dekodera z unicable). Za twoją radą zadzwoniłem również do CP i rzeczywiście mógłbym nabyć konweter Unicable II w preferencyjnej cenie za 69zł . Warunkiem jest podpisanie umowy bądź aneksu do umowy nie dalej niż 18 m-cy wcześniej . Niestety konwerter ma tylko jedno złote wyjście i żadnego legacy. Zamiast konwertera można wybrać zestaw satelitarny za 109zł antena+konwerter Unicable I z dwoma wyjściami legacy (taki już mam), warunki uzyskania upustu jak wyżej. Spotkałem się jeszcze tutaj na forum z możliwością wymiany głowicy BXZB na taką, która obsługuje Unicable ale nie wiem czy ta operacja nie jest jak dla mnie za skomplikowana. Nigdzie nie znalazłem żadnego rzetelnego opisu bądź filmu związanego z wymianą głowicy . Koszt pojedyńczej głowicy to 50 zł. Mętlik mam w głowie, pomysł mam taki aby sprzedać swój nowy konwerter Unicable I i kupić taki z obsługą dCSS .

https://cardsplitter.pl/glowice-do-dekoderow-nbox-5800-bska-bsla-bzzb-p-4427.html

Podłączenie Unicable - Współpraca konwertera unicable z dekoderamizz.jpg Download (2.73 MB)
  • Poziom 25  
    Wymiana głowicy jest banalna. Głowica jest połączona z płytą główną złączem widocznym na twoim zdjęciu po prawej stronie (czarne).
    W płycie głównej są długie piny które wchodzą w to złącze.
    Po odkręceniu wszystkich mechanicznych mocowań płytki wyjmuje się ją poprzez uniesienie do góry.
    Mam dwa dekodery nbox, ale zrezygnowałem z ich użytkowania po tym jak co chwila był jakiś problem, od wyschniętych kondensorów do utraty uboot itd.
    Zapytaj sprzedawcę czy ta głowica będzie współpracować z twoim modelem nbox.
    Znasz moją rekomendacje jeśli chodzi o kontynuację korzystania z nbox.
    Jeśli chodzi o instalację antenową tylko dCSS.

Moderowany przez simhak:

Kolega widział płytę BXZB i jest pewien swojej porady?

• Poziom 9  
    Dzięki netTv, słyszałem o nie najlepszej opinii dekoderów Nbox, czy w związku z tym możesz polecić na przyszłość jakieś modele z obsługą Unicable?
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    VU+ ZERO - dekoder z czytnikiem kart i możliwością podłączenia dysku.

VU+ SOLO SE V.2 - dekoder z czytnikiem kart i złączem na moduł CAM oraz możliwością podłączenia dysku.
  • Poziom 9  
    netTv napisał:
    VU+ ZERO - dekoder z czytnikiem kart i możliwością podłączenia dysku.

VU+ SOLO SE V.2 - dekoder z czytnikiem kart i złączem na moduł CAM oraz możliwością podłączenia dysku.

Dziękuje.

Dodano po 1 [minuty]:

Wymieniłem konwerter na ten właściwy.