Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szybka ładowarka do telefonu

13 Sty 2019 21:59 312 14
  • Poziom 3  
    Planuje zrobić ładowarkę do telefonu obsługującą ładowanie 5V 3A do USB typu C , muszę ograniczyć jakoś prąd czy telefon sam to zrobi i dobierze odpowiedni do ładowania ?
  • Warunkowo odblokowany
    Zazwyczaj to urządzenie dopasowuje pobór prądu na podstawie konfiguracji pinów D+ i D- w ładowarce. Ale jaka powinna być konfiguracja pod 3A nie mam pojęcia.
    Tu masz najczęściej wykorzystywane konfigurację:
    Szybka ładowarka do telefonu
    Przy pinach D+ i D- pustych zazwyczaj urządzenia pobiera jedynie 0,5A.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Warunkowo odblokowany
    Urządzenia same w sobie mają ograniczenie prądowe żeby się nie uszkodziły a z drugiej strony ładowarka musi "wysyłać" informacje ile jest w stanie zapewnić, mam podpięta pod zasilacz warsztatowy płytkę od zwykłej ładowarki sieciowej 1A w której przetwornica wysiadła i więcej aniżeli 1A nie pójdzie. Oczywiście telefon który ładowałem potrafi pobrać o wiele więcej bo też obsługuje Quickcharge, które swoją drogą zazwyczaj opiera się o napięcie 12V.
  • Poziom 3  
    A czy da radę jakoś połączyć te ładowania razem ? Tzn moze jakis układ scalony czy schemat bo jeśli dobrze rozumiem to zdecydowanie sie na ten 1 standart uniemożliwia ładowanie aple?

Dodano po 3 [minuty]:

Z tego co czytałem to USB typu C obsługuje ładowanie 5V 3A i ma podobną wydajność do quick charge 3.0 stąd moje pytanie. Całość byla by zasilana z akumulatorkow li on i nie wiem czy musze dac rezystor na wyjściu przetwornicy czy jest on zbędny. Będą 4 porty ładowania i 4 rezystory na 15 W generowaly by dużo ciepła i zajmowały trochę miejsca
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 3  
    Z tego co przeczytałem w innym temacie na tym forum to po podciagnieciu d+ i d- do vcc rezystorem 10kOm ładowarka ladowarka 1A . Czy testując różne konfiguracje rezystorów istnieje ryzyko spalenia telefonu? Mam s9+ i byłoby to dla mnie niebyt mile doznanie a mój stary telefon huawei p8 lite przypuszczam ze nie obsługuje ładowania prądem powyżej 1A.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 3  
    W takim razie zna ktoś moze konfiguracje d+ i d- pod 2,1 A ?nie będę sam kombinowal wiem , że taki prąd ładowania idzie uzyskać i jest on popularny w power bankach obecnie chyba prawie każdy go obsługuje. Mam jeszcze pytanie codo ładowania samych ogniw li on moim celem jest stworzenie power banka z paroma innymi funkcjami oprócz ładowania telefonu i jeśli chodzi o ładowanie samych ogniw li on to wystarczy, że z zasilacza wyprowadze dokładne napięcie i ogranicze prąd a w samym power banku będę jedynie sprawdzał czy prąd nie spadł do minimalnej wartości jak to sie dzieje przy końcówce ładowania li on? Nie znam się na tym zbytnio a skoro i tak musze zrobić zasilacz to dodatkowy koszt 4 scalakow ladowarek mógłbym pominąć
  • Poziom 3  
    Zamierzam go zrobić na sprzedaż ale zależy mi bardzo na jego jakości dlatego staram się większość zrobić sam zamiast korzystać z chińskich modułów problemem jest jedynie wiedza , ponieważ jestem dopiero w 1 klasie technikum na profilu zbliżonym do elektronika. Samą przetwornice wiem jak zrobić jedynie te d+ i d- nie wiem jak podłączyć na 2,1A jeśli ktoś by to napisał albo wysłał link do jakiegoś tematu do tego to byłbym naprawdę wdzięczny.
  • Poziom 3  
    Oto właśnie mi chodziło , wszystkim za pomoc dziękuję myślę , że temat mozna juz zamknąć.