Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pilot centralki Vectra C 2004 - Pilot centralki działa tylko przy szybie kierowc

14 Sty 2019 07:22 273 9
  • Poziom 3  
    Witam wszystkich forumowiczów!
    Mam problem z pilotem. Od czasu zakupu auta pilot centralki działał tylko przy szybie kierowcy, było to dość uciążliwe i postanowiłem go rozebrać.
    Okazało się, że brak w nim jednego elementu (kondensator). Z tego co wyczytałem na różnych forach to pełni on funkcję wzmacniania sygnału anteny.
    Może mi ktoś podać jego pojemność? Na zdjęciu to ten środkowy (nieoznaczony strzałką).
    Z góry dziękuję i pozdrawiam.
  • Poziom 3  
    Wielskie dzięki! Zaraz jadę do elektronika. Jakiej lutownicy użyć żeby nic nie zniszczyć, 40W czy 60W?
  • Poziom 3  
    Jest problem z kondensatorem. Mają tylko 10pF i 12pF. Który wybrać?
    Jeszcze jedno, mianowicie jaką diodę mogę wlutować, bo ktoś sprytny ją wylutował i nawet nie widzę czy po naciśnięciu pilot wysyła sygnał?
  • Poziom 3  
    Jeszcze jedno, mianowicie jaką diodę mogę wlutować, bo ktoś sprytny ją wylutował i nawet nie widzę czy po naciśnięciu pilot wysyła sygnał?
    Już znalazłem. Ktoś pisał że to dioda czerwona w rozmiarze 1206.

Dodano po 3 [godziny] 10 [minuty]:

Popełniłem głupi błąd. Nie wsadziłem układu scalonego do obudowy. Z początku wszystko działało ale chyba zwarłem cos paluchami i pojawiło się na komputerze auto z kłódka i już nawet nie kręci rozrusznikiem. Co mam teraz zrobić bo to będzie jakiś błąd immo?

Dodano po 25 [minuty]:

Już działa. Zasięg jednak poprawił się jednak tylko na tyle, że mogę otworzyć drzwi z odległości 1m i chyba tak już będzie musiało zostać....

Dodano po 4 [godziny] 49 [minuty]:

Mała poprawka. Znalazłem zdjęcia identyczne jak mojego pilota i na nich ten kondensator wydaje się być innego koloru niż ten który kupiłem i przylutowałem (10pF, środkowy). Czy to może mieć aż taki wpływ na działanie tego pilota? Zaraz dodam zdjęcie mojego pilota...