Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pompa CO w piecu na pellet kostzrewa

14 Sty 2019 11:21 621 3
 • Poziom 2  
  Dzień dobry.

  Mam takie pytanie.... Kupiłem w grudniu piec kostrzewa twin bio 16kw. Mam pytanie dotyczące pompy CO. W chwili obecnej mam piec ustawiony tak, że jak temperatura zadana jest osiągnięta to pompa nie pracuje.... zaczyna pracę dopiero gdy temperatura w pokoju spadnie. Stan jest taki, że na piecu mam temperaturę powiedzmy 60stopni a kaloryfery są zimne... Chciałbym aby pompa co uruchomiała się cyklicznie bez względu na temperaturę w pokoju i temperaturę pieca ( powiedzmy co 15-20minut ) na okres powiedzmy 3 minuty.... które parametry mam zmienić???

  Obecnie mam takie ustawienia:  1) temperatura załączenia C0- 40stopni

  2) postój Co podczas pracy CW- 0

  3) czas postoju Co od termostatu – 15 min

  4) czas pracy CO od Termostatu - 15 sekund  Który parametr trzeba zmienić aby pompa co włączała się bez względu na temperaturę (np. Co 15 minut) na czas powiedzmy 3 minuty

  Może jakiś inny parametr trzeba zmienić?

  Z góry dziękuję za odpowiedź.
 • Poziom 22  
  Nie jestem zwolennikiem wyłączania pomp wg mnie pompa powinna chodzić nonstop a temp powinien regulować albo 3 lub 4 drogowy zawór w zależności jaka to instalacja u mnie podłogówka ma zawór 4 drogowy i wszystko idzie nonstop więc działa to idealnie płynnie , nie będę się o 5 zł na rok za prąd kopał z koniem .
 • Poziom 2  
  ok. to które ustawienie mam zmienić aby chodziła non stop?
 • Poziom 22  
  Nie znam twojego sterownika , ja w moim ustawiłem na pracę ciągłą , była opcja czasowa oraz od np jakiejś temp . a jak nie da się to wstaw wtyczkę od tej pompy do gniazdka cyrkulacji a w menu cyrkulacji daj na pracę stałą .