Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Artefakty podczas korzystania z przeglądarki

Marcineq01 14 Jan 2019 14:31 792 3
 • #1
  Marcineq01
  Level 11  
  Witam, potrzebuje rady. Wymieniłem kartę graficzną na wydajniejszą i niestety posiadam na tej nowej karcie artefakty. Są to ciemne paski od lewej do prawej i trwają mili sekundy, ale jest to wkurzające, ponieważ obraz mruga. Zdarza to się tylko w spoczynku(przeglądarka internetowa). W grę grałem i żadnych przekłamań graficznych nie zauważyłem. Artefakty wyświetlają się losowo. Wątpię, że temperatura ma znaczenie. Karta w obciążeniu nie przekracza 80 stopni. W spoczynku okolice 50 stopni.  Czy taki objaw nadaje się reklamowania karty graficznej? Jak zacznie mrugać to potrafi w krótkim czasie parę razy tak zrobić, a potem znowu jest spokój na pół godziny. Próbowałem już dodawać napięcia do niskich stanów zegara, ale nie pomaga. Na domyślnych zegarach też artefakty występują. Nawet bym powiedział, że na domyślnych ustawieniach karty częściej to się zdarza niż po OC. Sterowniki próbowałem tylko dwie wersje i na obu występuje problem(Adrenalin 2019 18.12.3 BETA i Adrenalin 2019 19.1.1 BETA).

  System: Windows 10 Pro
  Procesor: Ryzen 3 1200
  Płyta główna: Gigabyte AX370-Gaming 5
  Pamięci RAM: ADATA XPG Z1 2x8GB 3000MHz
  Dysk SSD: ADATA SX8200 PRO M.2 512GB
  Karta graficzna: ASUS RX570 4GB Expedition
  Zasilacz: Corsair HX850
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • #2
  rtj71
  IT specialist
  Zainstaluj stabilną wersję sterowników, nie beta, jeśli nie będzie nadal działać to reklamuj.
 • #3
  Marcineq01
  Level 11  
  Zainstalowałem inne sterowniki i było już w miarę ok. Niestety wczoraj karta graficzna padła. Grałem w grę i nagle czarny ekran(brak sygnału po chwili). Reset i brak obraz. Wyłączyłem komputer i włączyłem tez brak sygnału, ale komputer wczytywał windowsa. Patrzyłem w innym slocie i w innym komputerze, tez brak sygnału na ekranie. Włożyłem moja starą kartę graficzną i wszystko chodzi pięknie. Bede reklamował kartę do sklepu x-kom. Dam znać jak poszła reklamacja.
 • #4
  Marcineq01
  Level 11  
  Karta oddana na reklamacje, pieniążki mają zostać zwrócone do tygodnia czasu. Trochę im zajęło sprawdzenie tej karty i wydanie oświadczenia, dlatego zakupiłem w innym sklepie kartę graficzną. W morelach reklamacje szybciej są rozpatrywane. Dobrze, że chociaż oddali pieniądze. A samej karty graficznej nie polecam, niezła grzałka(ledwie wyrabia na stockowych ustawieniach), ASUS to sobie strzela samobója takimi kartami. Zamykam.