Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Doposażenie ładowarki o możliwości traktora

TAGBA 16 Sty 2019 15:15 1287 39
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    TAGBA
    Poziom 11  
    Ramienia nie brałem pod uwagę ze względu na fakt, że ładowarka jest wykorzystywana w transporcie drewna - jest zbyt duże ryzyko uszkodzenia silnika hydraulicznego.
    karwo
    Poziom 24  
    A może prościej byłoby zrobić coś w rodzaju:
    W ładowarce masz zaczep, do zaczepu robisz konstrukcję do zawieszania maszyny na "wózku" (rama, koła i podnośnik na siłowniku hydraulicznym). Silnik do napędu WOM także na tym "wózku" i przewodami z szybkozłączmi do ładowarki. Zaleta - w ładowarce wyprowadzasz tylko 2 pary szybkozłącz hydraulicznych i możesz łatwo i szybko odłączać maszynę rolniczą od ładowarki gdy jest potrzeba załadunku drzewa.

Pomysł z tym TUZem narysowanym we wcześniejszych postach jest wg mnie do bani bo trzeci punkt zaczepienia maszyny musi być nieruchomy i dodatkowo jak zapewnisz sztywność tego punktu aby nie odchylał się od korpusu ładowarki skoro będzie się podnosić z zaczepem?
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    TAGBA
    Poziom 11  
    BC109B napisał:
    Rozsiewacz kupi gotowy - KOS jest jeszcze dostępny na rynku wtórnym i nie wymaga napędu WPM, bo jest napędzany od koła. Opryskiwacz nie potrzebuje dużo mocy. Producenci pomp używanych w tych urządzeniach określają zapotrzebowanie mocy na poziomie 2kW.

Jak na razie z rozsiewaczem sobie poradziłem robiąc coś na wzór właśnie rozsiewacza lejowego "Lejek". Przerobiłem pustą beczkę 200l na zbiornik w który włożyłem lejek z blachy. Do tego dorobiona tarcza. Jest ot wszystko na wózku z którego jedno koło służy jako napęd dla tarczy. Przekładnia stożkowa kątowa wzięta ze spalonej szlifierki kątowej 230mm.

Jak na razie powinno wystarczyć rozrzut nawozu 7m. Testowane laboratoryjnie :D. Testy polowe za kilka dni. Podpięto to będzie do traktorka-kosiarki.

Co do brony talerzowej bo ją bym chciał zastosować. To pomysły z taką na kołach jest dobry. Ale wydaje mi się, że pozostaje kwestia docisku brony do gruntu? Chyba, że wrzucić na nie jakieś bloczki betonowe.

Nawet znalazłem coś na hak :D
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    karwo
    Poziom 24  
    Docisk - jeśli nie będziesz "oszczedzał" na materiałach to sama konstrukcja powinna być wystarczająco ciężka. Jeśli nie wystarczy to zawsze można dołożyć.
    Pomysł na napęd:
    Link