Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HYDRONIC D5WZ brak impulsu pompki dozującej.

14 Sty 2019 22:59 261 2
  • Poziom 21  
    tak jak w temacie, niema impulsu sterowania dozownikiem paliwa.
    domyslam sie ze padł tranzystor sterujący.
    z odpięta pompka dogrzewacz startuje, nie wykrywa jej braku.
    Mam plan zastosowac oddzielny impulsator na pompkę (moze jakis skuteczny sposób ktos ma?)
    tylko najwazniejsza kwestia, czy ilosc dostarczanego paliwa jest regulowana przez tą pompkę dozującą, czy ma jakis inny zawór odcinający,
    chodzi mi o to czy po wygaszeniu, nie bedzie lala sie ropa do webasto, i czy zastosowanie dodatkowego impulsatora to dobry pomysł.
    Zastosowałem przerywacz kierunkowskazów, ogrzewania działa, ale jest za wolne, podaje za mało paliwa, po zwiekszeniu impulsu działa prawidłowo.

Chce przede wszystkim odpowiedz na pytanie:
    czy jak zamontuje np. pompke taką jak do gaznika, która cały czas podaje paliwo, ale robi niewielkie cisnienie będzie to działac prawidłowo.
  • Poziom 19  
    Witam. Wymień lub napraw uszkodzony sterownik ogrzewacza i nie kombinuj z innym sterowaniem pompki. Impulsy podawane na pompkę mają zmienną częstotliwość o której decyduje sterownik w zależności od zapotrzebowania na paliwo w danym momencie pracy ogrzewacza. Odpowiadając na Twoje końcowe pytanie: nie będzie to działało prawidłowo. Pozdrawiam
  • Poziom 21  
    dziekuje za odpowiewdz juz wszystko wiem.