Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Iphone 7 - Przycisk home nie działa po wymianie wyświetlacza

15 Sty 2019 01:59 3036 22
  • Poziom 4  
    Kilka dni temu upadł mi telefon po czym zrobił się cały czarny i nie działał, przycisk do wyciszania również, jedynie co przycisk home funkcjonował poprawnie. Zaniosłam telefon do naprawy po czym odebrałam go kilka dni później. Niestety przycisk home nie działa jak powinien, jest tępy w dotyku a wibracje wydłużają się i telefon świruje. Zostawiłam telefon na poprawkę ale dalej to samo. Pan który naprawiał telefon tłumaczy się ze przycisk jest częścią stałą i on jej nie dotykał. Po czym zapytałam skoro to cześć stała to czemu nie działa po wymianie wyświetlacza tak jak powinna. Pan nie potrafił wyjaśnić, gubił się we własnych słowach. Dzisiaj zobaczyłam małe srebrne kółeczko po lewej stronie przycisku home (nie wiem czy to ma jakieś znaczenie), szufladka z kartą sim nie domyka się i odstający wyświetlacz po prawej stronie. Co mogę zrobić w tej sytuacji? Chce żeby telefon działał poprawnie a pan poniósł konsekwencje.

Naciskając jeden raz na przycisk telefon wariuje jakby co chwile ktoś naciskał i nie da się nic zrobic.
    Iphone 7 - Przycisk home nie działa po wymianie wyświetlacza Iphone 7 - Przycisk home nie działa po wymianie wyświetlacza Iphone 7 - Przycisk home nie działa po wymianie wyświetlacza
  • Poziom 35  
    Oddałeś telefon do " janusza";) pewnie dał Ci jakiś badziewny wyświetlacz i jeszcze źle to poskręcał. Z Ciekawości, ile zapłaciłeś?? Idź tam jeszcze raz i zażądaj reklamacji.
  • Poziom 4  
    300zł, zdziwialam się że tak mało ale nie spodziewałam się że będzie to aż tak źle zrobione. Jest możliwość pójścia do jakiegoś serwisu żeby mi zdiagnozowali dlaczego to nie działa jak powinno żeby pan mógł odpowiedzieć? W tej sytuacji się zapiera ze to nie jego wina i wydaje mi się ze nic nie zrobie.

• Poziom 28  
    Jasne, zawsze jest możliwość weryfikacji po "naprawie" Problem dla Ciebie jest taki, że ten "serwis" zawsze może wyprzeć się wszystko po wydaniu Tobie urządzenia na zasadzie, że Ty po odebraniu grzebałeś.
    Jak tego nie zweryfikuje ogarnięty serwis to wiele się nie dowiesz.
  • Poziom 4  
    Są jakieś szanse że wyjdę z tego z działającym telefonem? Co mam zrobić żeby to nie była moja wina że „grzebałam” w telefonie? Mogę udowodnić ze to wina pana i otrzymać jakiś zwrot pieniędzy chociaż częściowo?
  • Poziom 4  
    Bez sensu jakby miał się wyprzeć, oddają mi źle zrobiony telefon uszkadzając go przy tym. Nie chcą z tym nic zrobić bo to podobno moja wina. Chce żeby pan odpowiedział za to w jakiś sposób i mial nauczkę. Byłam z telefonem innego pana, który powiedział ze boi się otwierać telefon po tym u którego byłam i mi zepsuł i w ostatnim czasie to nie pierwszy taki sam przypadek.

Dodano po 1 [minuty]:

Dostałam małą karteczkę, na której jest tylko model telefonu i co do naprawy, jest to kopia. Pan posiada oryginał z moim podpisem.
  • Poziom 39  
    Szanowne koleżeństwo, Użytkownik Gabi332 to koleżanka, więc prosze o używanie właściwych form.
    Niestety, ale próby napraw podejmowane przez osoby przypadkowe tak się kończą.
    Z drugiej stropny, telefon tak czy inaczej upadł i się uszkodził, więc to nie jest tak, że naprawiający ma ponieść konsekwencje.
  • Poziom 4  
    Ale tak jak mówiłam, przycisk wtedy działał. Po upadku było z nim wszystko dobrze, dopiero po wymianie ekranu który jest źle zrobiony (odstaje) przycisk przestał działać prawidłowo.
  • Poziom 38  
    Nie chcę uprawiać teoryj spiskowych, ale być może pan Janusz prócz ekranu wymienił ci również przycisk home.
    Pytanie jest takie: czy działa Tobie skaner linii papilarnych?
    Spróbuj zarejestrować których ze swoich palców. Jak Ci się to powiedzie, to znaczy, że najprawdopodobniej jednak przycisk jest oryginalny.
    Weź od pana Janusza, który to naprawiał paragon! Jak Ci nie wystawił przy odbiorze, to nadal masz prawo domagać się wystawienia paragonu!

Pozdrawiam!
  • Poziom 4  
    Touch ID działa. Pójdę dzisiaj po paragon ale co mam później zrobić?
  • Poziom 38  
    Gabi,
    Weź paragon i idź na drugi dzień i złóż normalną reklamację na piśmie - tak by, zrobił :).
    Tyle możesz zrobić. Zażądaj w reklamacji przywrócenia sprawności tego przycisku.

Zanim to zrobisz, zrób jeszcze reset całkowity ajfona. Wciska się przycisk HOME oraz wyłącznik zasilana jednocześnie.
    Zobacz czy aby taka pierdoła nie pomoże.

Pozdrawiam serdecznie!
  • Poziom 39  
    ^ToM^ napisał:
    Zanim to zrobisz, zrób jeszcze reset całkowity ajfona. Wciska się przycisk HOME oraz wyłącznik zasilana jednocześnie.

Jesli mogę coś zasugerować - procedura powyżej może tego nie przywrócić.
    Najlepiej podłaczyć telefon do komputera przez kabelek, otworzyć iTunes, zrobić kopię zapasową i wgrać system od nowa.

• Poziom 28  
    Gabi332 napisał:
    Touch ID działa.

Przycisk jest oryginalny, a uszkodzenie powstało podczas demontażu z uszkodzonego panelu, zakładam to po przypadkach które serwisuje po "serwisach" ;)
    Jeżeli do tego przycisk odstaje(wychodzi) po za krawędź szkła to został źle zamontowany.

Serwis odpowiada za swoją prace i powinien informować o możliwościach powikłań albo się za to nie brać.

Gabi332 napisał:
    Pójdę dzisiaj po paragon ale co mam później zrobić?

Wspomnij że wyślesz do mnie...to czasami potrafi przynieść zaskakujące rezultaty ;)

^ToM^ napisał:
    Wciska się przycisk HOME oraz wyłącznik zasilana jednocześnie.

Jak zabierasz się za porady to chociaż uaktualnij informacje... w iPhone 7 nie ma fizycznego Home to raz. Dwa w tym przypadku Home jest uszkodzony :)
  • Poziom 4  
    Czuć że jest coś nie tak zrobione, czasami jedna strona „działa”(dalej są takie same wibracje, ciągle) a druga jest „tępa”.

Co to za małe kółeczko po lewej stronie przycisku home?

• Poziom 28  
    Gabi332 napisał:
    Co to za małe kółeczko po lewej stronie przycisku home?

Hmm to ślady od użycia zbyt długich śrubek.
    Panel jest mechanicznie uszkodzony przez to.

W mojej opinii powinni wymienić panel na inny w pełni sprawny i przywrócić działanie Home i TouchID.

Moderowany przez nutergsm:

Zbędne usunąłem.

• Poziom 38  
    RafalB napisał:

Jak zabierasz się za porady to chociaż uaktualnij informacje... w iPhone 7 nie ma fizycznego Home to raz. Dwa w tym przypadku Home jest uszkodzony :)

Tego istotnie, nie miałem świadomości iż tam nie przycisku home jak w starszych modelach. Sam starszy model, ale posiłkowałem się zdjęciem na wstępie, i na jego podstawie napisałem.
  • Poziom 4  
    Czyli jak pójdę tam znowu to będę mogła złożyć reklamacje? Np przez do kółeczko? Odstający wyświetlacz? I szufladke na kartę sim która się nie wsuwa tak jak powinna? Bo pan cały czas twierdzi ze to moja wina ze przycisk nie działa.
  • Poziom 38  
    Gabi332 napisał:
    Czyli jak pójdę tam znowu to będę mogła złożyć reklamacje? Np przez do kółeczko? Odstający wyświetlacz? I szufladke na kartę sim która się nie wsuwa tak jak powinna? Bo pan cały czas twierdzi ze to moja wina ze przycisk nie działa.

No tak musisz zrobić. Złożyć reklamację na piśmie. Dokładnie wypisz co jest przedmiotem reklamacji (jakie wady, błędy).

Pzdr!
  • Poziom 5  
    Przycisk Home musiał być przełożony ze starego wyświetlacza do nowego, bo inaczej nie da się tego wykonać.

Pewnie taśma jest źle podłączona/blaszka mocująca przycisk w nowym LCD źle przykręcona.
  • Poziom 35  
    dominn1622 napisał:
    Przycisk Home musiał być przełożony ze starego wyświetlacza do nowego, bo inaczej nie da się tego wykonać..

Nie musiał być, jak uszkodził oryginalny to mógł włożyć nowy, z tym że touchid nie będzie działać....
  • Poziom 22  
    Cześć.
    Przycisk HOME w iPhone 7 albo działa albo nie działa. Po włączeniu telefonu wyświetla się stosowny komunikat informujący, że TOUCH ID nie działa - wtedy jest jednoznaczna informacja. Czy wyświetla się taki komunikat? "Kółeczka" na białej części wyświetlacza świadczą, że śrubki były wkręcane przypadkowo i trafiła się za długa i porysowała farbę. Przycisk HOME można uszkodzić nieumiejętnie go odklejając od starego lcd. W niektórych przypadkach (naderwana taśma) istnieje szansa naprawy takiego przycisku. Ale do tego trzeba mieć umiejętności i sprzęt. Dodatkowo nowy lcd może mieć wadę fabryczną (lub zostać uszkodzony w trakcie montażu) przez co HOME też nie będzie działał.
    Koleżanka Gabi332 ma nauczkę na przyszłość. Nie chodzić do niewiadomych "serwisów" które nie mają pojęcia o naprawach. Zawsze żądać rachunku za wykonaną usługę.
    W obecnej sytuacji "serwisant" może się wyprzeć wszystkiego i pozostanie droga sądowa.
    Pozdrawiam