Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Goldstar 1468 bez koloru czerwonego

deliberabundus 06 Maj 2002 16:58 1449 6
  • #1 06 Maj 2002 16:58
    deliberabundus
    Poziom 23  

Witam!
    Mam niewielki problem z moją 14". Chciałem zmierzyć napięcie na wyjściu transformatora w zasilaczu ( miernikiem UNI-T M890G; staram się naprawić monitor NyTech 14" bez dokumentacji( w nim dioda[żółta]zapala się i powoli gaśnie po włączeniu do sieci, potem trzeba odczekać ok. 2 min. zanim przy ponownym włączeniu zapali się dioda;szybkie włączanie nie powoduje reakcji monitora;trafo nie daje napięcia na wyjście, tzn. jest ale tylko chwilę potem spada). Jako wzór chciałem wziąść moją 1468 i wtedy "to" się stało i zabrało mi czerwony kolor( coś zaskwierczało)[:).
    Z góry dziękuję.
    Pozdrawiam

0 6
  • #2 06 Maj 2002 17:14
    Marekk
    Poziom 17  

Witam.
    Jeżeli monitora nie "rozbierałeś" być może uszkodzeniu uległa karta graficzna a nie monitor.Podaj wiecej szczegułów.(czy są sygnały RGB na wejściu,co z napieciami na PK?

0
  • #3 06 Maj 2002 17:19
    deliberabundus
    Poziom 23  

Właście to go rozkręciłem z zmierzyłem napięcie wy. z transformatora w zasilaczu.
    Coś pstrykneło i po podłączeniu monitora do komputera okazało się, że nie ma czerwonego.
    Monitor działa normalnie poza tym, że mnie ma czerwonego.

0
  • #4 06 Maj 2002 17:43
    Marekk
    Poziom 17  

Co z napieciami?
    Może w trakcie rozbieranie zrobiło się zwarcie na PK (rezystory w kolektorach ,masa ekranująca PK)

0
  • #5 06 Maj 2002 18:02
    deliberabundus
    Poziom 23  

Właśnie nie!
    Po prostu zmierzyłem napięcie. Na jednej nóżce było 30V na drugiej zabrakło zakresu ( ustawiłem na DC 1000V-tyle,że miernik działa a monitor-nie)

0
  • #6 06 Maj 2002 18:17
    Marekk
    Poziom 17  

Ciągle nie odpowiadasz co z karta graficzna.Czy podłączyłeś drugi monitor do komputera?
    Jezeli tak ,musisz znierzyć jakieś napiecia
    Czy końcówka Rgb to TDA 2406 lub podobny
    Jeśli tak to mógł poleciec

0
  • #7 06 Maj 2002 19:25
    deliberabundus
    Poziom 23  

Sorry. Podłączyłem drugi monitor. Dział ok.
    Ten teraz też dziła. Naprawołem starą indiańską metodą: zdjąłem obudowę i założyłem ponownie. Wszystko w porzadku, tylko obraz wydaje się jakby przytłumiony i mało stabilny( lekki przeplot). O co chodzi?

To nie jest raczej kwestia zimnych lutów.
    Mam z nim jeszcze jeden problem: z prawej strony( po uderzeniu w akademik w którym mieszkam,piorunu) pojawiły się zniekształcenia kolorów: fioletowy w prawym górnym rogu i żółtawy w prawym dolnym. Po dłuższej pracy (ponad 3h) wszystko wraca do normy. Czasem nawet po ponownym włączeniu nie ma problemu. Czy monitory tej serii( Goldstar 1468) mają rozmagnesowywnie kineskopów?
    Dzięki

0